Nová Včelnice: Systém třídění odpadu se mnohým nezamlouvá

01.06.2019

Ekologické třídění komunálního odpadu je fenomén současné doby, který oslovil spoustu lidí, ovšem...

[přečtěte si celý článek]


Jednatel včelnické společnosti ETKO Pavel Poslušný se vyjadřuje

01.06.2019

Rekapitulace podstaty systému třídění odpadu v Nové Včelnici: Občan, který se do systému přihlásí,...

[přečtěte si celý článek]


Zhrzený hysterik se oháněl šavlí a steakovým nožíkem!

07.05.2019

J. Hradec – Osmadvacetiletý, neopětovanou láskou potrefený muž ze sídliště Hvězdárna pobíhal večer...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Hradecký místostarosta Radim Staněk: KD Střelnice je moje srdcová záležitost.

04.02.2019

Jednání po posledních komunálních volbách v Jindřichově Hradci bylo poměrně vzrušené a emotivní a ve vedení radnice po něm došlo k očekávaným personálním změnám. Post prvního místostarosty obsadila Magda Blížilová (ANO) a na židli místostarosty druhého usedl dosavadní vedoucí Kulturního domu Střelnice Radim Staněk (ODS). Stejně jako jeho radniční kolegyni jsme i jemu položili několik dotazů.

[přečtěte si celý článek]

Roman Vojtek exkluzivně pro Žurnál

04.02.2019

„Jsem přesvědčen o tom, že zpočátku touží po slávě každý herec či hudebník,“ říká populární Roman Vojtek a dodává: „Myslím si, že ten, kdo o sobě tvrdí opak, trochu kecá. Ale ono to beztak časem přejde.“ Sympatický herec, proslulý rovněž svou účastí v televizních seriálech Vyprávěj a Ulice, dorazil koncem minulého roku i do Jindřichova Hradce a na prknech Kulturního domu Střelnice odehrál se svými kolegy senzační francouzskou komedii Nalevo od výtahu.

[přečtěte si celý článek]

Nalitý cizinec neprojel!

08.01.2019

Suchdolsko – V sobotu 24. listopadu, krátce po jedné hodině ranní, projížděl řidič Škody Fabia, cizinec, mezi Velkou a Malou pískovnou směrem od vísky Tušť a na této minimálně frekventované komunikaci byl zahaltován hlídkou policistů ze Suchdola nad Lužnicí. Ač musel tušit, že to nemůže dopadnout dobře, dechové zkoušce přístrojem Dräger se podrobil dobrovolně. Poprvé nadýchal přes 3,6 promile, po chvíli pak o 0,2 promile méně, ale pořád o hodně víc než dost. Policisté mu další jízdu překvapivě zakázali a jeho přečin řádně zadokumentovali. Sdělení podezření převzal hříšník 26. listopadu a nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Slovák s obchodním duchem narazil

08.01.2019

Třeboň – V odpoledních hodinách 15. listopadu přijali strážníci telefonické oznámení o chlápkovi, který v Jiráskově ulici otravuje kolemjdoucí nabízením zboží, o jehož původu a kvalitě dalo by se s úspěchem pochybovat. Hlídka muže polapila na parkovišti zdejšího marketu a následnou lustrací zjistila, že se jedná o 37letého Slováka s touhou po obchodování. Odchyceným lidem se totiž pilně snažil prodat hodinky a holicí strojky, přičemž na další kontraband kápli strážníci v kufru jeho auta. Původ svého zboží chlap prokázat nedokázal a strážníci mu tudíž další aktivity v tomto směru zatrhli a věc předali k dořešení příslušnému správnímu orgánu.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Opilcovu agresi zažehlo odepření dalšího chlastu

08.01.2019

Třeboň – Večer 7. listopadu zasahovala hlídka městských policistů v restauraci v centru města. Personál podniku se totiž dostal do křížku s agresivním hostem a nakonec byl nucen přivolat si pomoc. Strážníci na místě zjistili, že problematickým týpkem je 36letý muž z Lišova, kterého rozlítilo, že mu obsluha pro jeho opilost odmítla nalít alkohol. Reakcí na tuto skutečnost byly pak neurvalé výpady jak proti servírce, tak směrem k ostatním hostům. Strážníci přestupek na fleku vyřešili a nežádoucího kunčofta z lokálu bez milosti vypakovali.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Mezi Plaveckým klubem JH a bazénem to drhne

