Vedoucí odboru správy majetku města reaguje na kritická slova zahrádkářů

04.06.2018

Jak informujeme na konci předchozího článku, v zájmu ucelenosti reportáže a vyváženosti informací...

[přečtěte si celý článek]


Antonín Kaška exkluzivně pro Žurnál

04.06.2018

„Jindřichův Hradec je v mých očích město nejkrásnější a já ho mám moc rád,“ říká herec a hradecký...

[přečtěte si celý článek]


Surový úder sklenicí!

11.05.2018

J. Hradec – V neděli 8. dubna, dvě a půl hodiny po půlnoci, došlo v bowlingovém centru k fyzickému...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Úřední obstrukce? Arogance moci? Nebo jen svědomitý úředník města?

05.03.2018

V případě medializace záležitosti, jako je ta, o níž informujeme v předchozím článku, je vždy nezbytné oslovit druhou stranu sporu a poskytnout jí prostor k vyjádření. Z toho důvodu jsme kontaktovali Jiřího Müllera, vedoucího odboru životního prostředí MěÚ Dačice, a poslali mu následující e-mail. Vážený pane Müllere, v zájmu zachování novinářské objektivity a vyváženosti informací bychom Vás touto cestou rádi požádali o odpovědi na několik otázek, týkajících se Vás a Miloše Krátkého, provozovatele statku a daňčí farmy v Horních Němčicích. Naše otázky posíláme nejdřív, jak to šlo a odpovědi na ně od Vás potřebujeme nejpozději během dopoledne v úterý 30. ledna 2018. Otázky naleznete v příloze tohoto e-mailu. Za jejich zodpovězení předem děkujeme. A Jiří Müller možnosti reagovat využil a velmi rychle nám (rovněž e-mailem) odpověděl toto: V příloze zasílám odpovědi. Vaše otázky jsou dost sugestivní a jednosměrné. Měl byste se, v rámci novinářské objektivity zamyslet, zda zde není vytvářen tlak na úředníka porušovatelem zákona. Bohužel v současné době je běžné, že porušovatel zákona se přes média snaží úředníky zastrašit a média v rámci zvýšení sledovanosti jdou těmto lidem na ruku. Doufám, že to není váš případ. V případě, že budete uvádět citace mé odpovědi, žádám o autorizaci.
Otázky, jež jsme se snažili formulovat tak, aby obsáhly všechny aspekty případu, a nekrácené autorizované odpovědi na ně přinášíme níže.

[přečtěte si celý článek]

Mahulena Bočanová: Ráno mívám chuť na polívku s játrovými knedlíčky a pivo

05.03.2018

Populární herečka Mahulena Bočanová nezažívá dle svých slov právě lehké období, ale znát to na sobě rozhodně nedává. Životní optimismus a energii jí zřejmě dodává i její herecká parta, o níž paní Mahulena se slzou v oku říká: „Ti lidé jsou prostě skvělí a já jsem šťastná, že je mám.“ Dodejme, že do Jindřichova Hradce přijel ansámbl Divadelní společnosti Háta Olgy Želenské v závěru minulého měsíce a na prknech Kulturního domu Střelnice odehrál vynikající komedii Zamilovaný sukničkář.

[přečtěte si celý článek]

Násilnický týpek přerazil chlapovi nosní kůstky a posunul je vpravo!

08.02.2018

J. Hradec – V podvečerních hodinách 26. prosince loňského roku si podezřelý muž (51) tvrdě podal bližního svého. Učinil tak před vchodem do panelového domu v ulici Kosmonautů na sídlišti Hvězdárna. Napadeného několikrát udeřil pěstí do obličeje, čímž mu způsobil zlomeninu nosních kůstek s posunem vpravo a poslal ho tak do ošetřovny hradeckého špitálu. Agresor, jenž se takového činu nedopustil poprvé, převzal 9. ledna sdělení podezření z přečinu výtržnictví a úmyslného ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Před soudem stane do dvou týdnů.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Co se škádlívá, rádo se mívá

08.02.2018

Č. Velenice – Loňský Štědrý večer (či spíše podvečer) prožili ti dva způsobem vpravdě netradičním. Strávili ho na cimře penzionu, potud ok, ale tím veškerá vánoční pohodička skončila. Řízky z kapra, bramborový salát, dárečky pod stromečkem… Nic z toho se nekonalo, vystačili si s alkoholem, ovšem v míře bohatýrské. A jak tak popíjeli, dobrá nálada vyprchávala a pozvolna ji nahrazovalo rozpoložení přesně opačné. Kolem 18. hodiny rozlícená žena svého přítele v rámci hádky napadla a třískla jej plnou skleněnou lahví do hlavy. Úderem způsobila muži tržnou krvácející ránu v horní části čela, avšak on lékařské ošetření odmítl a nevyhledal je ani později. Když dali policisté ze Suchdola nad Lužnicí oběma aktérům incidentu dýchnout, žena se svými 2,80 promile těsně vyhrála. Její parťák totiž nadýchal o půl promile míň. Dne 19. ledna byl případ nicméně odložen, neboť poškozený se stíháním své přítelkyně nesouhlasil.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

