Dojde k úpravě silničního provozu u Rodvínova? Řidiče tu varují dva reflexní smrťáci.

03.02.2017

V minulém vydání jsme přinesli informaci o tragické automobilové nehodě, k níž došlo na hlavním...

[přečtěte si celý článek]


Předseda ZD Zdeněk Král: Naše technika potřebuje odbočovat vlevo!

03.02.2017

U dvou odboček z hlavního tahu u Rodvínova až příliš často skřípou plechy a teče krev. V blízkosti...

[přečtěte si celý článek]


Krajský úřad: Zakázat levé odbočení možné není!

03.02.2017

O vyjádření k řešení dopravní situace u Rodvínova (viz předchozí články) jsme požádali i Krajský...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Ing. Chmelík: Dokud se neprokáže opak, musím brát pana Hudečka jako nevinného

04.04.2011

„Ve věci týrání psa se musíte obrátit na odbor životního prostředí,“ poradila nám v závěru předchozího článku vedoucí hradeckého sociálního odboru Mgr. Zdeňka Šindelářová. Uposlechli jsme tedy její rady a kontaktovali vedoucího odboru životního prostředí Ing. Františka Chmelíka, který nám sdělil, že jeho odbor tento případ k ledu určitě neodloží.

[přečtěte si celý článek]

9. květen 1945: Bitva o Strmilov!

04.04.2011

S vodkou v ruce, s ohněm v srdciKdyž dojdou nepřátelé, přijdou vhod i muži z vlastních řad. Tedy pokud má jeden neodolatelnou chuť napumpovat do někoho obsah zásobníku kalašnikova a v žilách mu místo krve koluje vodka. Sta-ličnaja! To se potom dějí věci, že brašule nestačí zdrhat. Jestliže je ale i brašule namol, může se snadno stát, že se ve hře objeví kalašnikov druhý a to je pak teprve zajímavé. Legendární americká přestřelka u O.K. Corralu je proti tomu šípkový čajíček. A věřte, že pro podobnou praštěnou historku nemusíme chodit daleko. Stačí vlastně jít jen malý kousek. Do Strmilova. Tedy do Strmilova na konci druhé světové války…

[přečtěte si celý článek]

Masér Josef Chvátal napravuje těla i lidské duše

04.04.2011

„Víš, proč jsi ke mně přišel?“ zeptal se mě masér Josef Chvátal, když jsem k němu dorazil na první masáž. „Protože mě bolí rameno?“ zkusil jsem cvičně, zatímco jsem si pracně sundával svetr. „Jo, to taky,“ přisvědčil masér a suše dodal: „Ale hlavně proto, že ke mně nechodí žádní blbci.“ Poděkoval jsem. Josef Chvátal (61) z Roseče je nepřehlédnutelný samorost, který má zlaté ruce i srdce a prakticky každé jeho slovo by šlo tesat do skály. „Zázraky asi dělat umím,“ připustil při našem únorovém rozhovoru, avšak vzápětí zdůraznil: „Ale na Boha si rozhodně nehraju.“[přečtěte si celý článek]

Výprask! Návštěvník diskotéky zhmoždil druhému nosní kůstky

08.03.2011

Dne 18. února převzal obvinění muž (30), který krátce před půlnocí 26. prosince loňského roku dělal brajgl na diskotéce v hradeckém KC Jitka. Za přítomnosti nejméně 20ti svědků tu hrubě fyzicky napadl druhého návštěvníka podniku, jemuž uštědřil minimálně osm úderů pěstí do obličeje. Napadenému během ataku naboural nosní kůstky a pohmoždil čelo. Zranění si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici v Jindřichově Hradci.

- Antonín Kočka -


[přečtěte si celý článek]

Štvanice na ex-partnerku!

08.03.2011

29letý muž je podezřelý z obtěžujícího až násilného počínání, k němuž mělo docházet v době od loňského září do letošního 10. února. Ze svého bytu v Českých Velenicích odmítal pustit bývalou partnerku (nejméně 30 minut), která si sem přišla pro své osobní věci. Fyzicky ji tu napadal, smýkal jí po zemi a svým tělem bránil jejím v odchodu. Ženě se z bytu nakonec podařilo prchnut, ale muž poté zahájil vytrvalé pronásledování. Denně jí posílal cca 20 esemesek, občas ji poslal e-mail, kontaktoval ji přes facebook, chodil za ní do zaměstnání a čekal na ni u jejího bydliště. Při úmyslných setkáních ji vždy napadal, urážel a vyčítal jí jejich rozchod. V ženě jeho chování nakonec vyvolalo důvodný pocit ohrožení a muži bylo tudíž 18. února sděleno podezření s omezování osobní svobody.

- René Vrbský -


[přečtěte si celý článek]

Důchodkyně porušila vyhlášku. Padají mi tepláky, hájila se žena

08.03.2011Ve středu 9. února byl městský strážník přivolán na hradecké sídliště Vajgar, aby zde umravnil svéráznou důchodkyni, porušující městkou vyhlášku, která zakazuje volné pobíhání psů a jejich majitelům ukládá povinnost uklízet po nich tuhé exkrementy. Důchodkyně ale vše zatloukla a nic platná nebyla ani argumentace svědka, jenž jí navíc sdělil, že lidem dost vadí sprosté nadávky, které na svého psa venku před dětmi pořvává. Na to důchodkyně nazvala svědka blbcem a ještě před strážníkem psa opět na volno vypustila. Toto aktuální porušení vyhlášky odůvodnila tím, že jí padají tepláky a ona nemůže dělat dvě věci naráz. Navrženou blokovku žena následně odmítla a její přestupky byly tudíž postoupeny ke správnímu řízení.

- Valerián Košatý -


[přečtěte si celý článek]

Hendikepovaný mučitel?

05.03.2011

Zrakově postižený muž z J. Hradce měl roky týrat svého vodicího psa. Když mu byla oslepená fenka Tara odebrána, vyfasoval Iris. Proč? Ptají se lidé, přinášející otřesná svědectví.

[přečtěte si celý článek]

Otřesné! Veřejné soulože na Kozím plácku!

05.03.2011

Domeček v poklidném historickém centru Jindřichova Hradce, doslova ve stínu kostelní věže, park nadohled, řeka taky, hlučné silnice naopak daleko… Komu by se to nelíbilo? Říkáte? No tak si zase ty růžové brejle sundejte a vraťte se svižně do reality. Tedy do reality jindřichohradecké. Zdejší historicky nejstarší lokalita kolem tzv. Kozího plácku (Zakostelecké náměstí), v mnohém připomínající Foglarova Stínadla, je na první pohled jedním z nejkouzelnějších míst ve městě, ale život zde není prý zhusta žádný med. To alespoň tvrdí lidé, kteří tady už roky žijí. Před dvaceti lety tu dle jejich slov byl svatý klid, jenže, jak praví klasik, kdeže loňské sněhy jsou...

[přečtěte si celý článek]