Loupež s nožem v ruce!

10.01.2018

J. Hradec – Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s kolegy z obvodního oddělení dopadli...

[přečtěte si celý článek]


Šlohnul kondomy a rum

10.01.2018

J. Hradec – Chlap (40) s bůhvíjakými plány na večer loupil 22. prosince v jednom z hradeckých...

[přečtěte si celý článek]


Nakládačka či pád pod tíhou alkoholu?

10.01.2018

Třeboň – V pátek 1. prosince, dvě hodiny po půlnoci zavolala 37letá žena z Třeboně na linku 156 a...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Záchranná akce na Hliníku

07.09.2017

Třeboň – V noci na sobotu 22. července vyjížděli strážníci na sídliště Hliník, kam byli povoláni s tím, že zde žijící 53letý přítel oznamovatelky hodlá spáchat sebevraždu. Na místo dorazili i záchranáři a hasiči, ale poplach se nakonec naštěstí ukázal jako planý. Muž byl totiž v bytě nalezen živ a naprosto zdráv. A co bylo toho cirkusu příčinou? Špatně vyložená textová zpráva, již chlap poslal na mobil své drahé. Život je hořký, bohudík.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Drogový kontraband padl do rukou policistů

07.09.2017

Třeboň – V noci na čtvrtek 13. července asistovala hlídka strážníků třeboňským policistům v Táboritské ulici, kde bylo hodinu po půlnoci zastaveno BMW rakouské poznávací značky s dvojicí mladých Srbů cestujících z Prahy do Salzburgu. Chování posádky vozu bylo poněkud podezřelé a muži zákona brzy zjistili, že důvodem toho je drogový kontraband. Na místo byli následně přivoláni kriminalisté, kteří si dvojici i s drogami převzali a zahájili příslušné řízení.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Starosta Stanislav Mrvka k ožehavým aktualitám

04.08.2017

„Spoustu let jsem něco podporoval a ze dne na den názor změnit nedokážu, ani nechci,“ říká starosta Jindřichova Hradce a bývalý lídr jihočeské ČSSD Stanislav Mrvka s tím, že zachování sebeúcty je pro něj zcela nezbytné. Kromě vroucí krajské politiky se v exkluzivním rozhovoru vyjadřuje i k tématům čistě lokálním. Co říká o kácení stromů v Husových sadech? Proč je místní městský úřad v kraji druhý nejpřívětivější? A není hradecká pokladna nesmyslně plná?

[přečtěte si celý článek]

Martin Trnavský: Dokážu lidi zorganizovat a nadchnout, ale sám jsem trochu nezručný.

04.08.2017

„Na Janáčkovu akademii jsem se přihlásil čistě z hecu, vlastně jsem se vsadil, a shodou okolností mě přijali,“ říká Martin Trnavský, herec dobře známý jak z divadla, tak z populárních televizních seriálů. Zakladatel a principál brněnského Divadelního spolku Frída dorazil do Jindřichova Hradce se svým ansámblem, tedy i s partnerkou Barborou Munzarovou, a v Kulturním domě Střelnice s ním odehrál komedii Rošáda.

[přečtěte si celý článek]

Zlodějský hazard na Rýdově kopci!

04.07.2017

Děbolín – Rozhledna na Rýdově kopci nad Děbolínem u Jindřichova Hradce přišla o nerezové ochranné sítě. Tento bezpečnostní prvek, umístěný u ochozu rozhledny ve výšce 33 metrů nad zemí, kdosi ukradl a turistické atrakci tím moc neposloužil. K trestuhodnému (a zřejmě i poměrně riskantnímu) činu došlo v období mezi loňským 30.1istopadem a 4. dubnem roku letošního a jeho pachatel způsobil vlastníku stavby, tedy městu J. Hradec, škodu nejméně 23.000 korun. Po neznámém ničemovi jdou policisté.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Švihák lázeňský

04.07.2017


Třeboň – Padesátiletý klient z Jihlavy se v lázních Aurora dlouho neohřál. V úterý 23. května, tedy hned první den pobytu, napochodoval na kúru ve stavu, který Kofola na svědomí zjevně neměla. Při neprodleně provedené dechové zkoušce nadýchal pěkných 3,4 promile a tím svoje kurýrování ukončil ještě před jeho započetím. Z důvodu porušení lázeňského řádu vyrazil směr Jihlava, kde mohl začít pracovat na svém zápisu do Knihy rekordů. V lázních pobyl jen pár hodin, vyrobil si delirium a léčebnou proceduru neabsolvoval ani jedinou.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Přišla o mobil za šest litrů

04.07.2017

Třeboň – Nepozorná 18letá dívka z Plavska přišla v sobotu 20. května o mobilní telefon za šest tisíc. Na diskotéce v centru města jí ho po druhé hodině ranní šlohnul neznámý chmaták a holce zůstaly jen oči pro brekot. Okradená se s přivolanými strážníky podělila o své podezření, že loupeživou akci může mít na triku čtveřice mládenců, která se odebrala kamsi do Dukelské ulice, a strážníci po horké stopě hbitě vyrazili. Partu se jim sice dostihnout podařilo, ukradený mobil však během osobní kontroly jejích členů neobjevili. Případ byl následně předán státním policistům.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Zrekonstruovaná hvězdárna s planetáriem. Přínos pro město nebo jen vyhozené peníze?

05.07.2017

Budova jindřichohradecké hvězdárny si dle jejích uživatelů i vedení města žádá radikální zásah. Jak stavební, tak co se týče technického vybavení. Mnozí ovšem namítají, že se v tomto případě o smysluplnou investici zrovna nejedná. Poukazují zejména na to, že hvězdárna byla kdysi postavena poměrně daleko za městem, tedy mimo tzv. světelný smog, jenže teď je v jejím těsném sousedství sídliště a čtvrť rodinných domů Jižní svah a světla je zde tudíž nesrovnatelně víc, než v době kdy hvězdárna vznikla. Nebylo by lepší postavit hvězdárnu novou? Dál od městských světel? Hradecký místostarosta Bohumil Komínek (ČSSD) odpovídá.

[přečtěte si celý článek]

Místostarosta Bohumil Komínek: Václavskou ulici jsme zmákli dřív.

05.07.2017

Mnohé komunikace v Jindřichově Hradci jsou zhusta přetížené a během dopravní špičky to někdy bývá skutečně o nervy. A když je pak jeden dopravní uzel postaven mimo provoz, stává se situace ještě dramatičtější. Letošní oznámení o rekonstrukci Václavské ulice, spojené s tříměsíční uzavírkou jak této ulice, tak dvou světelných křižovatek na ní, přijali proto Hradečáci s obavami a nelibostí, ale nyní už mají tuto potíž konečně za sebou. A s povděkem možno kvitovat, že komplikace v městském silničním provozu pominuly dokonce dřív, než bylo radnicí avizováno. Proč se tak stalo, vysvětluje hradecký místostarosta Bohumil Komínek (ČSSD).

[přečtěte si celý článek]

Barbora Munzarová exkluzivně pro Žurnál

05.07.2017

„Protekci jsem díky slavným rodičům neměla nikdy,“ říká Barbora Munzarová, dcera Luďka Munzara a Jany Hlaváčové, a dodává: „Od počátku jsem chtěla stát pevně na vlastních nohách a myslím, že se mi to dařilo a daří.“ Do Jindřichova Hradce přijela půvabná herečka minulý měsíc s ansámblem brněnského Divadelního spolku Frída, tedy i se svým životním partnerem Martinem Trnavským, a na prknech Kulturního domu Střelnice s ním odehrála autorskou komedii Rošáda.

[přečtěte si celý článek]