Roman Vojtek exkluzivně pro Žurnál

04.02.2019

„Jsem přesvědčen o tom, že zpočátku touží po slávě každý herec či hudebník,“ říká populární Roman...

[přečtěte si celý článek]


Nalitý cizinec neprojel!

08.01.2019

Suchdolsko – V sobotu 24. listopadu, krátce po jedné hodině ranní, projížděl řidič Škody Fabia,...

[přečtěte si celý článek]


Slovák s obchodním duchem narazil

08.01.2019

Třeboň – V odpoledních hodinách 15. listopadu přijali strážníci telefonické oznámení o chlápkovi,...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Lídr kapely Veselá trojka Pavel Krška exkluzivně pro Žurnál

05.11.2018

Sympatická formace Veselá trojka Pavla Kršky, který je podepsán pod všemi původními písněmi v obsáhlém repertoáru tria, si na nic nehraje, jen prostě hraje. Hraje a zpívá. Písničky plné pohody, legrace a vzpomínek na staré dobré časy. Pavel Krška mačká heligonku, Jaromír Kozelek akordeon a Miroslav Hrdlička stojí za klávesami. Všichni tři jsou z Blanenska a všichni mají rádi jak svou muziku, tak lidi, kteří ji poslouchají. A tito lidé jim to svou vytrvalou přízní vrchovatě vrací. Minulý měsíc přijela Veselá trojka i do jindřichohradeckého Kulturního centra Jitka a početné publikum, jež si ji přišlo poslechnout, zklamáno určitě nebylo.

[přečtěte si celý článek]

Nalil se Tuzemákem. Zjevně mu nesednul

10.10.2018

J. Hradec – O tom, že Tuzemák, byť nápoj chuti lahodné, může být někdy pořádně zrádný, se 6. září odpoledne přesvědčil dvacetiletý mladík z Blažejova. Ležícího nedaleko čtvrté základní školy na sídlišti Vajgar jej objevil náhodný kolemjdoucí, který správně usoudil, že mládencova kondice není zrovna nejlepší a zavolal strážníky. Ti na místo neprodleně dorazili, a protože si mladík nepřestával stěžovat na opakující se silné břišní křeče a velkou bolest hlavy, přivolali si na pomoc záchranku, jež naříkajícího převezla do špitálu. Ještě předtím však pacient stačil říct, že s přáteli v nedalekém Slavíkově lesíku popíjel výše zmíněnou kořalku, která mu zjevně nesedla.

- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Násoska se obsloužil u regálu

10.10.2018

J. Hradec – Strážníkům dobře známý opilec (40) ze Sládkovy ulice se 15. srpna doplazil do marketu Albert, kde se hodlal občerstvit, aniž by korunou cinknul. Z regálu s veselými nápoji uzmul lahvinku božkovského tuzemáku, na fleku si z ní řádně přihnul a pak se kolem nic netušící pokladní pokusil po anglicku pláchnout. Bystrý člen ostrahy však nic netušící nebyl. Chlapa svižně zadržel a poté na něj přivolal strážníky, kteří dohlédli, aby násoska lup zaplatil a nádavkem pár stovek pokuty přisypal.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Žárlivý Pražák

10.10.2018

J. Hradec – Dvacet minut před půlnocí 8. srpna byli strážníci požádáni o spolupráci při vyhlášeném pátrání po jednačtyřicetileté ženě z hlavního města, od níž její partner údajně obdržel několik esemesek, v nichž se měl dočíst, že žena hodlá spáchat sebevraždu. Po lokalizaci příslušného mobilního telefonu ve II. obvodu Jindřichova Hradce byla žena nalezena. Živá, zdravá, spokojená. U kamaráda. Žárlivý Pražák, který ve snaze zjistit, kam dáma jeho srdce odjela, si vše vymyslel. Státní policisté, jimž byl případ předán, mu nepochybně vysvětlili, že takhle by to teda nešlo.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Karel Frank: Výstavba bytů sociálních? Na sídlišti U Nádraží v úvahu nepřichází.

05.10.2018

V letním dvojčísle jsme se obsáhle věnovali tématu plánované bytové výstavby na hradeckém sídlišti U Nádraží, jež letos na jaře rozpoutala poměrně živou diskusi a u obyvatel uvedeného sídliště vyvolala i obavy z budoucnosti. Připomeňme, že k urbanistickým změnám má dojít v centrální části sídliště, tedy v lokalitě, kde kdysi fungovala mateřská škola. Tento pozemek patří místnímu podnikateli Karlu Frankovi, jenž v souvislosti se svým záměrem žádá město o změnu územního plánu, která by mu tu z hlediska bytové výstavby umožnila větší rozmach. A tady je zřejmě kámen úrazu. Zdejší obyvatelé se totiž obávají, že v bezprostřední blízkosti jejich domovů mohou vzniknout byty pro občany tzv. nepřizpůsobivé a sociálně slabé a dosavadní poklidné bydlení vezme tím pádem za své. V minulém vydání se k věci vyjádřila místostarostka Jindřichova Hradce Petra Blížilová (ČSSD), za veřejnost promluvil předseda příslušného společenství vlastníků bytových jednotek František Kocourek, avšak z důvodů nikým nezaviněných jsme zůstali dlužni prostor Karlu Frankovi, což nyní formou v létě domluveného rozhovoru napravujeme.

