Brousil po školském areálu a v rukou třímal brokovnici

08.06.2018

Třeboň – V pátek 27. dubna ráno dostali městští policisté informaci o podezřelém chlapovi...

[přečtěte si celý článek]


Fackovaný mládenec stáhnul bijce z oběhu

08.06.2018

J. Hradec – V sobotu 12. května bylo v hospodě Na Piketě dost husto. Alkoholem posilněný pořez zde...

[přečtěte si celý článek]


Zelený masakr v zahrádkářské kolonii!

04.06.2018

Zahrádkářská kolonie v sousedství hradeckého hřbitova při hlavním tahu na Novou Bystřici je pro...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Horní Němčice: Šest let starý výstřel na pobíhajícího psa stále jitří emoce

04.05.2018

Když jsme v letošním únorovém vydání Žurnálu přinesli reportáž, jejímiž hlavními aktéry byli farmář Miloš Krátký z Horních Němčic na Dačicku a vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Dačicích Jiří Müller, hodlali jsme se věnovat výhradně sporu, jenž mezi těmito dvěma dlouhodobě vře a týká se pozemku, na němž pan Krátký provozuje zájmový chov daňků. Jiří Müller však v rámci odpovědí na naše otázky vyrukoval i s informací, která s případem souvisela jen okrajově, ale přesto brzy začala žít vlastním životem. Jiří Müller totiž stručně vzpomenul na své první úřední setkání s Milošem Krátkým. Bylo to údajně před šesti roky, krátce poté, co pan Krátký na neoploceném pozemku uprostřed obce zastřelil psa sousedům. Na toto tvrzení Miloš Krátký v následujícím vydání důrazně zareagoval.

[přečtěte si celý článek]

Vulgarity a fyzický atak v autobuse MHD

05.05.2018

Řidič, ten tvrdej chleba má… Ne vždy, ale občas je toto konstatování skutečně opodstatněné a trefné. Jarmila Koblihová (42) z Jindřichova Hradce by mohla vyprávět, a taky že vypráví. Už bezmála dva roky řídí autobus městské hromadné dopravy (MHD) v Jindřichově Hradci, pracuje na směny, takže jezdí ve dne i v noci, a její povolání je zejména za tmy spojeno s rizikem, že narazí na člověka, který se rozhodl vyrábět trable.

[přečtěte si celý článek]

Místostarosta Komínek o tom, co Hradec brzy čeká a nemine

05.05.2018

V Jindřichově Hradci se pořád něco děje a mění. Některé počiny vnímají občané pozitivně, jiné zase kritizují a ptají se proč. Hrozí městu dopravní kolaps kvůli sesuvu půdy v Mlýnské ulici a havarijnímu stavu mostu u bubnu? Nebudou miliony investované do městské hvězdárny miliony do luftu vyhozené? Hradecký místostarosta Bohumil Komínek (ČSSD) odpovídá jak na tyto otázky, tak na několik dalších.

[přečtěte si celý článek]

David Suchařípa exkluzivně pro Žurnál

05.05.2018

Když nestojí na jevišti nebo před kamerou, sedí často za volantem závodního automobilu a v prachu či blátě jede rallye. Režiséři mají z jeho poněkud rizikového koníčka nezřídka nervy na pochodu, ale David Suchařípa (53) říká: „Čemu všemu bych se měl vyhýbat? Při rallye mi hrozí menší nebezpečí, než když pojedu na natáčení do Ostravy po D1. Rallye je sport jako každý jiný. Víc úrazů jsem utrpěl při fotbale, který přitom filmařům tak nějak nevadí.“ Charizmatický herec dorazil minulý měsíc do Jindřichova Hradce s ansámblem pražského divadla Kalich a na prknech Kulturního domu Střelnice exceloval v divadelní hře Pro tebe cokoli.

