Udělal banku a zdrhnul na kole!

11.05.2018

Třeboň – Ve středu 21. března (13.20 hodin) přijali strážníci hlášení o loupežném přepadení...

[přečtěte si celý článek]


Horní Němčice: Šest let starý výstřel na pobíhajícího psa stále jitří emoce

04.05.2018

Když jsme v letošním únorovém vydání Žurnálu přinesli reportáž, jejímiž hlavními aktéry byli farmář...

[přečtěte si celý článek]


Vulgarity a fyzický atak v autobuse MHD

05.05.2018

Řidič, ten tvrdej chleba má… Ne vždy, ale občas je toto konstatování skutečně opodstatněné a...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Nakládačka či pád pod tíhou alkoholu?

10.01.2018

Třeboň – V pátek 1. prosince, dvě hodiny po půlnoci zavolala 37letá žena z Třeboně na linku 156 a oznámila, že byla doma napadena stejně starým přítelem a utrpěla zranění na hlavě. Strážníci na místě oba partnery zajistili a po zjištění, že žena z rány krvácí, přivolali lékaře. Vyšetřování incidentu komplikovala značná opilost obou jeho aktérů (ona nadýchala 3,27 promile, on 1,87) a rozdílnost jejich výpovědí. Žena trvala na fyzickém napadení, muž tvrdil, že si partnerka způsobila zranění sama při opileckém pádu. Oběma účastníkům dramatu se od strážníků dostalo poučení o právních možnostech řešení partnerského sporu a zraněná byla poté převezena do nemocnice k ošetření.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Kácení v hradeckých Husových sadech ustalo. Nad parkem teď i tak visí smrtelné nebezpečí.

05.01.2018

Městský park přišel nedávno k nelibosti mnohých o jednu svou třetinu. Část Husových sadů mezi Masarykovým náměstím a Kostelní ulicí je de facto pryč a místo vzrostlých dárců stínu zde nyní máme betonové prostranství, jež se některým lidem líbí, ale oku jiných zase příliš nelahodí. Vedení města se nechalo slyšet, že k dalšímu kácení v parku směrem od Kostelní ulice k soše Jana Husa (naplánovaná etapa 2 a 3) v dohledné době nedojde, jenže v polovině minulého měsíce tu k zemi padly další tři kmeny. Proč? Jde snad radnice proti svým slibům? Zřejmě ne. Ani bojovníci za zachování parku to tentokrát netvrdí. Obávají se však, že situace může být velmi zlá a park může teoreticky zmizet i bez přičinění byrokratů.

[přečtěte si celý článek]

Obyvatelé nechvalně proslulé Šindelny dostanou nové koupelny za sedm milionů!

05.01.2018

Hradecký místostarosta Bohumil Komínek vysvětluje proč a vyjadřuje se i k dalším aktuálním tématům. Kdy bude napraven havarijní stav hradecké Mlýnské ulice, poškozené sesuvem půdy? Dočkají se už zrakově postižení předláždění naváděcích pásů u přechodů pro chodce v centru města? Visí nad parkem likvidační biologický průšvih? A co se stane, až v obalovně Kohout začnou spalovat místo plynu uhelný prach? Zhorší se kvalita životního prostředí?

[přečtěte si celý článek]

Alžbeta Stanková exkluzivně pro Žurnál

05.01.2018

Zazářila ve filmovém muzikálu Rebelové, v televizních seriálech Vyprávěj a Přístav, v pohádce Peklo s princeznou i v bláznivé komedii Doktor od jezera hrochů. Půvabná herečka Alžbeta Stanková je nepochybně herečkou všestrannou a svůj um předvádí také na scéně divadelní. Do jindřichohradeckého Kulturního domu Střelnice dorazila minulý měsíc s francouzskou komedií Francise Vebera Chlap na zabití a se svými hereckými partnery Filipem Blažkem, Miroslavem Vladykou, Zdeňkem Rohlíčkem, Michalem Slaným a Milanem Šimáčkem zde před vyprodaným hledištěm názorně předvedla, že slovní situační humor může převálcovat i akci nejtřeskutější.

