Agresor skončil na záchytce

12.09.2018

Třeboň – V pondělí 9. července přijali strážníci oznámení o agresivním chlapovi, obtěžujícím lidi v...

[přečtěte si celý článek]


Pivní slavnosti se stěhují do Kamenice nad Lipou

20.08.2018

Pivní slavnosti jsou událostí, která řadu let neodmyslitelně patřila k poprázdninovému času v...

[přečtěte si celý článek]


R. Staněk: Neuvedení Pivních slavností v kalendáři akcí není nijak fatální

20.08.2018

Jak vyplývá z předchozího textu, tradiční Pivní slavnosti se letos nebudou konat v Jindřichově...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

David Suchařípa exkluzivně pro Žurnál

05.05.2018

Když nestojí na jevišti nebo před kamerou, sedí často za volantem závodního automobilu a v prachu či blátě jede rallye. Režiséři mají z jeho poněkud rizikového koníčka nezřídka nervy na pochodu, ale David Suchařípa (53) říká: „Čemu všemu bych se měl vyhýbat? Při rallye mi hrozí menší nebezpečí, než když pojedu na natáčení do Ostravy po D1. Rallye je sport jako každý jiný. Víc úrazů jsem utrpěl při fotbale, který přitom filmařům tak nějak nevadí.“ Charizmatický herec dorazil minulý měsíc do Jindřichova Hradce s ansámblem pražského divadla Kalich a na prknech Kulturního domu Střelnice exceloval v divadelní hře Pro tebe cokoli.

[přečtěte si celý článek]

Zemědělec z Dačicka reaguje na únorovou reportáž

05.04.2018

Šéf odboru životního prostředí Jiří Müller mi brání
v podnikání a v plnění mých naprosto legálních snů

František Háva z Českého Rudolce si na obživu dříve vydělával lesní činností, ovšem jeho letitou zálibou je práce v zemědělství, konkrétně práce s hospodářskými zvířaty, mezi nimiž se pohybuje od dětství. A právě tento koníček byl jedním z důvodů, proč se už před lety začal poohlížet po pozemku, na němž by se mohl realizovat a splnit si svůj chovatelský sen. Příhodný pozemek o rozloze bezmála hektar a půl objevil na okraji katastru Český Rudolec, tedy ve spádovém území správy Městského úřadu v Dačicích, a na podzim 2008 jej po delším jednání s majitelem koupil. Co následovalo krátce poté, poněkud připomíná minulý měsíc zveřejněný příběh Miloše Krátkého, který v nedalekých Horních Němčicích provozuje rodinný statek a zájmový farmový chov daňků. Františku Hávovi tato skutečnost neunikla a v reakci na zmíněnou reportáž se nám svěřil s příběhem svým.

[přečtěte si celý článek]

Jiří Müller napadá vyváženost reportáže a končí komunikaci

05.04.2018

Stejně jako v případě, o němž jsme informovali v minulém vydání, jsme i tentokrát kontaktovali vedoucího odboru životního prostředí MěÚ Dačice Jiřího Müllera a poslali mu následující e-mail.

Pane Müllere, na text v únorovém vydání Žurnálu zareagoval František Háva z Českého Rudolce a názorově se připojil k Miloši Krátkému z Horních Němčic. V zájmu zachování objektivity a vyváženosti informací Vás tedy touto cestou opět žádáme o vyjádření k jeho cca deset let trvající kauze. Body posíláme v tomto e-mailu a Vaše odpovědi potřebujeme nejpozději do pondělí 26. února, abychom je mohli zpracovat a poslat Vám je k autorizaci. Předem děkujeme.

[přečtěte si celý článek]

Josef Nejedlý: Obchodní válka o Tuzemák

05.04.2018

„Furan je obsažen v devadesáti procentech potravin a nepředstavuje žádné zdravotní riziko,“ konstatuje opakovaně ředitel a jednatel hradecké likérky Fruko-Schulz Josef Nejedlý s tím, že mnohem víc je ho i v dětské výživě, v kávě nebo v cukrovinkách. „Celé je to obchodní válka a furan tu slouží jako zbraň,“ vysvětluje Nejedlý a dodává: „Nadnárodní společnosti, jež k nám dováží alkohol, těžce nesou, že čtvrtinu lihovin, které se v České republice prodávají, tvoří Tuzemáky, a vyhlásily jeho výrobcům válku.“

[přečtěte si celý článek]

Šel po chlastu

09.03.2018

Nová Bystřice – Klíč od bytu našel pod rohožkou a šel na věc. Chlap (49) vyrazil na lup odpoledne 11. ledna a centrem jeho zájmu se stala kuchyně, konkrétně lednička. Z ní odcizil flašku jahodové vodky Jelzin a ze čtyř a půl litrové butyly odlil dva litry skotské whisky značky Johnnie Walker. Novobystřickým policistům zloděj dlouho neunikal a 27. února převzal sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Divadelní scénou jim byla půda někdejšího hřbitova

