Půvabná houslistka Táňa Vejvodová speciálně pro Žurnál

05.10.2018

„Dětství jsem houslím rozhodně neobětovala,“ říká Táňa Vejvodová (29), virtuoska orchestru...

[přečtěte si celý článek]


Hrubián z paneláku

12.09.2018

J. Hradec – Nedělní ráno 29. července osladil dvěma kamarádkám z domu na sídlišti Vajgar jejich...

[přečtěte si celý článek]


Po tvrdé nakládačce pěstí přišlo opětovné sbratření!

12.09.2018

J. Hradec – Večer 28. července došlo v Rybniční ulici k pozoruhodnému incidentu mezi dvěma...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Brousil po školském areálu a v rukou třímal brokovnici

08.06.2018

Třeboň – V pátek 27. dubna ráno dostali městští policisté informaci o podezřelém chlapovi ozbrojeném dlouhou střelnou zbraní, konkrétně brokovnicí, pohybujícím se ve školském areálu v Táboritské ulici. Na místě strážníci zadrželi 63letého muže z Jindřichova Hradce, s jehož problémy se seznámili už v minulosti. Strážníkům tentokrát sdělil, že je na cestě ke svému lékaři, jemuž chce zbraň ukázat. Chlap skončil v rukou kolegů z Policie ČR a k jeho chování se bude muset vyjádřit příslušný odborník.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Fackovaný mládenec stáhnul bijce z oběhu

08.06.2018

J. Hradec – V sobotu 12. května bylo v hospodě Na Piketě dost husto. Alkoholem posilněný pořez zde přítomné hosty vyzíval k pěstní řežbě a svá slova průběžně prokládal destruktivním třískáním skleněnými půllitry o podlahu. Ve finále si vybral dobře o polovinu lehčího mladíka a v nepravidelných intervalech se jej jal fackovat, jen to pleskalo. Mládenec to nějakou dobu vydržel, ale když mu došla trpělivost, tak po chlapovi sáhnul a s patřičným rachotem ho poslal mezi stoly lokálu. Poté, co přivolaní strážníci vyslechli svědky, vyvedli nalitého bijce na vzduch a tam ho svěřili do péče státních policistů.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Zelený masakr v zahrádkářské kolonii!

04.06.2018

Zahrádkářská kolonie v sousedství hradeckého hřbitova při hlavním tahu na Novou Bystřici je pro majitele zdejších pozemků letitou zónou klidu a relaxace. A je jisté, že nejlépe se člověku odpočívá v soukromí, tedy když není nikým viděn a může si tudíž dělat, co si umane. Jenže pletivový plot soukromí nezajistí. Nefunguje ani jako protihluková bariéra, tím méně jako prachový filtr. Místní zahrádkáři vše uvedené před desítkami let vyřešili přidáním vnějšího plotu živého. K původnímu náletu průběžně přidávali výsadbu vlastní a postupně tak vybudovali plot, který splňoval veškeré jejich požadavky, navíc vypadal k světu a nikomu nepřekážel. I když… Někomu asi ano. Koncem letošního března totiž zmizel. A není za tím žádné kouzlo, nýbrž rozhodnutí vedení města, jež zahrádkáři absolutně nechápou a vnímají je jako zvůli arogantních úředníků.

[přečtěte si celý článek]

Vedoucí odboru správy majetku města reaguje na kritická slova zahrádkářů

04.06.2018

Jak informujeme na konci předchozího článku, v zájmu ucelenosti reportáže a vyváženosti informací jsme kontaktovali odbor správy majetku města, konkrétně jeho vedoucí Blanku Slavíkovou a položili jí několik otázek. Odpovědi na ně dorazily na redakční e-mail v den uzávěrky vydání. Výpovědní hodnotu některých z nich nechť každý posoudí sám.

