Josef Böhm: Byl jsem upnutý v popruzích, tělo venku z letadla a stovky metrů pode mnou!

01.10.2017

„Když jedu v autě a dívám se po okolí, nevidím jen krajinu, vidím fotky,“ říká insitní fotograf...

[přečtěte si celý článek]


Příliš hlučný mejdan

07.09.2017

J. Hradec – Před půlnocí 10. srpna vyjížděli strážníci a policisté na sídliště Vajgar, kde v jednom...

[přečtěte si celý článek]


Chlap vytuhnul v parku a probudil se bez hadrů!

07.09.2017

Třeboň – Nahý chlápek (42) z Třeboně, chrnící v neděli 25. června ráno na lávce v zámeckém parku,...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Kamiony stále deptají obyvatele Nové Olešné

05.05.2017

Důvod provizorního tranzitu dávno pominul
Proč náklaďáky nejezdí lepší trasou původní?

Při průjezdu Novou Olešnou, obcí na trase mezi Jarošovem nad Nežárkou a Strmilovem, zažívají zejména řidiči náklaďáků a kamionů nezřídka perné chvíle. Zdejší dvojitá zatáčka v příkrém kopci je už pověstná. Přitom potíže šoférů i lidí u komunikace žijících jsou zřejmě naprosto zbytečné. Řešení tu totiž nejspíš je, a to řešení de facto zadarmo. Co nebo kdo je blokuje? Vadí snad někomu, že nejlepší varianta nápravy je jednoduchá? Říká si někdo, proč rušit pakárnu, když lidem tak krásně pije krev?

[přečtěte si celý článek]

Starostka Nové Olešné Lenka Hynková: Se zákazem tranzitu bych se ztotožnila.

05.05.2017

O názor na téma silničního provozu v Nové Olešné jsme pochopitelně požádali starostku obce Lenku Hynkovou. Ta ze stávající situace nadšena není a návrat nákladních automobilů na původní trasu vedoucí přes Kunžak by uvítala. Na druhou stranu ovšem poznamenává: „Kdyby řidiči v kritickém úseku dodržovali nařízenou maximální třicetikilometrovou rychlost, bylo by tu malérů mnohem míň.“

[přečtěte si celý článek]

Řečická kapela. Co o ní říká kapelník?

05.05.2017

„Ta naše písnička česká, ta je tak hezká, tak hezká,“ zpívá se v prvorepublikovém evergreenu Karla Hašlera a nutno konstatovat, že s obsahem jeho textu nelze než souhlasit. Hašlera sice Řečická kapela z Kardašovy Řečice na repertoáru nemá, ovšem jeho názor na krásu českých písniček její členové jednoznačně sdílí. Kapela už má natočena dvě cédéčka, třetí připravuje, hraje v novém filmu Jana Svěráka, vidět jste ji mohli i v TV Šlágr a její píseň Holky jihočeský z pera kapelního zpěváka se stala rádiovým hitem. „Lidová písnička jen tak nezanikne,“ míní kapelník Karel Mach (47), zootechnik Rolnického družstva Plevis v Pleších, a dodává: „Dechovka je prostě naše, česká. A proto bude žít pořád.“

[přečtěte si celý článek]

A to se vyplatilo!

07.04.2017

J. Hradec – V pátek 17. března byli strážníci přivoláni do jedné z místních heren. Obsluha podniku hlídce oznámila, že se tu dobře známý F. Ch. nechová právě vhodně a odrazuje zákazníky od gamblerství. Strážníci však na místě zjistili, že F. Ch., ač značně opilý, zde pouze sedí a konzumuje zakoupené pivo. Jediný, koho tedy řešili, byl oznamovatel. Ten dostal blokový flastr za to, že podal alkohol osobě zjevně podnapilé.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Strejda se nalil a netrefil domů

07.04.2017

J. Hradec – Někdy prostě člověk netrefí domů, i kdyby se na hlavu stavěl a ušima odrážel. Alkoholem zrichtovaný chlap, který se v sobotu 25. března vracel do svého bydliště na sídlišti Vajgar, by mohl vyprávět. Dobýval se do paneláku, o němž se domníval, že je to ten, ve kterém bydlí, a úspěšnost jeho počínání byla pochopitelně nulová. Paneláky jsou si podobné jako vejce vejci, může se někdo divit, že se jeden splete? Opilce nakonec zachránila jeho neteř, která už navátého strejdu hledala. Ten však zjevně neměl dost, neboť zakročující strážníky přátelsky vyzval, ať s ním za účelem dalšího zapaření někam vyrazí. A jak to dopadlo? Blbě. Nevyrazili, nezapařili, ale napařili. Pokutu.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Vjeli si do vlasů!

