Zpěvačka Petra Janů exkluzivně pro Žurnál

20.08.2018

Koncertuje po celé republice, nazpívala nové cédéčko Blázni a už teď pomalu chystá vánoční turné....

[přečtěte si celý článek]


Hulvát se obul do prodavače: Po zavíračce tě zabiju!

10.07.2018

J. Hradec – V neděli 3. června bylo dusno v provozovně poskytovatele telefonních služeb v...

[přečtěte si celý článek]


Domácí teror a následná evakuace

10.07.2018

Třeboň – Ve čtvrtek 7. června byla 37letá žena napadena svým stejně starým přítelem a bylo nutné,...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Co se škádlívá, rádo se mívá

08.02.2018

Č. Velenice – Loňský Štědrý večer (či spíše podvečer) prožili ti dva způsobem vpravdě netradičním. Strávili ho na cimře penzionu, potud ok, ale tím veškerá vánoční pohodička skončila. Řízky z kapra, bramborový salát, dárečky pod stromečkem… Nic z toho se nekonalo, vystačili si s alkoholem, ovšem v míře bohatýrské. A jak tak popíjeli, dobrá nálada vyprchávala a pozvolna ji nahrazovalo rozpoložení přesně opačné. Kolem 18. hodiny rozlícená žena svého přítele v rámci hádky napadla a třískla jej plnou skleněnou lahví do hlavy. Úderem způsobila muži tržnou krvácející ránu v horní části čela, avšak on lékařské ošetření odmítl a nevyhledal je ani později. Když dali policisté ze Suchdola nad Lužnicí oběma aktérům incidentu dýchnout, žena se svými 2,80 promile těsně vyhrála. Její parťák totiž nadýchal o půl promile míň. Dne 19. ledna byl případ nicméně odložen, neboť poškozený se stíháním své přítelkyně nesouhlasil.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

O Silvestru si strážníci nehty nudou nekousali

08.02.2018

Třeboň – Během silvestrovské noci si strážníci dle předpokladu moc neodpočinuli. Už zvečera řešili v Jiráskově ulici tři dívky (17 a 18) z Prachatic, bavící se jízdou v nákupním vozíku vypůjčeném z místního marketu. Vzhledem k tomu, že ke škodě nedošlo, byla věc vyřešena domluvou. Hodinu po půlnoci vyjížděli strážníci k neosvětlenému cyklistovi (46) ze Staré Hlíny, kličkujícímu po hlavní silnici směrem na Lomnici. Chlapa dostihli poblíž rybníka Kaňov a v další riskantní jízdě mu zabránili. Protože si odmítl dýchnout, skončil jeho případ před přestupkovou komisí. O necelou půlhodinu později byl nutný zásah v kempu Třeboňský ráj, kde se 25letá žena z Třeboně pokusila vloupat do jedné z chatek. Při rozbíjení okna si však pořezala obě ruce a její převoz do nemocnice byl nezbytný. Případ následně převzali státní policisté. A po třetí hodině ranní zaznamenaly kamery na Palackého náměstí dvojici mladíků převracejících blíže neurčenou ceduli a vlekoucích stromek vyrvaný z květináče v Březanově ulici. Ceduli museli dopadení mládenci uvést do původního stavu, stromek byl majiteli vrácen druhý den. Holt Silvestr…
- Valerián Košatý –

[přečtěte si celý článek]

Pěší zóna pod hradeckým Merkurem: Alkohol, tráva a svinčík.

05.02.2018

Když byla v roce 2016 konečně provedena veřejností dlouho požadovaná a vedením města slibovaná rekonstrukce zdevastovaného betonového prostranství mezi budovou Teplospolu a nákupním střediskem Merkur na hradeckém sídlišti Vajgar, mnoho lidí, zejména těch, kteří v této lokalitě žijí, si libovalo. Brzy je to však přešlo. Prostranství bez valného praktického využití totiž padlo do oka hlučné omladině a sortě holdující konzumaci alkoholických nápojů či kuřbě marihuanových jointů a postupně se změnilo v místo konání bujarých dýchánků. A svinčík, jenž po sobě tito lidé zanechávají, bývá prý nezřídka vpravdě ukrutný.

[přečtěte si celý článek]

Vrchní strážník Müller: V pěší zóně kolem Merkuru se schází lidé s kriminální minulostí.

05.02.2018

„Rodiče by se měli mnohem více zajímat o to, kde a s kým tráví jejich děti odpoledne a večery,“ nabádá vrchní strážník hradecké městské policie Luboš Müller a v rozhovoru dále komentuje zjevně ne zcela optimální situaci v oblasti pěší zóny pod nákupním střediskem Merkur na sídlišti Vajgar.

