Opilcovu agresi zažehlo odepření dalšího chlastu

08.01.2019

Třeboň – Večer 7. listopadu zasahovala hlídka městských policistů v restauraci v centru města....

[přečtěte si celý článek]


Mezi Plaveckým klubem JH a bazénem to drhne

01.01.2019

V minulém vydání jsme přinesli de facto bilanční text na téma jindřichohradeckého plaveckého...

[přečtěte si celý článek]


Starosta Mrvka na téma Plavecký klub versus bazén

01.01.2019

O názor na poměrně vzrušené dění kolem hradeckého plaveckého bazénu a Plaveckého klubu J. Hradec...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

R. Staněk: Neuvedení Pivních slavností v kalendáři akcí není nijak fatální

20.08.2018

Jak vyplývá z předchozího textu, tradiční Pivní slavnosti se letos nebudou konat v Jindřichově Hradci, nýbrž v Kamenici nad Lipou, a pořadatelé akce v onom textu vysvětlují proč. Také zde konstatují, že se jim přístup města příliš nezamlouvá a s nelibostí poukazují na skutečnost, že o vyškrtnutí jejich podniku z kulturního kalendáře města byli informováni až poté, co byl tento kalendář vydán. Oslovili jsme tedy vedoucího hradeckého Kulturního domu Střelnice Radima Staňka, který sestavení kulturního kalendáře zajišťuje, a požádali jej o vyjádření.[přečtěte si celý článek]

Zpěvačka Petra Janů exkluzivně pro Žurnál

20.08.2018

Koncertuje po celé republice, nazpívala nové cédéčko Blázni a už teď pomalu chystá vánoční turné. Trojnásobná zlatá slavice Petra Janů nás přivítala na své chalupě u Stráže nad Nežárkou, kam jezdí relaxovat už více než třicet let. „Nejsem už žádná náplava, jsem skoro Jihočeška,“ směje se zpěvačka a v rozhovoru mimo jiného prozrazuje, jak si užila koncert v Lásenici a jaké má plány na nadcházející dovolenou.

[přečtěte si celý článek]

Hulvát se obul do prodavače: Po zavíračce tě zabiju!

10.07.2018

J. Hradec – V neděli 3. června bylo dusno v provozovně poskytovatele telefonních služeb v supermarketu Albert. Jakýsi hulvát se tu nevybíravým způsobem dožadoval vypovězení před pár dny uzavřené smlouvy, a když mu zaměstnanec prodejny sdělil podmínky výpovědi spojené se smluvní pokutou, bylo zle. Chlap prodavači bez zaváhání oznámil, že si na něho po zavíračce venku počká a zabije ho. Strážníci věc prošetřili, vyhodnotili míru vážnosti vyřčené výhružky a následující den rapla dohledali a opentlili ho pěknou pokutou.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Domácí teror a následná evakuace

10.07.2018

Třeboň – Ve čtvrtek 7. června byla 37letá žena napadena svým stejně starým přítelem a bylo nutné, aby sociální pracovnice odvezla do bezpečí její dvě nezletilé děti. Napadená matka spolu se sociální pracovnicí vyjádřily obavu z možného dalšího útočení během převozu a o jejich bezpečnost se proto postarali přivolaní strážníci. S trestním stíháním partnera žena nesouhlasila, což se může jevit jako velmi podivné, ovšem podobné situace jsou někdy komplikovanější, než se zdá. Příslušné instituce by si nicméně měly uvědomit, že to, že někdo o pomoc nepožádá, ještě zdaleka neznamená, že ji zoufale nepotřebuje.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Sjetý syn hrozil rodičům zabitím

10.07.2018

Třeboň – Úterý 5. června sotva začalo, když na linku 156 zavolal zoufalý muž z Dukelské ulice s tím, že mu 30letý syn, toho času pod vlivem návykových látek, vyhrožuje zabitím a před jeho zuřivostí že se s manželkou museli zamknout v pokoji. Po příjezdu strážníků se synátor uzamkl v dílně a s nastartovanou motorovou pilou v rukách začal hrozit, že ze světa sprovodí sám sebe. Mužova agresivita naštěstí postupně slábla a případ nakonec převzali státní policisté.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Opilci versus střízliví

10.07.2018

Třeboň – Večer 10. května zasahovali městští policisté v restauraci v centru města, kde se do poklidně konzumujících hostů pustila skupinka osob alkoholem řádně upravených. Strážníci žhnoucí konflikt zažehnali, vášnivou situaci uklidnili a nejaktivnějšího opilce (25) z Nového Rychnova zajistili. Přestupek proti veřejnému pořádku byl vyřešen na fleku a v podniku následně opět zavládl klid jak na výstavě kolejnic.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Změna územního plánu vzbuzuje obavy obyvatel sídliště U Nádraží

