Své ex i soku v lásce vyhrožoval zabitím!

07.12.2016

Č. Velenice – Mladý muž patrně neunesl rozchod s přítelkyní, která si našla nového partnera, a dne...

[přečtěte si celý článek]


Vystartoval po manželce a rozdrtil jí nosní kůstky

07.12.2016

J. Hradec – Muž, který letos v říjnu fyzicky napadl svou manželku, převzal 30. listopadu sdělení...

[přečtěte si celý článek]


Motorové pily se zakously do parku!

05.12.2016

Poměrně drastický záměr, o němž náš měsíčník informuje už od roku 2009 (!), se minulý měsíc stal...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Žádost jsme neztratili a malou domů nikomu nepřihráli, brání se Heřman

05.08.2011

Restauratér Petr Kadlec v předchozím článku upozorňuje na ne zcela bezchybnou práci odboru dopravy MěÚ v J. Hradci. Konkrétně se mu nezamlouvá péče, již místní úředníci věnovali jeho žádosti o povolení letní předzahrádky před restaurací Udírna, kterou provozuje. Úředníci žádost údajně zakramařili, možná dokonce záměrně, a tato se prý kvůli tomu nedostala včas na stůl zdejších radních. Šéf hradeckého odboru dopravy Ing. Zbyněk Heřman však toto obvinění důrazně odmítá.

[přečtěte si celý článek]

Z. Kasper: Spojovat schválení mojí žádosti s mým členstvím v zastupitelstvu? Úsměvné

05.08.2011

Vyplatí se hradeckému živnostníkovi být v zastupitelstvu města? Přijde si takový člověk k výhodám a zajímavým bonusům, které lze nazvat malou domů? Petr Kadlec je provozovatelem restaurace Udírna, Zdeněk Kasper provozuje sousední Dada Club, ale narozdíl od svého souseda je od posledních komunálních voleb městským zastupitelem. A oba tito živnostníci letos požádali město o povolení zřízení letní předzahrádky. Město vyhovělo žádosti Zdeňka Kaspera, ale Petr Kadlec zastává názor, že věc rozhodně není košer, neboť jeho žádost byla na městském odboru dopravy (možná záměrně) zašantročena a Rada města tudíž projednávala jedinou žádost, kterou měla k dispozici – žádost Zdeňka Kaspera, shodou okolností člena městského zastupitelstva. Nezasmrádá tu něco? Zeptali jsme se přímo majitele Dada Clubu.

[přečtěte si celý článek]

Místostarosta J. Hradce Ing. Bohumil Komínek k 4. ZŠ, Aloisi Hudečkovi a odboru dopravy

05.08.2011

Jak se vyvíjí situace na krizí zmítané 4. Základní škole v J. Hradci (ŽURNÁL 6/11), jak hodnotíte kauzu zrakově postiženého Aloise Hudečka a jeho psů (ŽURNÁL 2, 3 a 5/11) a co říkáte na v tomto vydání popisovaný případ předzahrádky podniků Dada Club a Udírna? Žurnálu odpovídá hradecký místostarosta Ing. Bohumil Komínek (ČSSD).

[přečtěte si celý článek]

Šéf hradecké nemocnice e-mailuje do Žurnálu

05.08.2011

Otázky, týkající se vnitřního chodu nemocnice,
pokládám za bulvární. Odpovídat na ně nebudu

V květnovém vydání jsme informovali o případech dvou dívek, které postihlo silné a život ohrožující krvácení poté, co byly propuštěny z hradecké nemocnice, v níž letos zjara podstoupily operaci krčních mandlí. Rovněž jsme upozornili na poměrně neurvalé chování MUDr. Bohumila Markalouse, primáře hradeckého oddělení ORL. Ve vydání červnovém byly následně popsány naše marné snahy o dialog jak se jmenovaným primářem, tak s ředitelem hradecké nemocnice JUDr. Jaroslavem Vohnoutem. Vyjádření Dr. Markalouse jsme se nedočkali vůbec, a ve chvíli kdy na redakční e-mail dorazily odpovědi od Dr. Vohnouta, bylo již červnové vydání v prodeji. Přepis tohoto e-mailového rozhovoru níže přesto přinášíme…

[přečtěte si celý článek]

Vedoucí odboru životního prostředí: Hudečkovi budeme dýchat na záda

05.08.2011

O případu zrakově postiženého Aloise Hudečka z Jindřichova Hradce průběžně informujeme de facto od začátku letošního roku (ŽURNÁL 2, 3 a 5/2011). Hudeček měl dle řady svědků brutálně týrat své vodicí psy, nejprve lebradorku Taru, později Iris, fenku téže rasy. Otřesné informace rychle rozdmýchaly vlnu solidarity a emocí, která vyvrcholila sepsáním občanské petice, jejíž signatáři se touto cestou dožadovali razantního zásahu z úředních míst a odebrání psa z rukou tyrana. Petici, kterou podepsalo přes dva tisíce lidí, však úředníci z odboru životního prostředí MěÚ J. Hradec označili jako dokument minimální váhy a vůbec se jí nezabývali. S povděkem nutno konstatovat, že alespoň vyslechli svědky a případ postoupili na Krajskou veterinární správu v Českých Budějovicích. A jak se kauza vyvíjí dál? Zeptali jsme se vedoucího hradeckého odboru životního prostředí Ing. Františka Chmelíka.