[přečtěte si celý článek]

Jan Dolanský exkluzivně pro Žurnál

05.02.2018

„Když si zapamatujete, jak určité věci fungují, jaké se na co používají suroviny, jak dlouho a na jakou teplotu se co připravuje, zjistíte, že na vaření vlastně vůbec nic není,“ konstatuje herec Jan Dolanský, jedna z hlavních tváří televizního kuchařského seriálu Ohnivé kuře, ale hned dodává, že důležité je pochopitelně i to, aby byl člověk u plotny alespoň trochu kreativní. Úspěšný herec (40) zavítal minulý měsíc i do Jindřichova Hradce a před vyprodaným hledištěm Kulturního domu Střelnice tu spolu se svými kolegy odehrál perfektní komedii Perfect Days.

[přečtěte si celý článek]

Loupež s nožem v ruce!

10.01.2018

J. Hradec – Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s kolegy z obvodního oddělení dopadli během necelých tří hodin cizince (25), který v časných ranních hodinách 6. prosince vstoupil do jednoho z místních herna-barů a s kapucí přes hlavu požádal barmanku o krabičku cigaret. Poté, co mu žena vyhověla a začala prodej cigaret markovat, muž bar hbitě obešel, přistoupil k barmance a požádal znovu, tentokrát ovšem o peníze a v ruce přitom držel nůž. Když se mu ženu nepodařilo strhnout na podlahu, uchopil ji zezadu pod krkem, nůž jí přiložil k tělu a svůj požadavek zopakoval. Barmanka mu však peníze nevydala a místo toho jej seznámila s faktem, že všude jsou kamery, tak aby to vzal v potaz. To také agresor zjevně udělal, neboť svého jednání vzápětí zanechal a rychle z lokálu zmizel. Chrabrá barmanka vyvázla naštěstí bez zranění. Na místo loupežného přepadení se neprodleně dostavila kompletní výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování i policisté obvodního oddělení včetně kynologa se služebním psem a pátrací akce odstartovala. A nutno pochvalně konstatovat, že dlouhého trvání neměla. Chlap byl v klepetech ve tři čtvrtě na šest a teď mu v případě soudem uznané viny hrozí až deset let za katrem.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Šlohnul kondomy a rum

10.01.2018

J. Hradec – Chlap (40) s bůhvíjakými plány na večer loupil 22. prosince v jednom z hradeckých obchodních domů. Z regálů uzmul nejprve půllitrovku rumu a poté přibral ještě balíček kondomů. Zboží si nacpal do kapes a kolem pokladny následně propochodoval, aniž by zpomalil, natož zde s hotovostí v ruce zastavil. Zrak pracovníka ochranky byl však ostříží a loupeživec daleko nedošel. Naopak, skončil v rukou přivolaných policistů.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Nakládačka či pád pod tíhou alkoholu?

10.01.2018

Třeboň – V pátek 1. prosince, dvě hodiny po půlnoci zavolala 37letá žena z Třeboně na linku 156 a oznámila, že byla doma napadena stejně starým přítelem a utrpěla zranění na hlavě. Strážníci na místě oba partnery zajistili a po zjištění, že žena z rány krvácí, přivolali lékaře. Vyšetřování incidentu komplikovala značná opilost obou jeho aktérů (ona nadýchala 3,27 promile, on 1,87) a rozdílnost jejich výpovědí. Žena trvala na fyzickém napadení, muž tvrdil, že si partnerka způsobila zranění sama při opileckém pádu. Oběma účastníkům dramatu se od strážníků dostalo poučení o právních možnostech řešení partnerského sporu a zraněná byla poté převezena do nemocnice k ošetření.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Kácení v hradeckých Husových sadech ustalo. Nad parkem teď i tak visí smrtelné nebezpečí.

05.01.2018

Městský park přišel nedávno k nelibosti mnohých o jednu svou třetinu. Část Husových sadů mezi Masarykovým náměstím a Kostelní ulicí je de facto pryč a místo vzrostlých dárců stínu zde nyní máme betonové prostranství, jež se některým lidem líbí, ale oku jiných zase příliš nelahodí. Vedení města se nechalo slyšet, že k dalšímu kácení v parku směrem od Kostelní ulice k soše Jana Husa (naplánovaná etapa 2 a 3) v dohledné době nedojde, jenže v polovině minulého měsíce tu k zemi padly další tři kmeny. Proč? Jde snad radnice proti svým slibům? Zřejmě ne. Ani bojovníci za zachování parku to tentokrát netvrdí. Obávají se však, že situace může být velmi zlá a park může teoreticky zmizet i bez přičinění byrokratů.

[přečtěte si celý článek]

Obyvatelé nechvalně proslulé Šindelny dostanou nové koupelny za sedm milionů!

05.01.2018

Hradecký místostarosta Bohumil Komínek vysvětluje proč a vyjadřuje se i k dalším aktuálním tématům. Kdy bude napraven havarijní stav hradecké Mlýnské ulice, poškozené sesuvem půdy? Dočkají se už zrakově postižení předláždění naváděcích pásů u přechodů pro chodce v centru města? Visí nad parkem likvidační biologický průšvih? A co se stane, až v obalovně Kohout začnou spalovat místo plynu uhelný prach? Zhorší se kvalita životního prostředí?

[přečtěte si celý článek]