Tomu se říká pech!

08.11.2019

N. Bystřice – Řidička Renaultu Megane, couvající vpodvečer 18. října jednou novobystřickou ulicí,...

[přečtěte si celý článek]


Argentinská doga zaútočila a slabší soupeř neměl šanci

08.11.2019

H. Žďár – Další mrtvý pes a pokousaná mladá žena (31) po útoku argentinské dogy v Horním Žďáru!...

[přečtěte si celý článek]


Místo prima večera rána pěstí!

08.11.2019

Třeboň – V pátek 27. září před desátou večerní přijali strážníci oznámení o napadení mladé ženy ve...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Lukáš Příkazký exkluzivně pro Žurnál

05.07.2019

„Když jde herci pára od pusy, protože je osmnáct stupňů pod nulou, na obrazovce to vypadá dobře, ale natáčení takové scény opravdu moc příjemné není,“ říká Lukáš Příkazký (34), představitel policisty Lupínka v drsné televizní krimi Rapl, a dodává: „Kostýmy měly jiný úkol než nás hřát.“ Sympatický herec z ansámblu Divadla Palace přijel minulý měsíc i do Jindřichova Hradce a na jevišti Kulturního domu Střelnice se svými kolegy exceloval v proslulé komedii Pension pro svobodné pány.

[přečtěte si celý článek]

Radní Komínek se vyjadřuje k hradeckým aktualitám

05.07.2019

V Jindřichově Hradci se pořád něco děje a všechny věci mají nějaký vývoj. Žurnál se proto k řadě dříve zveřejněných problémů průběžně vrací a kompetentních lidí se na vývoj toho či onoho ptá. Městský radní Bohumil Komínek (ČSSD) byl námi i tentokrát dotázán jak na záležitosti čerstvé, tak na ty, jež se už nějakou dobu diskutují a řeší.

[přečtěte si celý článek]

Lvi v chovné stanici u Studnic jsou dle jejich chovatelky ve smrtelném nebezpečí

05.07.2019

O soukromé chovné stanici kočkovitých šelem, nacházející se v blízkosti osady Studnice, místní části Lodhéřova, jsme informovali v letošním únorovém vydání. Přinesli jsme názor chovatelky Ivy Lapkové Zelinové (63), která se chovu velkých koček věnuje přibližně sedm let a přístup veterinární správy k její osobě i k jejím zvířatům hodnotí jako zaujatý až nepřátelský, ale obsáhlejší vyjádření druhé strany se nám bohužel získat nepodařilo. Ředitel Krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj MVDr. František Kouba se omezil jen na konstatování, že v současné době probíhá v dané věci správní řízení a s ohledem na to žádné bližší informace k případu poskytnout nelze. Dnes v chovné stanici u Studnic žije párek rysů, pum (s mláďaty) a lvů, přičemž právě lvi, vzácný bílý Gandalf s modrýma očima a lvice Aisha, jsou prý největším trnem v oku veterinární správy a důvodem hlavních potíží. Dle Ivy Zelinové ovšem zcela zbytečných.

[přečtěte si celý článek]

Položily kabel pod kamerami

11.06.2019

J. Hradec – V noci na 2. května se dvě dámy rozhodly vyřešit svou střevní nouzi způsobem vpravdě nešťastným. Jako místo kýžené úlevy si totiž vybraly průchod u objektu firmy Teplospol na sídlišti Vajgar, netušíc ovšem že vyprazdňování jejich útrob sledují objektivy bezpečnostních kamer. Lze předpokládat, že obličeje obou žen budou i přes vypoulené oči dobře identifikovatelné.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Zatajili nález a zlili se z něj

11.06.2019

Třeboň – V noci na neděli 28. dubna zachytila operátorka kamerového systému mladíka (16) z Třeboně, který v Dukelské ulici ukopnul odpadkový koš a jeho obsah následně rozházel. Přispěchavší strážníci dohlédli, aby výtržník napáchaný svinčík uklidil a pak mu napařili blokový flastr. Když během zásahu vyšlo najevo, že vandal i jeho dva stejně staří kumpáni jsou toho času pod vlivem alkoholu z nalezené flašky, následovala ještě pokuta za zatajení nálezu.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Co nového v zámeckém pivovaru?

