Venku třicítka, pes v autě, majitel v tahu, voda žádná

09.07.2019

J. Hradec – Jako naprosto nezodpovědný (přinejmenším) se projevil majitel českého fouska, který se...

[přečtěte si celý článek]


Zkropil stánek močí a vyjel na strážníka!

09.07.2019

J. Hradec – Osmatřicetiletý chlap trvale bydlící v Hořicích na Šumavě se bude u správního orgánu...

[přečtěte si celý článek]


Na městské si zavolal státní!

09.07.2019

Třeboň – První červnovou neděli před půl pátou ranní se borec, opouštějící zdejší diskotéku,...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Šéf Služeb města JH Ivo Ježek: Šidit nikoho opravdu nechceme.

Publikováno: 05.04.2019

O vyjádření ke stížnosti Jiřího Dluhoše, který se minulý měsíc potýkal s platebním automatem na novém parkovišti pod hradeckou poliklinikou (viz předchozí text), jsme v zájmu zachování objektivity požádali Ivo Ježka, ředitele společnosti Služby města Jindřichův Hradec, která má ono městské parkoviště v nájmu a od počátku je provozuje.

Nespokojený uživatel parkoviště poukazuje na to, že na lístku, který mu vytiskl platební automat, stojí, že si nevydané přeplacené peníze, konkrétně pět korun, musí vyžádat v sídle vaší firmy, jež je od automatu poměrně daleko. Jak byste to okomentoval?

I. Ježek: Skutečnost je taková, že toto oznámení na každém lístku s vyčísleným přeplatkem není. Vysvětlím… Hodina parkování stojí deset korun a vracení přeplacených mincí je tudíž nastaveno v násobcích deseti. Jestliže tedy zaplatíte například stokorunou (bankovky použít lze, pozn. red.), ale na parkovišti budete jen hodinu, automat vám vrátí devadesát korun. V zásobníku mincí na vracení jsou však jen desetikoruny, dvacetikoruny a padesátikoruny. Koruny, dvoukoruny a pětikoruny nikoliv. Nepředpokládá se totiž, že někdo do automatu nastrká kupříkladu patnáct korun. Platí se celá započatá hodina, půlhodina zaplatit nejde. Proč tedy dávat do automatu o pět korun víc? Automat samozřejmě počítá i s tím, že se může stát, že v zásobníku mincí na vracení mince dojdou. V takovém případě se pak na lístku objeví oznámení, že nevydaný přeplatek bude řidiči vyplacen v sídle naší firmy. Pán, jenž se na vás obrátil se stížností, vhodil do automatu pětikorunu, která vrátit nejde, a oznámení měl tudíž na lístku taky. Jím vhozené dvoukoruny a koruny automat zjevně nepřijal vůbec. Šidit nikoho opravdu nechceme.

Na automatu je ale nálepka, z níž vyplývá, že k použití jsou mince všechny…

I. Ježek: Byla použita univerzální nálepka oznamující, že parkovné lze zaplatit veškerými aktuálními českými mincemi, což není pravda. Za tuto informační nesprávnost se omlouváme, v tuto chvíli už je napravena.

A co říkáte na výhradu k vymezení doby, kdy je zde možno parkovat zdarma?

I. Ježek: Toto vymezení schválila Rada města. My, coby nájemci, s ním nemáme co dočinění. Což platí i o výši parkovného a rozhodnutí, že první hodina parkování je tu zdarma. A úplně zadarmo zde parkování není z toho důvodu, že parkoviště je primárně pro návštěvníky a obsluhu polikliniky. Kdyby bylo parkování bezplatné, začalo by zřejmě sloužit jako parkoviště pro stání dlouhodobé, čemuž chtělo město předejít. Počítá se pochopitelně i s tím, že tady budou parkovat například turisté mířící na zámek, který je odtud nedaleko, ovšem k dlouhodobému parkování toto parkoviště určeno skutečně není.

- S. Doseděl -