Záchranná akce na Hliníku

07.09.2017

Třeboň – V noci na sobotu 22. července vyjížděli strážníci na sídliště Hliník, kam byli povoláni s...

[přečtěte si celý článek]


Drogový kontraband padl do rukou policistů

07.09.2017

Třeboň – V noci na čtvrtek 13. července asistovala hlídka strážníků třeboňským policistům v...

[přečtěte si celý článek]


Starosta Stanislav Mrvka k ožehavým aktualitám

04.08.2017

„Spoustu let jsem něco podporoval a ze dne na den názor změnit nedokážu, ani nechci,“ říká starosta...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Zrekonstruovaná hvězdárna s planetáriem. Přínos pro město nebo jen vyhozené peníze?

05.07.2017

Budova jindřichohradecké hvězdárny si dle jejích uživatelů i vedení města žádá radikální zásah. Jak stavební, tak co se týče technického vybavení. Mnozí ovšem namítají, že se v tomto případě o smysluplnou investici zrovna nejedná. Poukazují zejména na to, že hvězdárna byla kdysi postavena poměrně daleko za městem, tedy mimo tzv. světelný smog, jenže teď je v jejím těsném sousedství sídliště a čtvrť rodinných domů Jižní svah a světla je zde tudíž nesrovnatelně víc, než v době kdy hvězdárna vznikla. Nebylo by lepší postavit hvězdárnu novou? Dál od městských světel? Hradecký místostarosta Bohumil Komínek (ČSSD) odpovídá.

[přečtěte si celý článek]

Místostarosta Bohumil Komínek: Václavskou ulici jsme zmákli dřív.

05.07.2017

Mnohé komunikace v Jindřichově Hradci jsou zhusta přetížené a během dopravní špičky to někdy bývá skutečně o nervy. A když je pak jeden dopravní uzel postaven mimo provoz, stává se situace ještě dramatičtější. Letošní oznámení o rekonstrukci Václavské ulice, spojené s tříměsíční uzavírkou jak této ulice, tak dvou světelných křižovatek na ní, přijali proto Hradečáci s obavami a nelibostí, ale nyní už mají tuto potíž konečně za sebou. A s povděkem možno kvitovat, že komplikace v městském silničním provozu pominuly dokonce dřív, než bylo radnicí avizováno. Proč se tak stalo, vysvětluje hradecký místostarosta Bohumil Komínek (ČSSD).

[přečtěte si celý článek]

Barbora Munzarová exkluzivně pro Žurnál

05.07.2017

„Protekci jsem díky slavným rodičům neměla nikdy,“ říká Barbora Munzarová, dcera Luďka Munzara a Jany Hlaváčové, a dodává: „Od počátku jsem chtěla stát pevně na vlastních nohách a myslím, že se mi to dařilo a daří.“ Do Jindřichova Hradce přijela půvabná herečka minulý měsíc s ansámblem brněnského Divadelního spolku Frída, tedy i se svým životním partnerem Martinem Trnavským, a na prknech Kulturního domu Střelnice s ním odehrála autorskou komedii Rošáda.

[přečtěte si celý článek]

Dělali jako koně

08.06.2017

J. Hradec – Tři řádně rozjeté mládence umravňovali strážníci a policisté 1. května o půl jedenácté večer v prostoru křižovatky Jáchymovy ulice a ulice Kasárenské. Hlučné družstvo z plna hrdla hulákalo, opakovaně třískalo do kontejnerů a dopravního značení a tak podobně. Poté, co se je mužům zákona podařilo ztotožnit, byli silně podnapilí hoši ve věku 16 až 17 let postupně rozvezeni domů a tam předáni rodinným příslušníkům. Následující den strážníci záležitost vyřešili blokovými pokutami s tím, že o případu bude zpraven odbor sociálních věcí.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Vytknul špatné parkování a byl ztrestán ranou pěstí!

08.06.2017

Třeboň – Stalo se večer v sobotu 29. dubna. Senior (67) z Třeboně upozornil řidiče osobního vozidla, že jeho styl parkování na chodníku v Třebízského ulici není právě vhodný, ale jeho občanská aktivita se mu nevyplatila. Jeden člen posádky auta k němu totiž přistoupil a ranou pěstí do obličeje jej srazil k zemi. Napadený muž bohužel nedokázal popsat ani vozidlo ani agresora, kterýžto fakt výrazně snižuje šanci na útočníkovo vypátrání.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Vjely si do vlasů!

