Alej u silnice u Bednárečku má zmizet!

05.12.2018

Nevelká obec Bednáreček leží na silnici II. třídy, která se vine malebným krajem od Jarošova nad...

[přečtěte si celý článek]


Starosta Bednárečku: Expertizu dendrologa určitě využijeme

05.12.2018

O názor na výše popsanou záležitost jsme požádali i starostu Bednárečku Jindřicha Hemberu a na dané...

[přečtěte si celý článek]


Josef Tolkner: Stromy u krajnice jsou pevné překážky

05.12.2018

S prakticky stejnými dotazy, jaké jsme položili starostovi Bednárečku, jsme se pro úplnost obrátili...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Žárlivý Pražák

10.10.2018

J. Hradec – Dvacet minut před půlnocí 8. srpna byli strážníci požádáni o spolupráci při vyhlášeném pátrání po jednačtyřicetileté ženě z hlavního města, od níž její partner údajně obdržel několik esemesek, v nichž se měl dočíst, že žena hodlá spáchat sebevraždu. Po lokalizaci příslušného mobilního telefonu ve II. obvodu Jindřichova Hradce byla žena nalezena. Živá, zdravá, spokojená. U kamaráda. Žárlivý Pražák, který ve snaze zjistit, kam dáma jeho srdce odjela, si vše vymyslel. Státní policisté, jimž byl případ předán, mu nepochybně vysvětlili, že takhle by to teda nešlo.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Karel Frank: Výstavba bytů sociálních? Na sídlišti U Nádraží v úvahu nepřichází.

05.10.2018

V letním dvojčísle jsme se obsáhle věnovali tématu plánované bytové výstavby na hradeckém sídlišti U Nádraží, jež letos na jaře rozpoutala poměrně živou diskusi a u obyvatel uvedeného sídliště vyvolala i obavy z budoucnosti. Připomeňme, že k urbanistickým změnám má dojít v centrální části sídliště, tedy v lokalitě, kde kdysi fungovala mateřská škola. Tento pozemek patří místnímu podnikateli Karlu Frankovi, jenž v souvislosti se svým záměrem žádá město o změnu územního plánu, která by mu tu z hlediska bytové výstavby umožnila větší rozmach. A tady je zřejmě kámen úrazu. Zdejší obyvatelé se totiž obávají, že v bezprostřední blízkosti jejich domovů mohou vzniknout byty pro občany tzv. nepřizpůsobivé a sociálně slabé a dosavadní poklidné bydlení vezme tím pádem za své. V minulém vydání se k věci vyjádřila místostarostka Jindřichova Hradce Petra Blížilová (ČSSD), za veřejnost promluvil předseda příslušného společenství vlastníků bytových jednotek František Kocourek, avšak z důvodů nikým nezaviněných jsme zůstali dlužni prostor Karlu Frankovi, což nyní formou v létě domluveného rozhovoru napravujeme.

[přečtěte si celý článek]

Půvabná houslistka Táňa Vejvodová speciálně pro Žurnál

05.10.2018

„Dětství jsem houslím rozhodně neobětovala,“ říká Táňa Vejvodová (29), virtuoska orchestru Národního divadla v Praze, a dodává: „Šlo mi to tak nějak samo od sebe. Nebyla jsem zkrátka ten urputný dříč, co cvičí osm hodin denně a na nic jiného mu čas nezbývá.“ Věčně pozitivně naladěná umělkyně dorazila minulý měsíc i do Jindřichova Hradce, kde vystoupila v rámci hudebního minifestivalu Magická viola Petra Přibyla, jehož závěrečný koncert byl opepřen i notnou dávkou bigbítu. Na okraj doplňme, že v tištěných rozhovorech se v odpovědích dotazovaného tu a tam používá slovo smích v závorce, ovšem v tomto případě jsme od toho upustili, těch závorek by bylo moc. Táňa Vejvodová se totiž směje pořád.

[přečtěte si celý článek]

Hrubián z paneláku

12.09.2018

J. Hradec – Nedělní ráno 29. července osladil dvěma kamarádkám z domu na sídlišti Vajgar jejich nerudný osmatřicetiletý soused. Dámy, věšící na svých balkónech prádlo, spolu při této činnosti klábosily o všem možném, když v tom se v okně mezi oněmi balkóny zjevil zmíněný soused a ženy tvrdě zpražil za to, že ho jejich řečnění ruší. Přivolaná hlídka se na místě dozvěděla, že sousedovo drsné chování trvá více jak tři roky, a když se se svými příběhy přidali i další nájemníci, vyšlo najevo, že zde v minulosti došlo i k napadení fyzickému. Strážníci tedy případ zadokumentování a pro podezření ze spáchání trestného činu jej předali policii státní.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Po tvrdé nakládačce pěstí přišlo opětovné sbratření!

