Nová Včelnice: Systém třídění odpadu se mnohým nezamlouvá

01.06.2019

Ekologické třídění komunálního odpadu je fenomén současné doby, který oslovil spoustu lidí, ovšem...

[přečtěte si celý článek]


Jednatel včelnické společnosti ETKO Pavel Poslušný se vyjadřuje

01.06.2019

Rekapitulace podstaty systému třídění odpadu v Nové Včelnici: Občan, který se do systému přihlásí,...

[přečtěte si celý článek]


Zhrzený hysterik se oháněl šavlí a steakovým nožíkem!

07.05.2019

J. Hradec – Osmadvacetiletý, neopětovanou láskou potrefený muž ze sídliště Hvězdárna pobíhal večer...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Zaplatit parkovné? Prý docela problém. Čtenář píše do redakce a chvála to není.

05.04.2019

V minulém vydání jsme se zabývali novým placeným parkovištěm pod hradeckou poliklinikou ve Václavské ulici a nyní se k tématu vracíme. Městské parkoviště, jež mají v nájmu Služby města JH, bylo uvedeno do provozu koncem minulého roku a my asi dva měsíce poté poukázali na pozoruhodný fakt, že tato parkovací plocha zeje v jednom kuse prázdnotou. Přitom najít volné místo na výrazně menším, úzkém a rovněž placeném parkovišti vedlejším, které zde vzniklo zároveň s budovou lékařského zařízení, je v podstatě nemožné. První hodina na novém parkovišti nestojí nic a každá další započatá hodina přijde parkujícího na desetikorunu, drahota tedy kamenem úrazu zřejmě nebude.
Jindřichohradecký místostarosta Radim Staněk (ODS) důvod také nechápe. Říká: „Proč tady řidiči neparkují, je nejen pro mě velká záhada. Parkoviště je přímo u polikliniky, do centra je odtud kousek pěšky a parkovné vysoké není. Nechápu. Možná to chce čas. Lidi si nejspíš na novinku potřebují zvyknout.“
Před uzávěrkou březnového čísla došel na redakční e-mail zajímavý čtenářský komentář, jenž sice nezájem řidičů neobjasňuje, ale vyplývá z něj, že s novým parkovištěm pod poliklinikou úplně všechno v pořádku není. Redakčně upravený příběh hradeckého projektanta Jiřího Dluhoše přinášíme níže.

[přečtěte si celý článek]

Šéf Služeb města JH Ivo Ježek: Šidit nikoho opravdu nechceme.

05.04.2019

O vyjádření ke stížnosti Jiřího Dluhoše, který se minulý měsíc potýkal s platebním automatem na novém parkovišti pod hradeckou poliklinikou (viz předchozí text), jsme v zájmu zachování objektivity požádali Ivo Ježka, ředitele společnosti Služby města Jindřichův Hradec, která má ono městské parkoviště v nájmu a od počátku je provozuje.

[přečtěte si celý článek]

Vladimír Kratina exkluzivně pro Žurnál

05.04.2019

„Člověk toho natočí mraky a něco tak nějak vyční a v paměti lidí uvízne,“ říká Vladimír Kratina (67) a dodává: „Což je evidentně případ mého Drtikola. A že mě tak lidi oslovují, mi samozřejmě vůbec nevadí.“ Charizmatický herec dorazil v samém závěru minulého měsíce do Jindřichova Hradce a na jevišti Kulturního domu Střelnice exceloval ve francouzské komedii Dokud nás milenky nerozdělí.

[přečtěte si celý článek]

Chlap se oháněl devítkou a sousedovi hrozil zabitím

12.03.2019

J. Hradec – Dopoledne 9. února bylo dusno v přízemní chodbě panelového domu na jednom z hradeckých sídlišť. Podezřelý muž, poté, co mu bylo poškozeným vytknuto jeho hlučné chování, vytasil samonabíjecí expanzní pistoli ráže 9 mm a namířil jí proti hlavě stěžovatele. Toho následně začal vulgárními výrazy napadat a nádavkem mu pohrozil, že jej zastřelí. Když napadený pojal důvodnou obavu o svůj život a před agresorem se schoval, útočník z místa incidentu utekl. Hradečtí policisté ve spolupráci s kriminalisty trestný čin, kvalifikovaný jako nebezpečné vyhrožování, zadokumentovali a podezřelého 13. února zadrželi. Následující den převzal muž sdělení obvinění a krátce na to skončil v policejní cele. V případě soudem uznané viny mu hrozí až tři roky natvrdo.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Nalitý si ustlal v závěji a pomočil se jak mimino