[přečtěte si celý článek]

Půvabná houslistka Táňa Vejvodová speciálně pro Žurnál

05.10.2018

„Dětství jsem houslím rozhodně neobětovala,“ říká Táňa Vejvodová (29), virtuoska orchestru Národního divadla v Praze, a dodává: „Šlo mi to tak nějak samo od sebe. Nebyla jsem zkrátka ten urputný dříč, co cvičí osm hodin denně a na nic jiného mu čas nezbývá.“ Věčně pozitivně naladěná umělkyně dorazila minulý měsíc i do Jindřichova Hradce, kde vystoupila v rámci hudebního minifestivalu Magická viola Petra Přibyla, jehož závěrečný koncert byl opepřen i notnou dávkou bigbítu. Na okraj doplňme, že v tištěných rozhovorech se v odpovědích dotazovaného tu a tam používá slovo smích v závorce, ovšem v tomto případě jsme od toho upustili, těch závorek by bylo moc. Táňa Vejvodová se totiž směje pořád.

[přečtěte si celý článek]

Hrubián z paneláku

12.09.2018

J. Hradec – Nedělní ráno 29. července osladil dvěma kamarádkám z domu na sídlišti Vajgar jejich nerudný osmatřicetiletý soused. Dámy, věšící na svých balkónech prádlo, spolu při této činnosti klábosily o všem možném, když v tom se v okně mezi oněmi balkóny zjevil zmíněný soused a ženy tvrdě zpražil za to, že ho jejich řečnění ruší. Přivolaná hlídka se na místě dozvěděla, že sousedovo drsné chování trvá více jak tři roky, a když se se svými příběhy přidali i další nájemníci, vyšlo najevo, že zde v minulosti došlo i k napadení fyzickému. Strážníci tedy případ zadokumentování a pro podezření ze spáchání trestného činu jej předali policii státní.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Po tvrdé nakládačce pěstí přišlo opětovné sbratření!

12.09.2018

J. Hradec – Večer 28. července došlo v Rybniční ulici k pozoruhodnému incidentu mezi dvěma čtyřiadvacetiletými mládenci. Po předchozí opilecké hádce udeřil jeden druhého pěstí do hlavy, strhl jej na silnici a tam mu dal pěsťovku další. Když se od tlučeného zvedl, uštědřil mu závěrečný kopanec, nechal ho ležet na silnici a odkráčel. Po chvíli se však na místo vrátil, pomohl otřesenému muži na nohy a v kamarádském objetí se s ním vydal pryč. To už ovšem přijížděla hlídka strážníků, před kterou se agresor pokusil spasit útěkem do parčíku u Vajgaru, kde byl brzy dostižen. Polapený následně vyrukoval s těmi nejtvrdšími výrazy, čímž si sice moc neposloužil, nicméně když se k němu a strážníkům domotal druhý aktér incidentu a uvedl, že o nic nešlo, byli oba propuštěni. Násilníka strážníci ještě předtím poučili o několika paragrafech a oznámili mu, že tyto s ním budou řešeny ve dnech příštích.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Agresor skončil na záchytce

12.09.2018

Třeboň – V pondělí 9. července přijali strážníci oznámení o agresivním chlapovi, obtěžujícím lidi v zámeckém parku. Přispěchavší hlídka na místě zjistila 34letého, zjevně alkoholem či jinými návykovými látkami upraveného muže z Českých Budějovic a rázně proti němu zakročila. Vzhledem k tomu, že agresivita výtržníka nepolevovala, skončil tento nakonec na českobudějovické záchytce a měl po srandě.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Pivní slavnosti se stěhují do Kamenice nad Lipou

20.08.2018

Pivní slavnosti jsou událostí, která řadu let neodmyslitelně patřila k poprázdninovému času v Jindřichově Hradci. Dobrou zprávou pro tradiční účastníky je, že Pivní slavnosti letos opět budou. Možným drobným překvapením pak skutečnost, že se z Jindřichova Hradce přesouvají do Kamenice nad Lipou. Tiskový mluvčí spolku Pivní slavnosti JH František Dobrota vysvětluje proč.

[přečtěte si celý článek]