Nacamraný řidič si schrupnul a jel dál

08.11.2018

J. Hradec – Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky se bude zodpovídat...

[přečtěte si celý článek]


Dali si po hubě na náměstí Míru

08.11.2018

J. Hradec – Křik a divoká gestikulace. Tyto dva projevy jakéhosi mladíka upoutaly pozornost...

[přečtěte si celý článek]


Patálie s přístupovými cestami už se vlečou roky

05.11.2018

Martin Lejtnar z Jindřichova Hradce vlastní velkou stavební parcelu na okraji hradecké místní části...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Antonín Kaška exkluzivně pro Žurnál

04.06.2018

„Jindřichův Hradec je v mých očích město nejkrásnější a já ho mám moc rád,“ říká herec a hradecký rodák Antonín Kaška (61) a dodává: „Nic na světě samozřejmě není dokonalé, ale já zbytečné mouchy nehledám.“
Divadlu se Antonín Kaška věnuje od počátku 70. let, vystudoval herectví na pražské DAMU a první profesionální angažmá získal v Západočeském divadle v Chebu, v jehož ansámblu zůstal do roku 1989, kdy přesídlil do Divadla J. K. Tyla v Plzni. Jeho návraty do rodného města se vždy odehrávaly i v rámci představení Jindřichohradecké činohry na nádvoří místního zámku, Nočních prohlídek s Bílou paní tamtéž a pravidelných koncertů jeho hradeckého kamaráda Petra Přibyla, koncertního mistra viol Národního divadla v Praze. A právě na zatím posledním koncertu, který Přibylovi minulý měsíc konferoval, si herec udělal čas i na Žurnál.

[přečtěte si celý článek]

Surový úder sklenicí!

11.05.2018

J. Hradec – V neděli 8. dubna, dvě a půl hodiny po půlnoci, došlo v bowlingovém centru k fyzickému napadení devatenáctileté slečny. O několik měsíců starší útočnice do dívky nejdříve jen strkala, pak se ale napřáhla a sklenicí, již držela v ruce, ji udeřila přímo do obličeje. Strážníci na místo přivolali záchrannou službu a ta otřesenou dívku s vyraženým zubem odvezla do nemocnice k dalšímu vyšetření. Surový čin byl následně postoupen policistům obvodního oddělení.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Udělal banku a zdrhnul na kole!

11.05.2018

Třeboň – Ve středu 21. března (13.20 hodin) přijali strážníci hlášení o loupežném přepadení Komerční banky v Třeboni. Ozbrojený pachatel tu odcizil větší obnos peněz a strážníci v koordinaci s Policií ČR po něm bezprostředně zahájili pátrání. Operátorka kamerového systému poskytla o muži prchajícím na jízdním kole cenné informace, svou pomocí přispěla i veřejnost a 27letý ničema z Vysočiny se z několikasettisícového lupu dlouho neradoval. Asi hodinu po svém činu byl nedaleko Staré Hlíny polapen hlídkou třeboňských policistů.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Horní Němčice: Šest let starý výstřel na pobíhajícího psa stále jitří emoce

04.05.2018

Když jsme v letošním únorovém vydání Žurnálu přinesli reportáž, jejímiž hlavními aktéry byli farmář Miloš Krátký z Horních Němčic na Dačicku a vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Dačicích Jiří Müller, hodlali jsme se věnovat výhradně sporu, jenž mezi těmito dvěma dlouhodobě vře a týká se pozemku, na němž pan Krátký provozuje zájmový chov daňků. Jiří Müller však v rámci odpovědí na naše otázky vyrukoval i s informací, která s případem souvisela jen okrajově, ale přesto brzy začala žít vlastním životem. Jiří Müller totiž stručně vzpomenul na své první úřední setkání s Milošem Krátkým. Bylo to údajně před šesti roky, krátce poté, co pan Krátký na neoploceném pozemku uprostřed obce zastřelil psa sousedům. Na toto tvrzení Miloš Krátký v následujícím vydání důrazně zareagoval.

[přečtěte si celý článek]

Vulgarity a fyzický atak v autobuse MHD

05.05.2018

Řidič, ten tvrdej chleba má… Ne vždy, ale občas je toto konstatování skutečně opodstatněné a trefné. Jarmila Koblihová (42) z Jindřichova Hradce by mohla vyprávět, a taky že vypráví. Už bezmála dva roky řídí autobus městské hromadné dopravy (MHD) v Jindřichově Hradci, pracuje na směny, takže jezdí ve dne i v noci, a její povolání je zejména za tmy spojeno s rizikem, že narazí na člověka, který se rozhodl vyrábět trable.