12.09.2018

J. Hradec – Večer 28. července došlo v Rybniční ulici k pozoruhodnému incidentu mezi dvěma čtyřiadvacetiletými mládenci. Po předchozí opilecké hádce udeřil jeden druhého pěstí do hlavy, strhl jej na silnici a tam mu dal pěsťovku další. Když se od tlučeného zvedl, uštědřil mu závěrečný kopanec, nechal ho ležet na silnici a odkráčel. Po chvíli se však na místo vrátil, pomohl otřesenému muži na nohy a v kamarádském objetí se s ním vydal pryč. To už ovšem přijížděla hlídka strážníků, před kterou se agresor pokusil spasit útěkem do parčíku u Vajgaru, kde byl brzy dostižen. Polapený následně vyrukoval s těmi nejtvrdšími výrazy, čímž si sice moc neposloužil, nicméně když se k němu a strážníkům domotal druhý aktér incidentu a uvedl, že o nic nešlo, byli oba propuštěni. Násilníka strážníci ještě předtím poučili o několika paragrafech a oznámili mu, že tyto s ním budou řešeny ve dnech příštích.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Agresor skončil na záchytce

12.09.2018

Třeboň – V pondělí 9. července přijali strážníci oznámení o agresivním chlapovi, obtěžujícím lidi v zámeckém parku. Přispěchavší hlídka na místě zjistila 34letého, zjevně alkoholem či jinými návykovými látkami upraveného muže z Českých Budějovic a rázně proti němu zakročila. Vzhledem k tomu, že agresivita výtržníka nepolevovala, skončil tento nakonec na českobudějovické záchytce a měl po srandě.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Pivní slavnosti se stěhují do Kamenice nad Lipou

20.08.2018

Pivní slavnosti jsou událostí, která řadu let neodmyslitelně patřila k poprázdninovému času v Jindřichově Hradci. Dobrou zprávou pro tradiční účastníky je, že Pivní slavnosti letos opět budou. Možným drobným překvapením pak skutečnost, že se z Jindřichova Hradce přesouvají do Kamenice nad Lipou. Tiskový mluvčí spolku Pivní slavnosti JH František Dobrota vysvětluje proč.

[přečtěte si celý článek]

R. Staněk: Neuvedení Pivních slavností v kalendáři akcí není nijak fatální

20.08.2018

Jak vyplývá z předchozího textu, tradiční Pivní slavnosti se letos nebudou konat v Jindřichově Hradci, nýbrž v Kamenici nad Lipou, a pořadatelé akce v onom textu vysvětlují proč. Také zde konstatují, že se jim přístup města příliš nezamlouvá a s nelibostí poukazují na skutečnost, že o vyškrtnutí jejich podniku z kulturního kalendáře města byli informováni až poté, co byl tento kalendář vydán. Oslovili jsme tedy vedoucího hradeckého Kulturního domu Střelnice Radima Staňka, který sestavení kulturního kalendáře zajišťuje, a požádali jej o vyjádření.[přečtěte si celý článek]

Zpěvačka Petra Janů exkluzivně pro Žurnál

20.08.2018

Koncertuje po celé republice, nazpívala nové cédéčko Blázni a už teď pomalu chystá vánoční turné. Trojnásobná zlatá slavice Petra Janů nás přivítala na své chalupě u Stráže nad Nežárkou, kam jezdí relaxovat už více než třicet let. „Nejsem už žádná náplava, jsem skoro Jihočeška,“ směje se zpěvačka a v rozhovoru mimo jiného prozrazuje, jak si užila koncert v Lásenici a jaké má plány na nadcházející dovolenou.

[přečtěte si celý článek]

Hulvát se obul do prodavače: Po zavíračce tě zabiju!

10.07.2018

J. Hradec – V neděli 3. června bylo dusno v provozovně poskytovatele telefonních služeb v supermarketu Albert. Jakýsi hulvát se tu nevybíravým způsobem dožadoval vypovězení před pár dny uzavřené smlouvy, a když mu zaměstnanec prodejny sdělil podmínky výpovědi spojené se smluvní pokutou, bylo zle. Chlap prodavači bez zaváhání oznámil, že si na něho po zavíračce venku počká a zabije ho. Strážníci věc prošetřili, vyhodnotili míru vážnosti vyřčené výhružky a následující den rapla dohledali a opentlili ho pěknou pokutou.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]