Rumunští pouliční byznysmeni s prodejem nožů tvrdě narazili

07.05.2019

J. Hradec – Krátce po poledni 10. dubna dostali městští policisté hlášku o cizinci, který v jednom...

[přečtěte si celý článek]


Ožrala v domě dětí!

07.05.2019

Třeboň – Alkoholem notně upravený chlap si zřejmě spletl objekt a námořnickým krokem se vydal...

[přečtěte si celý článek]


V domě v Nežárecké vzniklo 28 bytů. Komu je majitel hodlá pronajmout?

03.05.2019

Základem poklidného života, po němž jistě touží každý, je klidné a příjemné bydlení. Jindřichův...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

O výpary se dalo opřít

08.02.2019

J. Hradec – V časných ranních hodinách 29. prosince zaujal strážníky styl jízdy řidiče Peugeotu, valícího Jáchymovou ulicí, jako kdyby ji osvobodil. Poté, co zaparkoval u ubytovny v blízkosti mateřské školy, byl šofér strážníky prolustrován a dotázán, zdali před jízdou nebumbal. Otázka to však byla čistě formální a zatloukání hříšník taky rovnou zabalil. O jím produkované výpary se totiž dalo opřít. Chlap (48) řekl, že přijel z vánočního mejdanu v Soběslavi, a doznal, že při konzumaci alkoholu se tam zrovna nekrotil. Jeho případ na místě převzali státní policisté a noty už se mu v čistírně nejspíš perou.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Zřejmě slušnej oddíl

08.02.2019

J. Hradec – Krátce po poledni 23. prosince bylo veselo na čerpací stanici v Rezkově ulici. Poté, co si tu místní alkoholik při pádu na obrubník roztřískal lebku, přivolala obsluha jak záchranku, tak strážníky, kteří násosku, čerstvě propuštěného z bumbárny provizorně ošetřili a vyčkali s ním do příjezdu zdravotníků. Opilci, jenž krvácel, kudy ležel, dali strážníci dýchnout, ovšem vcelku zbytečně. Tři promile mu koukaly z očí a chlastometr tento odhad přesně potvrdil.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Polonahý pochodoval městem. Proč, to neví. Pamatuje si prd.

08.02.2019

Třeboň – V pátek 21. prosince těsně před půlnocí upoutal pozornost hlídkujících strážníků polonahý týpek, pochodující Dukelskou ulicí. Poté, co jej strážníci zahaltovali, vyšlo najevo, že se jedná o 36letého muže z Bujanova, který právě absolvoval firemní večírek a nyní, řádně upraven alkoholem, se vrací do místa ubytování. O tom, jak a proč přišel o své svršky, neměl ponětí, nicméně okradení vyloučil. Jeho transport nakonec zajistil přivolaný taxík, jehož řidič musel být z toho kšeftu bez sebe nadšením.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Místostarostka Jindřichova Hradce Magda Blížilová: Mé nápady jsou reálné.

04.02.2019

Magda Blížilová (ANO), která po posledních komunálních volbách získala pozici první místostarostky Jindřichova Hradce, pracuje pro město už spoustu let, ovšem v politice je úplným nováčkem. Konstatuje, že ve městě vidí nemálo věcí hodných zlepšení a v hlavě nosí celou řadu konstruktivních nápadů. Co dělala dosud? Proč do lokální politiky vůbec šla? A co konkrétního se bude ze své pozice snažit změnit či napravit? V následujícím rozhovoru i na tyto otázky odpovídá.

[přečtěte si celý článek]

Hradecký místostarosta Radim Staněk: KD Střelnice je moje srdcová záležitost.

04.02.2019

Jednání po posledních komunálních volbách v Jindřichově Hradci bylo poměrně vzrušené a emotivní a ve vedení radnice po něm došlo k očekávaným personálním změnám. Post prvního místostarosty obsadila Magda Blížilová (ANO) a na židli místostarosty druhého usedl dosavadní vedoucí Kulturního domu Střelnice Radim Staněk (ODS). Stejně jako jeho radniční kolegyni jsme i jemu položili několik dotazů.