O Silvestru si strážníci nehty nudou nekousali

08.02.2018

Třeboň – Během silvestrovské noci si strážníci dle předpokladu moc neodpočinuli. Už zvečera řešili v Jiráskově ulici tři dívky (17 a 18) z Prachatic, bavící se jízdou v nákupním vozíku vypůjčeném z místního marketu. Vzhledem k tomu, že ke škodě nedošlo, byla věc vyřešena domluvou. Hodinu po půlnoci vyjížděli strážníci k neosvětlenému cyklistovi (46) ze Staré Hlíny, kličkujícímu po hlavní silnici směrem na Lomnici. Chlapa dostihli poblíž rybníka Kaňov a v další riskantní jízdě mu zabránili. Protože si odmítl dýchnout, skončil jeho případ před přestupkovou komisí. O necelou půlhodinu později byl nutný zásah v kempu Třeboňský ráj, kde se 25letá žena z Třeboně pokusila vloupat do jedné z chatek. Při rozbíjení okna si však pořezala obě ruce a její převoz do nemocnice byl nezbytný. Případ následně převzali státní policisté. A po třetí hodině ranní zaznamenaly kamery na Palackého náměstí dvojici mladíků převracejících blíže neurčenou ceduli a vlekoucích stromek vyrvaný z květináče v Březanově ulici. Ceduli museli dopadení mládenci uvést do původního stavu, stromek byl majiteli vrácen druhý den. Holt Silvestr…
- Valerián Košatý –

[přečtěte si celý článek]

Pěší zóna pod hradeckým Merkurem: Alkohol, tráva a svinčík.

05.02.2018

Když byla v roce 2016 konečně provedena veřejností dlouho požadovaná a vedením města slibovaná rekonstrukce zdevastovaného betonového prostranství mezi budovou Teplospolu a nákupním střediskem Merkur na hradeckém sídlišti Vajgar, mnoho lidí, zejména těch, kteří v této lokalitě žijí, si libovalo. Brzy je to však přešlo. Prostranství bez valného praktického využití totiž padlo do oka hlučné omladině a sortě holdující konzumaci alkoholických nápojů či kuřbě marihuanových jointů a postupně se změnilo v místo konání bujarých dýchánků. A svinčík, jenž po sobě tito lidé zanechávají, bývá prý nezřídka vpravdě ukrutný.

[přečtěte si celý článek]

Vrchní strážník Müller: V pěší zóně kolem Merkuru se schází lidé s kriminální minulostí.

05.02.2018

„Rodiče by se měli mnohem více zajímat o to, kde a s kým tráví jejich děti odpoledne a večery,“ nabádá vrchní strážník hradecké městské policie Luboš Müller a v rozhovoru dále komentuje zjevně ne zcela optimální situaci v oblasti pěší zóny pod nákupním střediskem Merkur na sídlišti Vajgar.

[přečtěte si celý článek]

Jan Dolanský exkluzivně pro Žurnál

05.02.2018

„Když si zapamatujete, jak určité věci fungují, jaké se na co používají suroviny, jak dlouho a na jakou teplotu se co připravuje, zjistíte, že na vaření vlastně vůbec nic není,“ konstatuje herec Jan Dolanský, jedna z hlavních tváří televizního kuchařského seriálu Ohnivé kuře, ale hned dodává, že důležité je pochopitelně i to, aby byl člověk u plotny alespoň trochu kreativní. Úspěšný herec (40) zavítal minulý měsíc i do Jindřichova Hradce a před vyprodaným hledištěm Kulturního domu Střelnice tu spolu se svými kolegy odehrál perfektní komedii Perfect Days.

[přečtěte si celý článek]

Loupež s nožem v ruce!

10.01.2018

J. Hradec – Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s kolegy z obvodního oddělení dopadli během necelých tří hodin cizince (25), který v časných ranních hodinách 6. prosince vstoupil do jednoho z místních herna-barů a s kapucí přes hlavu požádal barmanku o krabičku cigaret. Poté, co mu žena vyhověla a začala prodej cigaret markovat, muž bar hbitě obešel, přistoupil k barmance a požádal znovu, tentokrát ovšem o peníze a v ruce přitom držel nůž. Když se mu ženu nepodařilo strhnout na podlahu, uchopil ji zezadu pod krkem, nůž jí přiložil k tělu a svůj požadavek zopakoval. Barmanka mu však peníze nevydala a místo toho jej seznámila s faktem, že všude jsou kamery, tak aby to vzal v potaz. To také agresor zjevně udělal, neboť svého jednání vzápětí zanechal a rychle z lokálu zmizel. Chrabrá barmanka vyvázla naštěstí bez zranění. Na místo loupežného přepadení se neprodleně dostavila kompletní výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování i policisté obvodního oddělení včetně kynologa se služebním psem a pátrací akce odstartovala. A nutno pochvalně konstatovat, že dlouhého trvání neměla. Chlap byl v klepetech ve tři čtvrtě na šest a teď mu v případě soudem uznané viny hrozí až deset let za katrem.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Šlohnul kondomy a rum

10.01.2018

J. Hradec – Chlap (40) s bůhvíjakými plány na večer loupil 22. prosince v jednom z hradeckých obchodních domů. Z regálů uzmul nejprve půllitrovku rumu a poté přibral ještě balíček kondomů. Zboží si nacpal do kapes a kolem pokladny následně propochodoval, aniž by zpomalil, natož zde s hotovostí v ruce zastavil. Zrak pracovníka ochranky byl však ostříží a loupeživec daleko nedošel. Naopak, skončil v rukou přivolaných policistů.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]