Zhrzený hysterik se oháněl šavlí a steakovým nožíkem!

07.05.2019

J. Hradec – Osmadvacetiletý, neopětovanou láskou potrefený muž ze sídliště Hvězdárna pobíhal večer...

[přečtěte si celý článek]


Rumunští pouliční byznysmeni s prodejem nožů tvrdě narazili

07.05.2019

J. Hradec – Krátce po poledni 10. dubna dostali městští policisté hlášku o cizinci, který v jednom...

[přečtěte si celý článek]


Ožrala v domě dětí!

07.05.2019

Třeboň – Alkoholem notně upravený chlap si zřejmě spletl objekt a námořnickým krokem se vydal...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Pivní slavnosti se stěhují do Kamenice nad Lipou

Publikováno: 20.08.2018

Pivní slavnosti jsou událostí, která řadu let neodmyslitelně patřila k poprázdninovému času v Jindřichově Hradci. Dobrou zprávou pro tradiční účastníky je, že Pivní slavnosti letos opět budou. Možným drobným překvapením pak skutečnost, že se z Jindřichova Hradce přesouvají do Kamenice nad Lipou. Tiskový mluvčí spolku Pivní slavnosti JH František Dobrota vysvětluje proč.

Jindřichohradečáci jsou zvyklí, že Pivní slavnosti se tradičně odehrávají na Tyršově stadionu. Co vás vedlo k tomu, že jste se rozhodli je přesunout mimo Jindřichův Hradec?

Především bych rád uvedl, že spolek Pivní slavnosti JH byl založen pouze za účelem organizace akce Pivní slavnosti v Jindřichově Hradci, a to na základě žádosti radnice, která v té době řešila problémy s původním organizátorem. Reálně hrozilo, že Pivní slavnosti zaniknou úplně. Spolek se ujal organizace včetně finanční zátěže a zorganizoval poslední dva ročníky slavností. Toto vše probíhalo v koordinaci a za finanční podpory města, bez které by nebylo možné tak náročnou akci zajistit. Na podzim roku 2017 byl opět sestavován kulturní kalendář na rok 2018. Spolek Pivní slavnosti JH tradičně ohlásil zářijový termín tak, aby nemohlo dojít ke kolizi s jinou kulturní akcí. Bohužel avízované Pivní slavnosti byly bez našeho vědomí z kulturního kalendáře akcí vyškrtnuty. Spolku tedy nezbylo nic jiného, než se rozhodnout, jestli akci zrušit nebo přesunout.

Ze strany města jste nebyli informováni o tom, že s vámi nepočítá?

V rámci původní dohody nám byl termín přislíben. O tom, že Pivní slavnosti byly z kulturního kalendáře vyškrtnuty, jsme se dozvěděli až po jeho vydání.

Máte pro toto jednání nějaké vysvětlení?

O vysvětlení jsme samozřejmě požádali oficiální cestou. Vedoucí KD Střelnice Radim Staněk, který zajišťuje sestavení kulturního kalendáře, nám sdělil, že akce byla nahrazena jinou akcí. O tom nás ale nikdo neinformoval.  Jako racionální lidé si klademe otázku, komu prospěje likvidace Pivních slavností v Jindřichově Hradci.

Zorganizovat tak významnou akci určitě nelze za pár měsíců. V jaké fázi příprav jste v tu chvíli byli?

Organizace vyžaduje nejen hodiny práce, ale také značný časový předstih při rezervaci vytipovaných umělců. S vyškrtnutím z kalendáře akcí jsme zároveň přišli o podporu města, i proto jsme Pivní slavnosti přesunuli na jiné místo, abychom dodrželi své závazky. 

Proč právě Kamenice nad Lipou?

Díky vstřícnosti kamenické radnice a nadšení manželů Houškových, majitelů pivovaru Kamenice nad Lipou se podařilo zajistit adekvátní prostor a podmínky. Zároveň je Kamenice v dopravním dosahu Jindřichova Hradce a pro tuto akci budou vypraveny zvláštní hudební a pivně tématické vlaky.

Dočká se tedy návštěvník Pivních slavností, na které je zvyklý?

Absolutně. Zveme na koncert skupin Wohnout, UDG, Zakázaný ovoce a mnoha dalších. Na baviče Pepu Náhlovského a samozřejmě ochutnávku 60ti druhů piv, soutěže o hodnotné ceny a krásné prostředí kamenického pivovaru. Všechny informace naleznete na www.pivnikamenice.cz.

- Petra Jahodová -