08.06.2017

Třeboň – V pátek 21. dubna večer přijali strážníci oznámení o vzájemně se fyzicky napadající dvojici na chodníku v Dukelské ulici. Přispěchavší hlídka na místě zjistila dvě mladé ženy ve věku 21 a 32 let, které tímto způsobem přistupovali k ukončení vztahu. Strážníci rozcházející se pár zklidnili a obě ženy poučili o vhodnějších možnostech řešení.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Do Nové Olešné přijela poslankyně Maxová! Zajímala se o zdejší trable a přislíbila pomoc.

02.06.2017

O vleklém problému Nové Olešné a blízkých obcí, ležících na silnici 1/23 jsme informovali už několikrát (naposledy v minulém vydání). Nákladní automobily, touto trasou projíždějící, ničí komunikaci, jsou hlučné a nebezpečné jak řidičům, tak chodcům a obyvatelům nemovitostí k této silnici přiléhajících. Starostka Nové Olešné Lenka Hynková se sice o nápravu situace vytrvale snaží, zatím se však dočkala jen vyjádření ministerstva dopravy, jež konstatovalo, že problematika této silnice, respektive lidí, kteří u ní žijí, není prioritní. Starostka Hynková tento výrok svého času zkritizovala a vyslovila se v tom smyslu, že chce věřit, že do své obce jednou dostaneme kompetentního ministerského úředníka, jenž situaci obhlédne, pochopí ji a pomůže s jejím řešením. A minulý měsíc se po letech konečně dočkala. Ministerský úředník sice do Olešné nepřijel, zato sem dorazila poslankyně Poslanecké sněmovny České republiky Radka Maxová (ANO), a to je možná ještě lepší.

[přečtěte si celý článek]

Jihočeské nemocnice? Politika a nehorázné prachy!

02.06.2017

Politik z nejvyšších politických kruhů nezavítá na malou vísku každý den, spíše by se tedy dalo říci, že ho tam neuvidí nikdy, a pokud k takové návštěvě někdy dojde, je to tím pozoruhodnější. Když se tak minulý měsíc stalo v Nové Olešné na Strmilovsku, Žurnál u toho pochopitelně chybět nesměl. Jak informujeme na jiném místě tohoto vydání, do jmenované vsi přijela poslankyně Poslanecké sněmovny České republiky Radka Maxová (ANO), aby tu se zdejší starostkou Lenkou Hynkovou probrala její trápení s dopravní situací v obci, a v rámci své návštěvy si udělala čas i na Žurnál. Radka Maxová se pohybuje v oblasti sociální politiky, je předsedkyní Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny, místopředsedkyní Výboru pro sociální politiku a za nejdůležitější v životě považuje životní optimismus a především pevné zdraví.

[přečtěte si celý článek]

Ztřískal souseda teleskopickým obuškem

10.05.2017

Novobystřicko – Ve společných prostorách bytového domu (a před ním) v obci na Novobystřicku došlo večer 3. dubna k incidentu, jímž zřejmě vyvrcholily spory sousedů. Podezřelý muž (20) tu před dalšími třemi osobami fyzicky napadnul svého souseda (42), a to tak, že jej nejméně desetkrát udeřil kovovým teleskopickým obuškem do různých částí těla, včetně hlavy, přičemž na napadeného křičel, že ho zabije. Tvrdý výprask ukončili až dva muži, kteří útočníka odvedli do jeho bytu. Výsledkem ataku byly četné hematomy, vyžadující lékařské ošetření a dvoutýdenní omezení běžného způsobu života. Útočníka nyní čeká vysvětlování a soud.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Facka jak od Macka!

10.05.2017

J. Hradec – Ráno v sobotu 8. dubna napochodoval do jednoho z hradeckých barů roztoužený mladík a na zde přítomnou ženu opakovaně vyrukoval s nabídkou kvalitního sexu. Oslovená dáma však na jeho nabídku nereflektovala a poté, co ji odmítnutý muž lehce odstrčil, neprodleně jej profackovala. Jen to zapleskalo. Případ následně převzali městští policisté.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]