Hradecký bazén? Úspěšná sezona i zjitřené emoce!

05.12.2018

Letní sezona 2018 byla z hlediska provozovatelů plaveckých bazénů a aquaparků úspěšná, a to hlavně...

[přečtěte si celý článek]


Zdeněk Troška: Úspěch se v téhle republice neodpouští!

05.12.2018

Příznivci pohádek a bláznivých komedií Zdeňka Trošky si minulý měsíc přišli na své i v Kamenici nad...

[přečtěte si celý článek]


Pro dobrotu na žebrotu

08.11.2018

J. Hradec – I cesta k lékaři může být někdy pěkný adrenalin. Své o tom ví i 69letý senior, jenž se...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Domácí teror a následná evakuace

10.07.2018

Třeboň – Ve čtvrtek 7. června byla 37letá žena napadena svým stejně starým přítelem a bylo nutné, aby sociální pracovnice odvezla do bezpečí její dvě nezletilé děti. Napadená matka spolu se sociální pracovnicí vyjádřily obavu z možného dalšího útočení během převozu a o jejich bezpečnost se proto postarali přivolaní strážníci. S trestním stíháním partnera žena nesouhlasila, což se může jevit jako velmi podivné, ovšem podobné situace jsou někdy komplikovanější, než se zdá. Příslušné instituce by si nicméně měly uvědomit, že to, že někdo o pomoc nepožádá, ještě zdaleka neznamená, že ji zoufale nepotřebuje.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Sjetý syn hrozil rodičům zabitím

10.07.2018

Třeboň – Úterý 5. června sotva začalo, když na linku 156 zavolal zoufalý muž z Dukelské ulice s tím, že mu 30letý syn, toho času pod vlivem návykových látek, vyhrožuje zabitím a před jeho zuřivostí že se s manželkou museli zamknout v pokoji. Po příjezdu strážníků se synátor uzamkl v dílně a s nastartovanou motorovou pilou v rukách začal hrozit, že ze světa sprovodí sám sebe. Mužova agresivita naštěstí postupně slábla a případ nakonec převzali státní policisté.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Opilci versus střízliví

10.07.2018

Třeboň – Večer 10. května zasahovali městští policisté v restauraci v centru města, kde se do poklidně konzumujících hostů pustila skupinka osob alkoholem řádně upravených. Strážníci žhnoucí konflikt zažehnali, vášnivou situaci uklidnili a nejaktivnějšího opilce (25) z Nového Rychnova zajistili. Přestupek proti veřejnému pořádku byl vyřešen na fleku a v podniku následně opět zavládl klid jak na výstavě kolejnic.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Změna územního plánu vzbuzuje obavy obyvatel sídliště U Nádraží

08.06.2018

Minulý měsíc rozpoutala živou diskuzi informace o připravované změně územního plánu Jindřichova Hradce. Ke změně má dojít konkrétně v případě pozemku na sídlišti U Nádraží, na němž se nachází objekt bývalé mateřské školy. Tento pozemek je dle výpisu katastrálního úřadu ve vlastnictví hradeckého podnikatele Karla Franka, a zejména mezi lidmi, kteří v této klidné lokalitě bydlí, se brzy začaly šířit zvěsti o tom, co vše zde tento člověk hodlá budovat a že jejich dosavadní poklidné žití může vzít rychle za své. Co se využití onoho pozemku týče, nyní je jeho majitel limitován územním plánem města a dle své libovůle postupovat nemůže. Plánované změny proto v obyvatelích sídliště U Nádraží vyvolaly určité obavy a na zasedání městského zastupitelstva 30. května, kde se tato záležitost měla projednávat, bylo tudíž dost plno. Jenže smůla. Starosta Stanislav Mrvka totiž hned v úvodu oznámil, že tento bod byl spolu s dalším bodem navržen ke stažení z programu a vysvětlil: „Jde čistě o procesní úkon. V souvislosti se změnami územního plánu přišly navíc pouzávěrkové požadavky, které logicky nemohly být do návrhu zapracovány. Na dnešní schůzi by se tedy schvaloval pouze harmonogram zpracování nového územního plánu, bez stanoviska komise pro územní plán ke všem návrhům. Připomínám, že se neměly schvalovat změny samotné, ale byl by zahájen jen proces zpracování změn s vyjádřením výboru. Příslušný materiál k jednání považuji v tuto chvíli za nepřipravený.“
Přítomní, informací chtiví občané byli tedy zklamáni, ovšem v kuloárech se hovořilo o tom, že hradečtí zastupitelé se k věci ještě během letních měsíců vrátí. Závěrem dodejme, že Karlu Frankovi rozhodně žádné záměry nepodsouváme, a pokud se tématu budeme věnovat, tohoto podnikatele určitě oslovíme a dáme mu prostor k vyjádření.
- S. Doseděl -

[přečtěte si celý článek]