01.06.2019

Co a kdy bude s rozpadající se vyhořelou ruinou bývalého zámeckého pivovaru v Jindřichově Hradci, je otázka už spoustu let hojně diskutovaná. Na našich stránkách se tématu věnujeme s železnou pravidelností a nyní přinášíme informace aktuální. Sdělil nám je jindřichohradecký radní Bohumil Komínek (ČSSD).

[přečtěte si celý článek]

Nová Včelnice: Systém třídění odpadu se mnohým nezamlouvá

01.06.2019

Ekologické třídění komunálního odpadu je fenomén současné doby, který oslovil spoustu lidí, ovšem značné množství lidí nenadchnul naopak vůbec. Pokud je chvályhodný záměr spojen s komplikacemi, není připraven zcela komplexně a jeho dotaženost je diskutabilní, jsou negativní názory předpokládatelné. V případě třídění odpadu by měla být motivací samotná podstata této aktivity, ovšem i záslužné činnosti vykonávají lidi tak nějak ochotněji, když za ně dostanou prachy. Třeba nevelké, leč alespoň nějaké. A nastane-li situace, že někdo má finančně ohodnocenou činnost z jím nezaviněných důvodů de facto znemožněnu, vcelku oprávněně se rozzlobí. Například v Nové Včelnici panuje tato situace už druhý rok.

[přečtěte si celý článek]

Jednatel včelnické společnosti ETKO Pavel Poslušný se vyjadřuje

01.06.2019

Rekapitulace podstaty systému třídění odpadu v Nové Včelnici: Občan, který se do systému přihlásí, obdrží od města igelitové třídící pytle a samolepící kódy. Vyprodukovaný odpad do těchto pytlů třídí, plné pytle splňující váhovou normu označí příslušným kódem a odevzdá je. Za tuto činnost má nárok na slevu z ročního poplatku za svoz komunálního odpadu. Poplatek činí 550 korun a zmíněná sleva z něj představuje částku cca 150 korun. Popsaný systém však každému nevyhovuje. Námitky mají zejména někteří obyvatelé panelových domů na místním sídlišti Na Hliněnce, za které jsme se s dotazy obrátili na Pavla Poslušného, jednatele městské společnosti ETKO, tedy technických služeb Nové Včelnice.

[přečtěte si celý článek]

Zhrzený hysterik se oháněl šavlí a steakovým nožíkem!

07.05.2019

J. Hradec – Osmadvacetiletý, neopětovanou láskou potrefený muž ze sídliště Hvězdárna pobíhal večer 19. dubna po okolí restaurace Budvarka (též na sídlišti Hvězdárna) a snažil se najít svého soka. Protože byl ozbrojen rakouskou šavlí a steakovým nožíkem, bylo jasné, že situace je prekérní a strážníkům ji byl čert dlužen. Městští policisté však naštěstí vše s přehledem zvládli, zbraně hysterikovi odebrali a akci uzavřeli jeho převozem do policejní cely. Pro jistotu v klepetech.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Rumunští pouliční byznysmeni s prodejem nožů tvrdě narazili

07.05.2019

J. Hradec – Krátce po poledni 10. dubna dostali městští policisté hlášku o cizinci, který v jednom z obchodů v Panské ulici nabízel jakési kudly. Strážníci chlapa s třemi sadami nožů v rukou bez problémů vyslídili a poté zahájili jeho sledovačku. Když se pokoutní prodavač zkontaktoval s dalšíma dvěma téhož druhu, pozvali muži zákona všechny tři na služebnu k podání vysvětlení. Jiní strážníci mezitím v terénu zjistili, že trojice operovala v centru města už předchozí týden, což pro ni rozhodně nebylo okolností polehčující. Podnikavci, jak se ukázalo z Rumunska, ve věku 17, 18 a 35 let byli poučeni o místním zákazu pochůzkového a podomního prodeje a 50 sad nožů, uskladněných v jejich autě, jim bylo zabaveno. Zjištěné přestupky postoupili strážníci ke správnímu řízení, z něhož vyplyne jak výše pokuty, tak případné propadnutí věci státu.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]