09.03.2018

J. Hradec – Dne 11. ledna zaznamenala obsluha městského kamerového systému malé divadýlko, probíhající v parku kostela Nejsvětější Trojice v Jarošovské ulici. Tři herci, odhadem dvanáctiletí kluci, zjevně zkoušeli upoutat pozornost procházejících občanů a svým pouličním kumštem z nich vyrazit nějakou tu kačku. A nutno říct, že v několika případech uspěli. Kolemjdoucí dobračiska jim totiž do čepice něco peněz skutečně hodila a někteří lidé při pohledu na herecké výkony možná i slzu uronili. Než na místo stačila přijet hlídka, hošani byli v trapu a příběh i s pointou zůstávají tudíž pod rouškou tajemství.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Rodinná farma v Horních Němčicích prý čelí obstrukcím šéfa odboru životního prostředí

05.03.2018

Hospodaření na malém rodinném statku ve vísce na okraji Vysočiny se ledaskomu může jevit jako romantická idyla. Jenže za mnohou idylou se ukrývá spousta dřiny a nikdy nekončící práce, vyžadující nadšení a úsilí farmářů a samozřejmě také nemalé investice. Jinak tomu není ani v případě Miloše Krátkého, hospodařícího s rodinou v Horních Němčicích nedaleko Studené. Tato rodina svým statkem a chovem daňků doslova žije, naráží však prý na zcela nepochopitelné obstrukce ze strany úředníků, zejména pak jednoho konkrétního.

[přečtěte si celý článek]

Úřední obstrukce? Arogance moci? Nebo jen svědomitý úředník města?

05.03.2018

V případě medializace záležitosti, jako je ta, o níž informujeme v předchozím článku, je vždy nezbytné oslovit druhou stranu sporu a poskytnout jí prostor k vyjádření. Z toho důvodu jsme kontaktovali Jiřího Müllera, vedoucího odboru životního prostředí MěÚ Dačice, a poslali mu následující e-mail. Vážený pane Müllere, v zájmu zachování novinářské objektivity a vyváženosti informací bychom Vás touto cestou rádi požádali o odpovědi na několik otázek, týkajících se Vás a Miloše Krátkého, provozovatele statku a daňčí farmy v Horních Němčicích. Naše otázky posíláme nejdřív, jak to šlo a odpovědi na ně od Vás potřebujeme nejpozději během dopoledne v úterý 30. ledna 2018. Otázky naleznete v příloze tohoto e-mailu. Za jejich zodpovězení předem děkujeme. A Jiří Müller možnosti reagovat využil a velmi rychle nám (rovněž e-mailem) odpověděl toto: V příloze zasílám odpovědi. Vaše otázky jsou dost sugestivní a jednosměrné. Měl byste se, v rámci novinářské objektivity zamyslet, zda zde není vytvářen tlak na úředníka porušovatelem zákona. Bohužel v současné době je běžné, že porušovatel zákona se přes média snaží úředníky zastrašit a média v rámci zvýšení sledovanosti jdou těmto lidem na ruku. Doufám, že to není váš případ. V případě, že budete uvádět citace mé odpovědi, žádám o autorizaci.
Otázky, jež jsme se snažili formulovat tak, aby obsáhly všechny aspekty případu, a nekrácené autorizované odpovědi na ně přinášíme níže.

[přečtěte si celý článek]

Mahulena Bočanová: Ráno mívám chuť na polívku s játrovými knedlíčky a pivo

05.03.2018

Populární herečka Mahulena Bočanová nezažívá dle svých slov právě lehké období, ale znát to na sobě rozhodně nedává. Životní optimismus a energii jí zřejmě dodává i její herecká parta, o níž paní Mahulena se slzou v oku říká: „Ti lidé jsou prostě skvělí a já jsem šťastná, že je mám.“ Dodejme, že do Jindřichova Hradce přijel ansámbl Divadelní společnosti Háta Olgy Želenské v závěru minulého měsíce a na prknech Kulturního domu Střelnice odehrál vynikající komedii Zamilovaný sukničkář.

[přečtěte si celý článek]

Násilnický týpek přerazil chlapovi nosní kůstky a posunul je vpravo!

08.02.2018

J. Hradec – V podvečerních hodinách 26. prosince loňského roku si podezřelý muž (51) tvrdě podal bližního svého. Učinil tak před vchodem do panelového domu v ulici Kosmonautů na sídlišti Hvězdárna. Napadeného několikrát udeřil pěstí do obličeje, čímž mu způsobil zlomeninu nosních kůstek s posunem vpravo a poslal ho tak do ošetřovny hradeckého špitálu. Agresor, jenž se takového činu nedopustil poprvé, převzal 9. ledna sdělení podezření z přečinu výtržnictví a úmyslného ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Před soudem stane do dvou týdnů.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]