Živé ploty tři desetiletí nikomu nevadily. Letos padly pod řetězy motorovek

01.07.2018

V minulém vydání jsme informovali o tom, k čemu letos na jaře došlo v zahrádkářské kolonii u hradeckého hřbitova vedle výpadovky na Novou Bystřici. Místní zahrádkáři, kteří se logicky chtěli izolovat od hluku a prachu z hlavního tahu (o soukromí nemluvě), tu před desítkami let vybudovali živý vnější plot, sestávající dílem z původního náletu, dílem z výsadby vlastní. Na průjezdnost po cestách mezi bloky zahrádek plot sice žádný vliv neměl, ovšem koncem letošního března přesto zmizel. Z rozhodnutí hradeckého odboru správy majetku města, pro což dopálení zahrádkáři nemají žádné pochopení a se svým rozhořčením se vůbec netají.

[přečtěte si celý článek]

Jiří Schmitzer exkluzivně pro Žurnál

01.07.2018

„Se zpíváním s kytarou jsem začal už v hlubokém socialismu,“ říká známý herec a písničkář Jiří Schmitzer (69) a dodává: „Občas na mě přišlo nějaké udání, jenže komunisti tak nějak nevěděli, co s tím. Režimem jsem se totiž ve svých textech nezabýval. Komunisti mě tenkrát nezajímali a nezajímají mě ani dnes. Pro mě byli a jsou něco jako špatný počasí.“ Rozhovory masmédiím Jiří Schmitzer dle svých slov zásadně nedává, s regionálním Žurnálem však žádný problém neměl a v rámci svého květnového recitálu v kulturním domě v Kamenici nad Lipou jedno exkluzivní interview poskytnul.

[přečtěte si celý článek]

Brousil po školském areálu a v rukou třímal brokovnici

08.06.2018

Třeboň – V pátek 27. dubna ráno dostali městští policisté informaci o podezřelém chlapovi ozbrojeném dlouhou střelnou zbraní, konkrétně brokovnicí, pohybujícím se ve školském areálu v Táboritské ulici. Na místě strážníci zadrželi 63letého muže z Jindřichova Hradce, s jehož problémy se seznámili už v minulosti. Strážníkům tentokrát sdělil, že je na cestě ke svému lékaři, jemuž chce zbraň ukázat. Chlap skončil v rukou kolegů z Policie ČR a k jeho chování se bude muset vyjádřit příslušný odborník.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Fackovaný mládenec stáhnul bijce z oběhu

08.06.2018

J. Hradec – V sobotu 12. května bylo v hospodě Na Piketě dost husto. Alkoholem posilněný pořez zde přítomné hosty vyzíval k pěstní řežbě a svá slova průběžně prokládal destruktivním třískáním skleněnými půllitry o podlahu. Ve finále si vybral dobře o polovinu lehčího mladíka a v nepravidelných intervalech se jej jal fackovat, jen to pleskalo. Mládenec to nějakou dobu vydržel, ale když mu došla trpělivost, tak po chlapovi sáhnul a s patřičným rachotem ho poslal mezi stoly lokálu. Poté, co přivolaní strážníci vyslechli svědky, vyvedli nalitého bijce na vzduch a tam ho svěřili do péče státních policistů.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Zelený masakr v zahrádkářské kolonii!

04.06.2018

Zahrádkářská kolonie v sousedství hradeckého hřbitova při hlavním tahu na Novou Bystřici je pro majitele zdejších pozemků letitou zónou klidu a relaxace. A je jisté, že nejlépe se člověku odpočívá v soukromí, tedy když není nikým viděn a může si tudíž dělat, co si umane. Jenže pletivový plot soukromí nezajistí. Nefunguje ani jako protihluková bariéra, tím méně jako prachový filtr. Místní zahrádkáři vše uvedené před desítkami let vyřešili přidáním vnějšího plotu živého. K původnímu náletu průběžně přidávali výsadbu vlastní a postupně tak vybudovali plot, který splňoval veškeré jejich požadavky, navíc vypadal k světu a nikomu nepřekážel. I když… Někomu asi ano. Koncem letošního března totiž zmizel. A není za tím žádné kouzlo, nýbrž rozhodnutí vedení města, jež zahrádkáři absolutně nechápou a vnímají je jako zvůli arogantních úředníků.

[přečtěte si celý článek]

Vedoucí odboru správy majetku města reaguje na kritická slova zahrádkářů

04.06.2018

Jak informujeme na konci předchozího článku, v zájmu ucelenosti reportáže a vyváženosti informací jsme kontaktovali odbor správy majetku města, konkrétně jeho vedoucí Blanku Slavíkovou a položili jí několik otázek. Odpovědi na ně dorazily na redakční e-mail v den uzávěrky vydání. Výpovědní hodnotu některých z nich nechť každý posoudí sám.

[přečtěte si celý článek]