07.04.2017


Třeboň – Spor partnerského páru zakončený fyzickým napadením řešili strážníci ve středu 22. února nad ránem v bytě ve Vrchlického ulici. Na místě konfliktu našli 56letou ženu a jejího o devět let mladšího partnera, oba s lehčími zraněními, jež si při potyčce vzájemně způsobili. Chlapi v uniformách roztržku rázně ukončili a oba aktéry poučili, že takhle teda ne. Pak počkali, dokud muž (1,43 promile pod kůží) byt neopustil, a zdekovali se taky.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Způsob úpravy náměstí Míru odklepnut. Městská telenovela ovšem pokračuje dál

01.04.2017

Úprava řešení hradeckého náměstí Míru je záležitost, která si na nezájem veřejnosti stěžovat rozhodně nemůže. Žurnál o ní přinesl informace už v řadě vydání, včetně toho předchozího. Jak to tedy vypadá… Městská veřejná zakázka byla vypsána, veřejnost byla oslovena anketou, vítězná projekční firma byla vybrána, ale debata pokračuje dál. A mnohdy i dost ostrá. Níže přinášíme shrnutí aktuálního stavu, jež ovšem, jak předpokládáme, zřejmě nebude poslední. Telenovela Náměstí totiž k poslednímu dílu ještě zdaleka nedospěla.

[přečtěte si celý článek]

Odškodnění Čechů unesených v Libanonu bude řešit soud. Odhalí i politickou špínu?

01.04.2017

Aktuální informace týkající se pětice Čechů, v červenci 2015 unesených za poněkud záhadných okolností v libanonském údolí Bikáa a 1. února 2016 propuštěných za okolností neméně záhadných, jsme přinesli naposledy vloni v září, kdy čtyři z nich – právník Jan Švarc (57), překladatel Adam Homsi (38), dnes již bývalý pracovník Jindřichohradecké televize Miroslav Dobeš (49) a její stávající programový ředitel Pavel Kofroň (47) – požádali Českou republiku o odškodné v celkové výši 40 milionů korun, deset milionů pro jednoho. Pátý člen výpravy, voják Martin Psík (34), se nároku na odškodné vzdal. Uvedený požadavek vyvolal u veřejnosti poměrně značný rozruch. Finanční kompenzace nevydařeného dobrodružství se řadě lidí nezamlouvala, ovšem jiní zase poukazovali na neprůhlednost případu, navozující otázku, zda se pětice nestala obětí hry tajných zpravodajských služeb, jejímž výsledkem měla být výměna českých zajatců za podezřelého, v Česku zadrženého libanonského obchodníka se zbraněmi Alího Fajáda.

[přečtěte si celý článek]

Historik Luděk Jirásko exkluzivně pro Žurnál

01.04.2017


Historik Luděk Jirásko (69) miluje Čechy, miluje Prahu, kde pracuje, ale jak jen to jde, vrací se do Jindřichova Hradce, v jehož centru desítky let trvale žije a jenž je pro něj stále srdeční záležitostí. Rád posedí a podebatuje v restauraci místního hotelu Vajgar a energii si jezdí dobíjet do České Kanady, kterážto tajemná lesnatá oblast je jeho další srdcovkou.

[přečtěte si celý článek]

Oznámila rozchod a dostala naloženo

08.03.2017

Třeboňsko – Poté, co mu žena oznámila, že od něj odchází, si ji její druh (64) surově podal. Stalo se tak vloni v prosinci v rodinném domě v jedné obci na Třeboňsku. Rozlícený muž ženu odstrčil na postel, tam ji pěstmi opakovaně udeřil do obličeje a po celou dobu útoku na ni vulgárně hulákal. Napadená utrpěla mimo jiného i zlomeninu nosních kůstek, vyžadující nejméně šestitýdenní léčbu. Třeboňští policisté přečin ublížení na zdraví zadokumentovali a násilníkovi 30. ledna předali sdělení podezření. Chlap je stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení. O tom, že si takto svou družku udržel, dalo by se s úspěchem pochybovat.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]