Přišla o mobil za šest litrů

04.07.2017

Třeboň – Nepozorná 18letá dívka z Plavska přišla v sobotu 20. května o mobilní telefon za šest...

[přečtěte si celý článek]


Zrekonstruovaná hvězdárna s planetáriem. Přínos pro město nebo jen vyhozené peníze?

05.07.2017

Budova jindřichohradecké hvězdárny si dle jejích uživatelů i vedení města žádá radikální zásah. Jak...

[přečtěte si celý článek]


Místostarosta Bohumil Komínek: Václavskou ulici jsme zmákli dřív.

05.07.2017

Mnohé komunikace v Jindřichově Hradci jsou zhusta přetížené a během dopravní špičky to někdy bývá...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Oznámila rozchod a dostala naloženo

08.03.2017

Třeboňsko – Poté, co mu žena oznámila, že od něj odchází, si ji její druh (64) surově podal. Stalo se tak vloni v prosinci v rodinném domě v jedné obci na Třeboňsku. Rozlícený muž ženu odstrčil na postel, tam ji pěstmi opakovaně udeřil do obličeje a po celou dobu útoku na ni vulgárně hulákal. Napadená utrpěla mimo jiného i zlomeninu nosních kůstek, vyžadující nejméně šestitýdenní léčbu. Třeboňští policisté přečin ublížení na zdraví zadokumentovali a násilníkovi 30. ledna předali sdělení podezření. Chlap je stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení. O tom, že si takto svou družku udržel, dalo by se s úspěchem pochybovat.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Torzo upytlačené srnky nechal pytlák v příkopu

08.03.2017

Dačice – V přesně neurčeném čase od 16. do 17. února pytlačil dosud neznámý pytlák v honitbě mysliveckého spolku Dolní Němčice, kde neoprávněně zastřelil srnu, a to v době hájení. Ze skoleného zvířete odpreparoval plece, kýty a hřbet a torzo trupu, včetně odříznuté hlavy, následně pohodil do silničního příkopu asi půl kilometru od dopravní značky, označující konec města Dačice ve směru na Telč. Jmenovanému mysliveckému spolku způsobil pachatel škodu nejméně 14.100 korun. Jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality, kteří se přečinem pytláctví intenzivně zabývají, přijmou jakékoliv informace vedoucí k ničemovu dopadení. V případě jeho vypátrání mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí šest měsíců až pět let.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Bez peněz do hospody nelez! Budeš za debila

08.03.2017

J. Hradec – Minulý měsíc, během jednoho pátečního poledne, přijali strážníci oznámení o problémech při kasírování útraty. Dobře oblečený host (20) jedné zdejší restaurace si objednal a následně i zkonzumoval tři jedenáctky, smažený řízek s přílohou a krabičku cigaret. Když ovšem přišlo na placení, oznámil servírce, že u sebe nemá dostatečnou hotovost, ale pro peníze že si může dojít do bankomatu. Tento návrh však servírka z opatrnosti odmítla a o pomoc požádala městskou policii. Strážníci, v zájmu rychlého zjištění zda se jedná o podvodné jednání či pouze o nedopatření, muži řekli, že jej k bankomatu doprovodí, k čemuž ale nakonec nedošlo. Ve chvíli, kdy vstoupili na ulici, vyšel za nimi totiž i majitel podniku a nesolventnímu hostu sdělil, že je debil. Mladík na to konto prohlásil, že když byl slovně uražen na cti, platit rozhodně nehodlá. Jak on, tak restauratér si od strážníků ve finále vyslechli, že věc bude postoupena ke správnímu řízení, kde se neplatící host bude zodpovídat z přestupku proti majetku a majitel provozovny zase z narušování občanského soužití.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Městská anketa k revitalizaci hradeckého náměstí vyvolala nečekanou reakci

03.03.2017

Dopravní a estetické změny na hradeckém náměstí Míru, to už je takový regionální novinářský evergreen. Jeden by řekl, že tahle rozvleklá záležitost nemůže lidi zajímat věčně, ovšem jak vidno, zejména hradečákům leží osud historického náměstí na srdci opravdu hodně. Vedení města, které si to zjevně uvědomuje, proto minulý měsíc vyrukovalo s anketou, prostřednictvím níž hodlalo zjistit, jaká podoba náměstí by občanům vyhovovala. Jak se však vzápětí ukázalo, pojetí tohoto na pohled demokratického kroku u občanů poněkud narazilo.

[přečtěte si celý článek]

Místostarosta Bohumil Komínek: Anketa není alibismus, ale dotaz na názor občanů

03.03.2017

Není anketa k revitalizaci hradeckého náměstí Míru ze strany města alibismus? Nepřenáší vedení města odpovědnost na občany? Aby později, v obraně na případnou kritiku, mohlo říct, že lidi mají to, co si v anketě vybrali?