01.01.2019

V minulém vydání jsme přinesli de facto bilanční text na téma jindřichohradeckého plaveckého bazénu, jehož vedoucí Marcela Kůrková se během rozhovoru zmínila i o určitých názorových třenicích mezi vedením městského bazénu a vedením Plaveckého klubu Jindřichův Hradec. Vedení klubu její slova neunikla, ale komentovat je nechce. To, že s nimi nesouhlasí jednatelka klubu Dita Podhrázská ani předsedkyně klubu Jana Šimková, je však víc, než patrné. Obě navíc přichází s prvním oficiálním vyjádřením k událostem, k nimž došlo během uplynulých devíti měsíců, a které doposud nikde nezveřejnily.

[přečtěte si celý článek]

Starosta Mrvka na téma Plavecký klub versus bazén

01.01.2019

O názor na poměrně vzrušené dění kolem hradeckého plaveckého bazénu a Plaveckého klubu J. Hradec jsme požádali i starostu Stanislava Mrvku (ČSSD). Ten k věci říká: „Nic osobního ať v tom nikdo nehledá.“

[přečtěte si celý článek]

Spisovatelka Jitka Ludvíková se těší na Vánoce a čtenářům servíruje napínavý dáreček

01.01.2019

Od roku 2015 pravidelně publikující autorka Jitka Ludvíková (37) uvádí na vánoční trh svou devátou knížku, kterou ocení zejména vyznavači žánru detektivního. S hlavní hrdinkou byli čtenáři seznámeni už na stránkách detektivky předcházející a teď tedy budou moci sledovat, jak se její nelehký osud vyvíjí dál. V knize Nebezpečná hra je za každým malérem chlap a ve volně navazující novince Dotek minulosti to zřejmě nebude jiné.

[přečtěte si celý článek]

Sousedka k nezaplacení

07.12.2018

J. Hradec – Dobré sousedské vztahy jsou jak známo k nezaplacení. V paneláku číslo 698 na sídlišti Vajgar je však už několik let nežádoucím způsobem okořeňuje 61letá žena, která z alkoholového rauše vystupuje zřejmě čistě sporadicky. Odpoledne 22. listopadu, tak jako už mnohokrát, vyrazila na spanilou jízdu po společných prostorách domu, kde tentokrát odchytla svoji „oblíbenou“, o čtyřiadvacet let mladší sousedku a nepublikovatelnými výrazy se do ní pustila. Když napadenou nádavkem rozmázla o poštovní schránky, této došla trpělivost a zavolala uniformovanou pomoc. Strážníci vyslechli nepěkné zkušenosti i dalších nájemníků domu a agresivní sousedku teď čeká přestupkové řízení.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Ukřivděný si šel stěžovat strážníkům. Jak dopadl?

07.12.2018


J. Hradec – V sobotu 3. listopadu krátce po druhé hodině ranní se na služebnu městské policie dostavil šestatřicetiletý muž s tím, že mu byl personálem podniku odepřen vstup do bowlingového klubu, čímž se on cítí poškozen. Strážníci však místním šetřením zjistili, že rozhořčený oznamovatel není tak docela Mirek Dušín. Personál jmenované osvěžovny jim totiž sdělil, že dotyčný muž byl při vycházení na noční vzduch upozorněn, že vynášení sklenic z objektu je zakázáno, a poté byl vyzván, aby sklenku v provozovně odložil. Chlap však na výzvu nereagoval, a když prokráčel vchodovými dveřmi, vyhodil sklenici do venkovního odpadkového koše, což bylo důvodem zákazu jeho návratu. Vzhledem k tomu, že sklenice nebyla zálohovaná, má muž navíc na krku přestupek proti majetku a bude ho to asi i něco stát.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]