[přečtěte si celý článek]

Antonín Kaška exkluzivně pro Žurnál

04.06.2018

„Jindřichův Hradec je v mých očích město nejkrásnější a já ho mám moc rád,“ říká herec a hradecký rodák Antonín Kaška (61) a dodává: „Nic na světě samozřejmě není dokonalé, ale já zbytečné mouchy nehledám.“
Divadlu se Antonín Kaška věnuje od počátku 70. let, vystudoval herectví na pražské DAMU a první profesionální angažmá získal v Západočeském divadle v Chebu, v jehož ansámblu zůstal do roku 1989, kdy přesídlil do Divadla J. K. Tyla v Plzni. Jeho návraty do rodného města se vždy odehrávaly i v rámci představení Jindřichohradecké činohry na nádvoří místního zámku, Nočních prohlídek s Bílou paní tamtéž a pravidelných koncertů jeho hradeckého kamaráda Petra Přibyla, koncertního mistra viol Národního divadla v Praze. A právě na zatím posledním koncertu, který Přibylovi minulý měsíc konferoval, si herec udělal čas i na Žurnál.

[přečtěte si celý článek]

Surový úder sklenicí!

11.05.2018

J. Hradec – V neděli 8. dubna, dvě a půl hodiny po půlnoci, došlo v bowlingovém centru k fyzickému napadení devatenáctileté slečny. O několik měsíců starší útočnice do dívky nejdříve jen strkala, pak se ale napřáhla a sklenicí, již držela v ruce, ji udeřila přímo do obličeje. Strážníci na místo přivolali záchrannou službu a ta otřesenou dívku s vyraženým zubem odvezla do nemocnice k dalšímu vyšetření. Surový čin byl následně postoupen policistům obvodního oddělení.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Udělal banku a zdrhnul na kole!

11.05.2018

Třeboň – Ve středu 21. března (13.20 hodin) přijali strážníci hlášení o loupežném přepadení Komerční banky v Třeboni. Ozbrojený pachatel tu odcizil větší obnos peněz a strážníci v koordinaci s Policií ČR po něm bezprostředně zahájili pátrání. Operátorka kamerového systému poskytla o muži prchajícím na jízdním kole cenné informace, svou pomocí přispěla i veřejnost a 27letý ničema z Vysočiny se z několikasettisícového lupu dlouho neradoval. Asi hodinu po svém činu byl nedaleko Staré Hlíny polapen hlídkou třeboňských policistů.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Horní Němčice: Šest let starý výstřel na pobíhajícího psa stále jitří emoce

04.05.2018

Když jsme v letošním únorovém vydání Žurnálu přinesli reportáž, jejímiž hlavními aktéry byli farmář Miloš Krátký z Horních Němčic na Dačicku a vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Dačicích Jiří Müller, hodlali jsme se věnovat výhradně sporu, jenž mezi těmito dvěma dlouhodobě vře a týká se pozemku, na němž pan Krátký provozuje zájmový chov daňků. Jiří Müller však v rámci odpovědí na naše otázky vyrukoval i s informací, která s případem souvisela jen okrajově, ale přesto brzy začala žít vlastním životem. Jiří Müller totiž stručně vzpomenul na své první úřední setkání s Milošem Krátkým. Bylo to údajně před šesti roky, krátce poté, co pan Krátký na neoploceném pozemku uprostřed obce zastřelil psa sousedům. Na toto tvrzení Miloš Krátký v následujícím vydání důrazně zareagoval.

[přečtěte si celý článek]

Vulgarity a fyzický atak v autobuse MHD

05.05.2018

Řidič, ten tvrdej chleba má… Ne vždy, ale občas je toto konstatování skutečně opodstatněné a trefné. Jarmila Koblihová (42) z Jindřichova Hradce by mohla vyprávět, a taky že vypráví. Už bezmála dva roky řídí autobus městské hromadné dopravy (MHD) v Jindřichově Hradci, pracuje na směny, takže jezdí ve dne i v noci, a její povolání je zejména za tmy spojeno s rizikem, že narazí na člověka, který se rozhodl vyrábět trable.

[přečtěte si celý článek]

Místostarosta Komínek o tom, co Hradec brzy čeká a nemine

05.05.2018

V Jindřichově Hradci se pořád něco děje a mění. Některé počiny vnímají občané pozitivně, jiné zase kritizují a ptají se proč. Hrozí městu dopravní kolaps kvůli sesuvu půdy v Mlýnské ulici a havarijnímu stavu mostu u bubnu? Nebudou miliony investované do městské hvězdárny miliony do luftu vyhozené? Hradecký místostarosta Bohumil Komínek (ČSSD) odpovídá jak na tyto otázky, tak na několik dalších.

[přečtěte si celý článek]