[přečtěte si celý článek]

Zemědělec z Dačicka reaguje na únorovou reportáž

05.04.2018

Šéf odboru životního prostředí Jiří Müller mi brání
v podnikání a v plnění mých naprosto legálních snů

František Háva z Českého Rudolce si na obživu dříve vydělával lesní činností, ovšem jeho letitou zálibou je práce v zemědělství, konkrétně práce s hospodářskými zvířaty, mezi nimiž se pohybuje od dětství. A právě tento koníček byl jedním z důvodů, proč se už před lety začal poohlížet po pozemku, na němž by se mohl realizovat a splnit si svůj chovatelský sen. Příhodný pozemek o rozloze bezmála hektar a půl objevil na okraji katastru Český Rudolec, tedy ve spádovém území správy Městského úřadu v Dačicích, a na podzim 2008 jej po delším jednání s majitelem koupil. Co následovalo krátce poté, poněkud připomíná minulý měsíc zveřejněný příběh Miloše Krátkého, který v nedalekých Horních Němčicích provozuje rodinný statek a zájmový farmový chov daňků. Františku Hávovi tato skutečnost neunikla a v reakci na zmíněnou reportáž se nám svěřil s příběhem svým.

[přečtěte si celý článek]

Jiří Müller napadá vyváženost reportáže a končí komunikaci

05.04.2018

Stejně jako v případě, o němž jsme informovali v minulém vydání, jsme i tentokrát kontaktovali vedoucího odboru životního prostředí MěÚ Dačice Jiřího Müllera a poslali mu následující e-mail.

Pane Müllere, na text v únorovém vydání Žurnálu zareagoval František Háva z Českého Rudolce a názorově se připojil k Miloši Krátkému z Horních Němčic. V zájmu zachování objektivity a vyváženosti informací Vás tedy touto cestou opět žádáme o vyjádření k jeho cca deset let trvající kauze. Body posíláme v tomto e-mailu a Vaše odpovědi potřebujeme nejpozději do pondělí 26. února, abychom je mohli zpracovat a poslat Vám je k autorizaci. Předem děkujeme.

[přečtěte si celý článek]

Josef Nejedlý: Obchodní válka o Tuzemák

05.04.2018

„Furan je obsažen v devadesáti procentech potravin a nepředstavuje žádné zdravotní riziko,“ konstatuje opakovaně ředitel a jednatel hradecké likérky Fruko-Schulz Josef Nejedlý s tím, že mnohem víc je ho i v dětské výživě, v kávě nebo v cukrovinkách. „Celé je to obchodní válka a furan tu slouží jako zbraň,“ vysvětluje Nejedlý a dodává: „Nadnárodní společnosti, jež k nám dováží alkohol, těžce nesou, že čtvrtinu lihovin, které se v České republice prodávají, tvoří Tuzemáky, a vyhlásily jeho výrobcům válku.“

[přečtěte si celý článek]

Šel po chlastu

09.03.2018

Nová Bystřice – Klíč od bytu našel pod rohožkou a šel na věc. Chlap (49) vyrazil na lup odpoledne 11. ledna a centrem jeho zájmu se stala kuchyně, konkrétně lednička. Z ní odcizil flašku jahodové vodky Jelzin a ze čtyř a půl litrové butyly odlil dva litry skotské whisky značky Johnnie Walker. Novobystřickým policistům zloděj dlouho neunikal a 27. února převzal sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Divadelní scénou jim byla půda někdejšího hřbitova

09.03.2018

J. Hradec – Dne 11. ledna zaznamenala obsluha městského kamerového systému malé divadýlko, probíhající v parku kostela Nejsvětější Trojice v Jarošovské ulici. Tři herci, odhadem dvanáctiletí kluci, zjevně zkoušeli upoutat pozornost procházejících občanů a svým pouličním kumštem z nich vyrazit nějakou tu kačku. A nutno říct, že v několika případech uspěli. Kolemjdoucí dobračiska jim totiž do čepice něco peněz skutečně hodila a někteří lidé při pohledu na herecké výkony možná i slzu uronili. Než na místo stačila přijet hlídka, hošani byli v trapu a příběh i s pointou zůstávají tudíž pod rouškou tajemství.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Rodinná farma v Horních Němčicích prý čelí obstrukcím šéfa odboru životního prostředí

05.03.2018

Hospodaření na malém rodinném statku ve vísce na okraji Vysočiny se ledaskomu může jevit jako romantická idyla. Jenže za mnohou idylou se ukrývá spousta dřiny a nikdy nekončící práce, vyžadující nadšení a úsilí farmářů a samozřejmě také nemalé investice. Jinak tomu není ani v případě Miloše Krátkého, hospodařícího s rodinou v Horních Němčicích nedaleko Studené. Tato rodina svým statkem a chovem daňků doslova žije, naráží však prý na zcela nepochopitelné obstrukce ze strany úředníků, zejména pak jednoho konkrétního.

[přečtěte si celý článek]