Polonahý pochodoval městem. Proč, to neví. Pamatuje si prd.

08.02.2019

Třeboň – V pátek 21. prosince těsně před půlnocí upoutal pozornost hlídkujících strážníků polonahý...

[přečtěte si celý článek]


Místostarostka Jindřichova Hradce Magda Blížilová: Mé nápady jsou reálné.

04.02.2019

Magda Blížilová (ANO), která po posledních komunálních volbách získala pozici první místostarostky...

[přečtěte si celý článek]


Hradecký místostarosta Radim Staněk: KD Střelnice je moje srdcová záležitost.

04.02.2019

Jednání po posledních komunálních volbách v Jindřichově Hradci bylo poměrně vzrušené a emotivní a...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Starosta Bednárečku: Expertizu dendrologa určitě využijeme

05.12.2018

O názor na výše popsanou záležitost jsme požádali i starostu Bednárečku Jindřicha Hemberu a na dané téma mu položili tři otázky. Jak vyplývá z jeho opovědí, s kompletním vykácením aleje u Bednárečku nesouhlasí a příslovečnou flintu do žita rozhodně nehází.

[přečtěte si celý článek]

Josef Tolkner: Stromy u krajnice jsou pevné překážky

05.12.2018

S prakticky stejnými dotazy, jaké jsme položili starostovi Bednárečku, jsme se pro úplnost obrátili také na ředitele jindřichohradeckého závodu jihočeské Správy a údržby silnic Josefa Tolknera. Jeho komplexní vyjádření je následující.

[přečtěte si celý článek]

Hradecký bazén? Úspěšná sezona i zjitřené emoce!

05.12.2018

Letní sezona 2018 byla z hlediska provozovatelů plaveckých bazénů a aquaparků úspěšná, a to hlavně kvůli mimořádně příznivému počasí. Prázdninový výsledek si pochvaluje i vedoucí jindřichohradeckého zařízení Marcela Kůrková. Říká: „Náš bazén s aquaparkem navštívilo během prázdnin přibližně 60 tisíc lidí, což je číslo, které nás stejně jako celoroční návštěvnost řadí na špičku v rámci celé republiky.“

[přečtěte si celý článek]

Zdeněk Troška: Úspěch se v téhle republice neodpouští!

05.12.2018

Příznivci pohádek a bláznivých komedií Zdeňka Trošky si minulý měsíc přišli na své i v Kamenici nad Lipou. Filmovými kritiky mnohdy nešetřený, leč lidmi desítky let milovaný režisér celé řady kasovních trháků dorazil v závěru minulého měsíce do místního kulturního domu, z jehož pódia pobavil návštěvníky svým pořadem Úsměvy Zdeňka Trošky s písničkami Simony Klímové. Mistr lidové srandy dle očekávání opět nezklamal a totéž lze říci o sympatické zpěvačce a kytaristce, která ho v tomto pořadu doprovází. „Filmová kritika mě stírá pořád, ale mě je to úplně jedno,“ říká v rozhovoru úspěšný režisér a dodává: „Spoustu kritiků znám osobně, takže dobře vím, s kým mám tu čest. Moje voloviny se budou promítat ještě za padesát let, ale po nich tu nezbyde ani trocha smradu. Oni mě nemají rádi, já nemám rád je a tím to hasne. Nedělám filmy pro kritiky, dělám je pro lidi.“

[přečtěte si celý článek]

Pro dobrotu na žebrotu

08.11.2018

J. Hradec – I cesta k lékaři může být někdy pěkný adrenalin. Své o tom ví i 69letý senior, jenž se 10. října vypravil na hradeckou polikliniku. Veden jistě dobrým úmyslem upozornil zde přítomnou třicetiletou ženštinu ze Střížovic, že rozviklané kovové rošty nad technickým prostorem před poliklinikou nepůsobí zrovna bezpečně a pád do několikametrové hloubky se nejeví jako nereálný. Místo úsměvu a poděkování se však ke svému překvapení dočkal něčeho docela jiného. Oslovená žena po něm totiž v příští vteřině skočila a uštědřila mu pár mlaskavých facek a ostrých kopanců. Hlídka strážníků byla na místě cobydup a afektovaná bojovnice, kterou mezitím napadený před zraky dobře se bavících přihlížejících zpacifikoval, dostala nádavkem tučný flastr. Své chování vysvětlila tím, že když chodí po městě, lidé se na ni dívají a chtějí ji zabít. Tož bacha na ni.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Nacamraný řidič si schrupnul a jel dál