[přečtěte si celý článek]

Místostarosta Komínek o tom, co Hradec brzy čeká a nemine

05.05.2018

V Jindřichově Hradci se pořád něco děje a mění. Některé počiny vnímají občané pozitivně, jiné zase kritizují a ptají se proč. Hrozí městu dopravní kolaps kvůli sesuvu půdy v Mlýnské ulici a havarijnímu stavu mostu u bubnu? Nebudou miliony investované do městské hvězdárny miliony do luftu vyhozené? Hradecký místostarosta Bohumil Komínek (ČSSD) odpovídá jak na tyto otázky, tak na několik dalších.

[přečtěte si celý článek]

David Suchařípa exkluzivně pro Žurnál

05.05.2018

Když nestojí na jevišti nebo před kamerou, sedí často za volantem závodního automobilu a v prachu či blátě jede rallye. Režiséři mají z jeho poněkud rizikového koníčka nezřídka nervy na pochodu, ale David Suchařípa (53) říká: „Čemu všemu bych se měl vyhýbat? Při rallye mi hrozí menší nebezpečí, než když pojedu na natáčení do Ostravy po D1. Rallye je sport jako každý jiný. Víc úrazů jsem utrpěl při fotbale, který přitom filmařům tak nějak nevadí.“ Charizmatický herec dorazil minulý měsíc do Jindřichova Hradce s ansámblem pražského divadla Kalich a na prknech Kulturního domu Střelnice exceloval v divadelní hře Pro tebe cokoli.

[přečtěte si celý článek]

Zemědělec z Dačicka reaguje na únorovou reportáž

05.04.2018

Šéf odboru životního prostředí Jiří Müller mi brání
v podnikání a v plnění mých naprosto legálních snů

František Háva z Českého Rudolce si na obživu dříve vydělával lesní činností, ovšem jeho letitou zálibou je práce v zemědělství, konkrétně práce s hospodářskými zvířaty, mezi nimiž se pohybuje od dětství. A právě tento koníček byl jedním z důvodů, proč se už před lety začal poohlížet po pozemku, na němž by se mohl realizovat a splnit si svůj chovatelský sen. Příhodný pozemek o rozloze bezmála hektar a půl objevil na okraji katastru Český Rudolec, tedy ve spádovém území správy Městského úřadu v Dačicích, a na podzim 2008 jej po delším jednání s majitelem koupil. Co následovalo krátce poté, poněkud připomíná minulý měsíc zveřejněný příběh Miloše Krátkého, který v nedalekých Horních Němčicích provozuje rodinný statek a zájmový farmový chov daňků. Františku Hávovi tato skutečnost neunikla a v reakci na zmíněnou reportáž se nám svěřil s příběhem svým.

[přečtěte si celý článek]

Jiří Müller napadá vyváženost reportáže a končí komunikaci

05.04.2018

Stejně jako v případě, o němž jsme informovali v minulém vydání, jsme i tentokrát kontaktovali vedoucího odboru životního prostředí MěÚ Dačice Jiřího Müllera a poslali mu následující e-mail.

Pane Müllere, na text v únorovém vydání Žurnálu zareagoval František Háva z Českého Rudolce a názorově se připojil k Miloši Krátkému z Horních Němčic. V zájmu zachování objektivity a vyváženosti informací Vás tedy touto cestou opět žádáme o vyjádření k jeho cca deset let trvající kauze. Body posíláme v tomto e-mailu a Vaše odpovědi potřebujeme nejpozději do pondělí 26. února, abychom je mohli zpracovat a poslat Vám je k autorizaci. Předem děkujeme.

[přečtěte si celý článek]

Josef Nejedlý: Obchodní válka o Tuzemák

05.04.2018

„Furan je obsažen v devadesáti procentech potravin a nepředstavuje žádné zdravotní riziko,“ konstatuje opakovaně ředitel a jednatel hradecké likérky Fruko-Schulz Josef Nejedlý s tím, že mnohem víc je ho i v dětské výživě, v kávě nebo v cukrovinkách. „Celé je to obchodní válka a furan tu slouží jako zbraň,“ vysvětluje Nejedlý a dodává: „Nadnárodní společnosti, jež k nám dováží alkohol, těžce nesou, že čtvrtinu lihovin, které se v České republice prodávají, tvoří Tuzemáky, a vyhlásily jeho výrobcům válku.“

[přečtěte si celý článek]