08.06.2018

Minulý měsíc rozpoutala živou diskuzi informace o připravované změně územního plánu Jindřichova Hradce. Ke změně má dojít konkrétně v případě pozemku na sídlišti U Nádraží, na němž se nachází objekt bývalé mateřské školy. Tento pozemek je dle výpisu katastrálního úřadu ve vlastnictví hradeckého podnikatele Karla Franka, a zejména mezi lidmi, kteří v této klidné lokalitě bydlí, se brzy začaly šířit zvěsti o tom, co vše zde tento člověk hodlá budovat a že jejich dosavadní poklidné žití může vzít rychle za své. Co se využití onoho pozemku týče, nyní je jeho majitel limitován územním plánem města a dle své libovůle postupovat nemůže. Plánované změny proto v obyvatelích sídliště U Nádraží vyvolaly určité obavy a na zasedání městského zastupitelstva 30. května, kde se tato záležitost měla projednávat, bylo tudíž dost plno. Jenže smůla. Starosta Stanislav Mrvka totiž hned v úvodu oznámil, že tento bod byl spolu s dalším bodem navržen ke stažení z programu a vysvětlil: „Jde čistě o procesní úkon. V souvislosti se změnami územního plánu přišly navíc pouzávěrkové požadavky, které logicky nemohly být do návrhu zapracovány. Na dnešní schůzi by se tedy schvaloval pouze harmonogram zpracování nového územního plánu, bez stanoviska komise pro územní plán ke všem návrhům. Připomínám, že se neměly schvalovat změny samotné, ale byl by zahájen jen proces zpracování změn s vyjádřením výboru. Příslušný materiál k jednání považuji v tuto chvíli za nepřipravený.“
Přítomní, informací chtiví občané byli tedy zklamáni, ovšem v kuloárech se hovořilo o tom, že hradečtí zastupitelé se k věci ještě během letních měsíců vrátí. Závěrem dodejme, že Karlu Frankovi rozhodně žádné záměry nepodsouváme, a pokud se tématu budeme věnovat, tohoto podnikatele určitě oslovíme a dáme mu prostor k vyjádření.
- S. Doseděl -

[přečtěte si celý článek]

Živé ploty tři desetiletí nikomu nevadily. Letos padly pod řetězy motorovek

01.07.2018

V minulém vydání jsme informovali o tom, k čemu letos na jaře došlo v zahrádkářské kolonii u hradeckého hřbitova vedle výpadovky na Novou Bystřici. Místní zahrádkáři, kteří se logicky chtěli izolovat od hluku a prachu z hlavního tahu (o soukromí nemluvě), tu před desítkami let vybudovali živý vnější plot, sestávající dílem z původního náletu, dílem z výsadby vlastní. Na průjezdnost po cestách mezi bloky zahrádek plot sice žádný vliv neměl, ovšem koncem letošního března přesto zmizel. Z rozhodnutí hradeckého odboru správy majetku města, pro což dopálení zahrádkáři nemají žádné pochopení a se svým rozhořčením se vůbec netají.

[přečtěte si celý článek]

Jiří Schmitzer exkluzivně pro Žurnál

01.07.2018

„Se zpíváním s kytarou jsem začal už v hlubokém socialismu,“ říká známý herec a písničkář Jiří Schmitzer (69) a dodává: „Občas na mě přišlo nějaké udání, jenže komunisti tak nějak nevěděli, co s tím. Režimem jsem se totiž ve svých textech nezabýval. Komunisti mě tenkrát nezajímali a nezajímají mě ani dnes. Pro mě byli a jsou něco jako špatný počasí.“ Rozhovory masmédiím Jiří Schmitzer dle svých slov zásadně nedává, s regionálním Žurnálem však žádný problém neměl a v rámci svého květnového recitálu v kulturním domě v Kamenici nad Lipou jedno exkluzivní interview poskytnul.

[přečtěte si celý článek]

Brousil po školském areálu a v rukou třímal brokovnici

08.06.2018

Třeboň – V pátek 27. dubna ráno dostali městští policisté informaci o podezřelém chlapovi ozbrojeném dlouhou střelnou zbraní, konkrétně brokovnicí, pohybujícím se ve školském areálu v Táboritské ulici. Na místě strážníci zadrželi 63letého muže z Jindřichova Hradce, s jehož problémy se seznámili už v minulosti. Strážníkům tentokrát sdělil, že je na cestě ke svému lékaři, jemuž chce zbraň ukázat. Chlap skončil v rukou kolegů z Policie ČR a k jeho chování se bude muset vyjádřit příslušný odborník.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]