[přečtěte si celý článek]

Tužil svaly!

08.12.2017

Roseč – Každý začátek je těžký, řekl si zloděj a ukradl kovadlinu… Ničema, který v noci ze 7. na 8. listopadu operoval v Roseči, měl možná toto moudro na paměti a za účelem vlastního prospěchu neváhal zabrat. Z volně přístupného pozemku před domem č.p. 51 šlohnul kamenné koryto o rozměru 150 x 40 centimetrů, a takový krám už něco váží. Svým činem způsobil škodu nejméně 7.000 korun a policisté už po něm jdou.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Vysypal ženu z bytu, zpět ji pustit nehodlal

08.12.2017

Třeboň – Opakované hádky a vzájemné napadání. Tak to fungovalo mezi 37letou ženou z Třeboně a jejím stejně starým přítelem z Českých Budějovic. Vše vyvrcholilo v noci na pátek 3. listopadu, kdy muž ženu vyhodil z bytu na Masarykově náměstí a zpět ji pustit nehodlal. Jelikož se nejednalo o první konflikt páru a v bytě žijí i čtyři děti, strážníci incident zadokumentovali a předali jej sociálnímu odboru.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Nechtěné zatčení na přednášce v Roháči!

08.12.2017

Třeboň – Občas se dějí věci kuriózní, až nepochopitelné. Jak se říká, to nevymyslíš. Ve čtvrtek 12. října byli strážníci povoláni do společenského centra Roháč a na místě zřejmě nestačili zírat. Přednášející si tu v rámci své přednášky vypůjčil jednoho z naslouchajících studentů a pro demonstraci mu nasadil policejní pouta. Když klepeta na zápěstích cvakla, zjistil přednášející, že od nich jaksi nemá klíče, což bylo česky řečeno tristní, neboli na prd. Strážníci studenta z pout svižně vysvobodili a akademik, co mu je v dobré víře namontoval, omluvnými slovy nešetřil.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Auta parkující na průtahu starým Otínem jsou terčem devastujících útoků.

04.12.2017

Život na vsi je v představách mnohých lidí jedna velká idyla. Ticho, vůně venkova a hlavně klid. Jenže ono to tak nezřídka nebývá. Sousedé se taky dokáží vytrvale hádat kvůli tomu či onomu, pomlouvají se a dělají si naschvály. Někdy může být averze opodstatněná a příčina sporu hmatatelná, jindy je ale důvod handrkování malicherný, pokud vůbec nějaký je, a nepříjemné dusno je tudíž naprosto zbytečné a absurdní. Napjatá situace v Otíně u Jindřichova Hradce (konkrétně v tzv. starém Otíně) spadá zřejmě do kategorie druhé. Negativní emoce se tu hromadí, tlak v pomyslném kotli stoupá a k výbuchu, jak se zdá, může dojít každou vteřinou.

[přečtěte si celý článek]

Pepa Nejedlý exkluzivně pro Žurnál

04.12.2017

Tak jako v jiných menších městech, i v Jindřichově Hradci žijí lidé a pozoruhodné figury, jež zná snad úplně každý. Potkáváme je de facto denně, víme, jak se jmenují, co dělají atp. Ve skutečnosti o nich však nevíme takřka nic. A to může být i velká škoda. Pro nás. Do této početné skupiny nepřehlédnutelných patří zcela nepochybně i „zpívající policajt“ Pepa Nejedlý (65), který se sice narodil v Táboře, ale v Hradci žije od roku 1963 a bez diskuse je jeho nedílnou součástí.

[přečtěte si celý článek]

Nalil se a křápnul lebkou o chodník!

08.11.2017

Třeboň – V pondělí 11. září večer byli strážníci přivoláni do zámeckého parku, kde náhodně procházející muž našel ležícího zraněného chlapa. Přispěchavší strážníci na místě zjistili 69letého třeboňáka, jevícího jasné známky opilosti, a zahájili příslušné kroky. Chlap sebou zjevně praštil o zem a zranění na hlavě bylo toho pádu jistě důsledkem. Poté co dýchnul „pěkných“ 2,68 promile, byl povolaným lékařem převezen do špitálu.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]