[přečtěte si celý článek]

Co všechno ještě vydrží?

11.07.2011

Novobystřicko - V časných ranních hodinách 18. června zaútočil 42letý muž na svoji manželku. Po předchozí slovní rozepři ji nejméně jedenou udeřil otevřenou dlaní do obličeje a způsobil jí tak zlomeninu dolní čelisti, která si vyžádala ošetření na stomatochirurgickém oddělení Nemocnice v Českých Budějovicích a následnou hospitalizaci na oddělení úrazové a plastické chirurgie tamtéž. Předpokládaná doba léčení byla odhadnuta až na šest týdnů. Vzhledem k tomu, že zbitá žena nedala (!!!) souhlas k trestnímu stíhání svého manžela, byla věc odložena. Jednomu to hlava nebere, druhému se kudla v kapse otevírá…
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Násilník vykonal soulož

11.07.2011

J. Hradec - Ráno 25. června došlo v jednom jindřichohradeckém bytě ke znásilnění. 28letý muž tu povalil na pohovku bezbrannou 20letou ženu, jednou rukou ji znehybnil, druhou si rozepnul poklopec a vyndal ztopořený penis. Poté na verbálně se bránící ženě vykonal soulož. Trestní stíhání násilníka je vedeno na svobodě.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Straka domácí

11.07.2011

Třeboň - Zpočátku se zdálo, že v Třeboni kradla neznámá straka, ale všechno bylo nakonec jinak. V době od 1. dubna do 7. června, tedy v době, kdy byl majitel bytu mimo republiku, zmizelo (bez použití násilí) 50.000 korun, ukrytých v trubkovém rámu posilovacího stroje. Jenže jak se brzy ukázalo, straka nebyla v tomto případě ani trochu neznámá. Nepřítomnosti svého manžela a znalosti jeho důmyslné skrýše totiž využila jeho manželka, která si zmíněné peníze vzala a použila na úhradu výdajů spojených s chodem domácnosti a pro svoji potřebu. Vzhledem k tomu, že se jednalo o peníze získané jedním z manželů v době trvání manželství, spadají tyto do bezpodílového spoluvlastnictví obou manželů a jednáním manželky tudíž nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Uříznu ti hlavu srpem, pohrozil synovec strýci

11.07.2011

N. Bystřice - Odpoledne 28. května bylo rušno v jednom domě v Nové Bystřici. 23letý muž, který požil návykové látky, tu vyhrožoval svému strýci usmrcením. Pravil, že ho zabije nožem a hlavu mu uřízne srpem. Následně strýce udeřil otevřenou dlaní do levého oka a způsobil mu tak povrchové zranění, jež si nevyžádalo lékařské ošetření. Sjetý mladík pohrozil smrtí i své matce, snažící se přivolat policii. Policisté však nakonec přivoláni byli a v dechu násilníka na místě naměřili 2,37 g/kg alkoholu v dechu. Zkouška jednorázovým testem na detekci pěti skupin drog ze slin nebo potu byla také pozitivní, konkrétně na látku Cannabis. Poškození, přes výše uvedené, nedali souhlas k mladíkovu trestnímu stíhání, a věc byla tudíž v souladu se zákonem odložena.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Ředitelská šikana na čtvrté základní škole? Za oblíbenou učitelku se postavili rodiče...

07.07.2011

Letos v lednu jsme informovali o zřejmě ne zcela dobře fungujícím systému na 4. Základní škole v Jindřichově Hradci. Zájem rodičů umístit své ratolesti na „čtyřku“ zjevně rapidně klesá a vinu na tom má mít bídné vedení této školy, jmenovitě její ředitel Karel Matlas. Škola dle názoru mnohých rodičů nenabízí dostatečné množství mimovýukových aktivit a případ kantora, vyšetřovaného kvůli krádežím peněz dětí, škole také dvakrát neposloužil. V souvislosti s tím se jeví jako velmi pozoruhodné to, že právě tento podezřelý učitel (byť pro nedostatek důkazů neobviněný) nejenže zůstal v kantorském týmu, ale navíc, když se minulý měsíc ředitel školy rozhodl propustit jednoho člena učitelského sboru kvůli jeho „nadbytečnosti“, nedostal výpověď tento učitel, nýbrž učitelka, jejíž kvalita a obliba jsou dle slov rozhořčených rodičů nezpochybnitelné.

[přečtěte si celý článek]