[přečtěte si celý článek]

Roman Vojtek exkluzivně pro Žurnál

04.02.2019

„Jsem přesvědčen o tom, že zpočátku touží po slávě každý herec či hudebník,“ říká populární Roman Vojtek a dodává: „Myslím si, že ten, kdo o sobě tvrdí opak, trochu kecá. Ale ono to beztak časem přejde.“ Sympatický herec, proslulý rovněž svou účastí v televizních seriálech Vyprávěj a Ulice, dorazil koncem minulého roku i do Jindřichova Hradce a na prknech Kulturního domu Střelnice odehrál se svými kolegy senzační francouzskou komedii Nalevo od výtahu.

[přečtěte si celý článek]

Nalitý cizinec neprojel!

08.01.2019

Suchdolsko – V sobotu 24. listopadu, krátce po jedné hodině ranní, projížděl řidič Škody Fabia, cizinec, mezi Velkou a Malou pískovnou směrem od vísky Tušť a na této minimálně frekventované komunikaci byl zahaltován hlídkou policistů ze Suchdola nad Lužnicí. Ač musel tušit, že to nemůže dopadnout dobře, dechové zkoušce přístrojem Dräger se podrobil dobrovolně. Poprvé nadýchal přes 3,6 promile, po chvíli pak o 0,2 promile méně, ale pořád o hodně víc než dost. Policisté mu další jízdu překvapivě zakázali a jeho přečin řádně zadokumentovali. Sdělení podezření převzal hříšník 26. listopadu a nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Slovák s obchodním duchem narazil

08.01.2019

Třeboň – V odpoledních hodinách 15. listopadu přijali strážníci telefonické oznámení o chlápkovi, který v Jiráskově ulici otravuje kolemjdoucí nabízením zboží, o jehož původu a kvalitě dalo by se s úspěchem pochybovat. Hlídka muže polapila na parkovišti zdejšího marketu a následnou lustrací zjistila, že se jedná o 37letého Slováka s touhou po obchodování. Odchyceným lidem se totiž pilně snažil prodat hodinky a holicí strojky, přičemž na další kontraband kápli strážníci v kufru jeho auta. Původ svého zboží chlap prokázat nedokázal a strážníci mu tudíž další aktivity v tomto směru zatrhli a věc předali k dořešení příslušnému správnímu orgánu.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Opilcovu agresi zažehlo odepření dalšího chlastu

08.01.2019

Třeboň – Večer 7. listopadu zasahovala hlídka městských policistů v restauraci v centru města. Personál podniku se totiž dostal do křížku s agresivním hostem a nakonec byl nucen přivolat si pomoc. Strážníci na místě zjistili, že problematickým týpkem je 36letý muž z Lišova, kterého rozlítilo, že mu obsluha pro jeho opilost odmítla nalít alkohol. Reakcí na tuto skutečnost byly pak neurvalé výpady jak proti servírce, tak směrem k ostatním hostům. Strážníci přestupek na fleku vyřešili a nežádoucího kunčofta z lokálu bez milosti vypakovali.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Mezi Plaveckým klubem JH a bazénem to drhne

01.01.2019

V minulém vydání jsme přinesli de facto bilanční text na téma jindřichohradeckého plaveckého bazénu, jehož vedoucí Marcela Kůrková se během rozhovoru zmínila i o určitých názorových třenicích mezi vedením městského bazénu a vedením Plaveckého klubu Jindřichův Hradec. Vedení klubu její slova neunikla, ale komentovat je nechce. To, že s nimi nesouhlasí jednatelka klubu Dita Podhrázská ani předsedkyně klubu Jana Šimková, je však víc, než patrné. Obě navíc přichází s prvním oficiálním vyjádřením k událostem, k nimž došlo během uplynulých devíti měsíců, a které doposud nikde nezveřejnily.

[přečtěte si celý článek]