B. Komínek: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Nejedná se o alibismus, ale o dotaz na názor vlastních obyvatel. Je to drzost nebo slušnost? Nejde o projekt, nýbrž o studii, která by měla udat směr dalšího postupu. Pokud bychom se obyvatel nezeptali, byli bychom opět kritizováni a hlavně bychom se nikam neposunuli. O náměstí Míru a jeho možné podobě diskutujeme již rok. Myslím si, že právě občané by měli mít možnost vyjádřit se ke studiím dříve, než se začne projektovat.

[přečtěte si celý článek]

Ladislav Mátl: Že si město nasype popel na hlavu, to očekávat nelze

03.03.2017

K diskutované problematice revitalizace jindřichohradeckého náměstí Míru má co říct jistě celá řada fundovaných lidí. My jsme oslovili člena městského kontrolního výboru Ladislava Mátla. Ten mimo jiného konstatuje: „Úroveň prezentace dvou vybraných řešení je tristní.“

[přečtěte si celý článek]

Stanislav Beran: Vypadá to na nezájem projektantů nebo spíše na špatné zadání

03.03.2017

Jsou-li výsledkem soutěže jinak rozmístěné květináče a jiné lavičky, vypadá to na nezájem projektantů nebo spíše na špatné zadání

Revitalizace hradeckého náměstí Míru postupně vykrystalizovala v záležitost ožehavou až explozivní. Píše se o ní, lidi na toto téma diskutují, chválí i nadávají, to častěji. Zatím poslední pozdvižení vyvolala městem vypsaná anketa, prostřednictvím níž se občané mohou vyjádřit ke dvěma variantám uspořádání jmenovaného náměstí. Mnohým totiž vadí, že přestože má vedení města k dispozici pět návrhů řešení, veřejnosti předložilo pouze dva. A ledaskdo poukazuje i na to, že ani tento páreček návrhů není právě oslnivý. Výhrady mají i členové hradeckého kulturního spolku Civis Novus, jehož členem je i místní patriot a literát Stanislav Beran.

[přečtěte si celý článek]

Kamila Špráchalová pro Žurnál

03.03.2017

Kamila Špráchalová (45), členka Divadelní společnosti Háta, nepřijela do Jindřichova Hradce z Prahy, tak jako zbytek ansámblu, nýbrž po vlastní ose z vísky nedaleko Strmilova, v níž má svoji milovanou chalupu. Do předsálí Kulturního domu Střelnice, na jehož programu byla ten večer divadelní komedie Hvězdné manýry, vstoupila s párkem v rohlíku v ruce a se slovy, že párek v rohlíku z okénka na rohu Panské ulice je záležitost naprosto bezkonkurenční. Během následující půlhodiny mi toho ovšem řekla mnohem víc a já mohu konstatovat minimálně jedno: Před rozhovorem se sympatickou paní Kamilou jsem se vůbec necítil špatně, ale během něj, věřte mi, jsem se začal cítit ještě výrazně líp.

[přečtěte si celý článek]

Mezinárodní zátah v pohraničí

08.02.2017

Novobystřicko – Dne 19. ledna požádali rakouští policisté své české kolegy o spolupráci při pátrání po pachatelích krádeže trezoru ve městě Kautzen. Rakouská hlídka sledovala stopu auta lupičů až ke státní hranici u Starého Města pod Landštejnem, kde konstatovala, že lupiči pokračovali do vnitrozemí České republiky. Policisté z Nové Bystřice se ihned pustili do práce a na stopu narazili u křižovatky Staré Město – Veclov. Tato stopa je posléze přivedla k hromadě sněhu, z níž vyčuhoval paletový vozík a téměř zahrabaný trezor. Po příjezdu kriminalistického technika byl trezor (nepoškozený a uzavřený) vyhrabán a zajištěn, ovšem novobystřičtí policisté poté nepolevili, vyrazili po stopě dál a ještě téhož dne lupiče polapili. V podezřelém vozidle s německou poznávací značkou našli jak dva cizince (ročník 1974 a 1995), tak věci pocházející z trestné činnosti. O tom, že se jedná o pány od trezoru, nikdo nepochyboval. Policisté oba muže zadrželi a dali zprávu rakouským kolegům, jejichž radost byla jistě veliká.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Není fógl jako fógl

08.02.2017

J. Hradec – Odpoledne 15. prosince oznámili dva žáci 2. stupně základní školy, že na sídlišti Vajgar nalezli ulítnuvšího papoucha. Za účelem odchycení exota byla na místo promptně vyslána hlídka městských policistů, kteří však záhy zjistili, že se nejedná o papouška, nýbrž o holuba, tedy těsně vedle, zobák to mělo. Mladí ornitologové byli poučeni o tom, že mezi holubem a papouškem je hned několik rozdílů a tím byl případ Vrána uzavřen.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]