12.03.2019

J. Hradec – Bujarou oslavou znavený jedenašedesátiletý opilec vděčí minimálně za své zdraví partnerské dvojici, která jej po půlnoci 2. února nalezla u silničního obchvatu poblíž Lidlu, kde si muž ustlal v závěji a nádavkem se pomočil jak mimino. Přivolaná hlídka strážníků chlapa ztotožnila a poté ho převezla do místa trvalého pobytu na sídlišti U Nádraží a předala do náruče maminky.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Ještě mokrý řidičák odputoval do čistírny

12.03.2019

Třeboň – Opilý 18letý řidič z Břilic s ještě mokrým řidičákem v kapse skončil v noci na sobotu 2. února v rukou městských policistů. Ty totiž zaujala mládencova nejistá jízda Dukelskou ulicí a výsledek následně provedené dechové zkoušky ve výši 2,27 promile jejich podezření potvrdil. Že šofér o své čerstvé papíry na fleku přišel, je více než pravděpodobné.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Trable s městskou rozhlednou u Děbolína

01.03.2019

Zastupitelé Jindřichova Hradce se již nějaký čas zabývají otázkou, jaký bude jejich postup v případu tři roky staré městské rozhledny na Rýdově kopci nad Děbolínem. Její dřevěné části byly totiž zjevně ošetřeny nesprávnou technologií a nyní proto nedokáží odolávat povětrnostním vlivům. Parafrázovanými slovy klasika: Stojí, ale chátrá, což je u rozhledny docela zásadní problém. O tom, že je nutno stavbu za více než čtrnáct milionů korun opravit není pochyb, kardinální otázkou však je, kdo tu legraci zaplatí.

[přečtěte si celý článek]

Nové parkoviště u polikliniky řidiči moc nevyužívají

01.03.2019


Dostatečný počet parkovacích míst je problém, s nímž se potýká snad každé město a Jindřichův Hradec není v tomto ohledu výjimkou. O flek pro své auto tu pravidelně bojují obyvatelé místních sídlišť i ti, kdo se autem pohybují v centru města a někde zaparkovat také potřebují. Není tudíž divu, že volání po nápravě neutichá a mnohdy i sílí. Ale spravedlivě nutno konstatovat, že město nová parkoviště tu a tam zřídí. Koncem minulého roku byla do provozu uvedena hned dvě. Jedno v Denisově ulici (viz Žurnál 1/19), další pak ve Václavské ulici pod poliklinikou, tedy jen kousek od centra města. Druhé uvedené zde sice bylo už předtím, ovšem výrazně menší a s novou plochou kvalitativně nesrovnatelné. Kupodivu, navzdory nářkům šoférů zeje toto parkoviště v jednom kuse prázdnotou.

[přečtěte si celý článek]

Miloš Knor exkluzivně pro Žurnál

01.03.2019

„Co by mi byla panika asi tak platná?“ reaguje jihočeský bavič Miloš Knor na otázku, zda v případě myšlenkového zaseknutí na pódiu nepanikaří. „U mikrofonu se mnou nikdo není, nikdo mi nepomůže a z potíží se musím vykecat sám.“ Populární komik, dobře známý též z televizního pořadu Na stojáka, navštívil minulý měsíc i Kamenici nad Lipou a v plném sálu zdejšího kulturního domu exceloval se svou One Knor Show. Po hodinu a půl trvajícím verbálním maratonu jednoho muže by ledaskomu nebylo do řeči, avšak Miloš Knor si s námi úplně v pohodě popovídal.

[přečtěte si celý článek]

Letěl jako Batman

08.02.2019

J. Hradec – Večer 5. ledna vyrazil z restaurace Na Cihelně a dle směru jízdy mířil zřejmě domů. Řidič (44) osobního vozidla Hyundai z Kardašovy Řečice však daleko nedojel. V Rezkově ulici totiž perfektně trefil středový dělící ostrůvek, mocným skokem jej přeskočil, v letu urazil dvě dopravní značky a poté přistál přímo před hospodou U Kůrků. Při svém čísle zničil chlap všechna čtyři kola vozu a přivolanými strážníky byl bez problémů dohledán. Nadýchaných 2,38 promile ledacos vysvětlilo.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]