08.11.2018

J. Hradec – Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky se bude zodpovídat čtyřiapadesátiletý muž z českokrumlovska. Ve čtvrtek 25. října večer přijel na náměstí Míru, zastavil a za volantem svého Peugeotu vzápětí spokojeně usnul. Poté, co se prospal, opět auto nastartoval a po nábřeží a Václavskou ulicí zamířil směrem k sídlišti Hvězdárna. Strážník konající stálou službu využil kamerový systém a hlídkám městských i státních policistů trasu podezřelého vozidla průběžně hlásil. Policisté obvodního oddělení automobil následně stopli a jeho řidiče podrobili dechové zkoušce. Jejím výsledkem bylo 1.68 promile.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Dali si po hubě na náměstí Míru

08.11.2018

J. Hradec – Křik a divoká gestikulace. Tyto dva projevy jakéhosi mladíka upoutaly pozornost strážníků patrolujících v časných ranních hodinách 20. října na náměstí Míru. Obojí bylo určeno skupince dalších mládenců, z nichž jeden se po chvíli vydal křiklounovi vstříc. Ten hbitě zaujal bojový postoj a přicházejícího přivítal úderem do obličeje. Zasažený úder vrátil, svého soupeře jím poslal k zemi a zase odkráčel ke svým. Strážníci zjistili, že za vším je několik měsíců starý spor a oba aktéry souboje požádali o malé dýchnutí. Vyzyvatel dechovou zkoušku odmítl, výsledek zkoušky uzemňovače byl negativní. Mladík, jenž konflikt vyvolal, se tak bude zodpovídat jak z přestupku proti občanskému soužití, tak z porušení tzv. nového tabákového zákona, neboť strážníkům zabránil ve zjištění, kolik že to ho vlastně vybumbal.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Patálie s přístupovými cestami už se vlečou roky

05.11.2018

Martin Lejtnar z Jindřichova Hradce vlastní velkou stavební parcelu na okraji hradecké místní části Děbolín. Koupil ji v roce 1995 a o čtrnáct let později, v roce 2009, se ji rozhodl za účelem prodeje rozdělit na šest až sedm parcel menších, o což má v současné době zažádáno. Ještě předtím, v roce 2005, převedl menší část pozemku se zajištěnou přístupovou cestou na svého bratra Františka, který se tak stal jeho sousedem. S přístupem na zbývajících šest v tuto chvíli budoucích parcel nastal bohužel problém. A trvá dodnes.

[přečtěte si celý článek]

Tajemník Přibyl: O změně územního plánu nerozhodují úředníci, nýbrž zastupitelé

05.11.2018

Na základě informací a kritických slov, jež zazněly v předchozím článku, jsme se obrátili na tajemníka Městského úřadu v Jindřichově Hradci Karla Přibyla, který je v tomto případě tzv. styčným úředníkem a pro poskytnutí odpovědí je nepochybně tím nejpovolanějším.

[přečtěte si celý článek]

Rapl si přijel natankovat a rozpoutal manévry!

05.11.2018

Čerpací stanice Tank ONO na hradeckém Jiráskově předměstí prochází od letošního léta dílčí rekonstrukcí, což s sebou přináší i určité komplikace při tankování. Uprostřed zastřešeného prostoru s tankovacími stojany vznikl totiž plachtou obehnaný prostor, na němž zmíněné práce probíhají, a motoristé zde musí být při zajíždění ke stojanům přiměřeně opatrní. Obsluha čerpačky nicméně nekompromisně tvrdí, že ohleduplné řidiče tu žádné trable nikdy nečekaly a čekat je ani nebudou. Bohužel, všichni šoféři prý tak docela ohleduplní nejsou, a když se pak na scéně objeví skutečný rapl, nepříjemný problém nastává. A jeden takový řidič, jehož identitu redakce Žurnálu zná, leč zveřejňovat ji nebude, dorazil na Tank ONO ve čtvrtek 30. srpna a jak sobě, tak řadě dalších lidí svým jednáním pořádně zatopil.

[přečtěte si celý článek]