Letěl jako Batman

08.02.2019

J. Hradec – Večer 5. ledna vyrazil z restaurace Na Cihelně a dle směru jízdy mířil zřejmě domů....

[přečtěte si celý článek]


O výpary se dalo opřít

08.02.2019

J. Hradec – V časných ranních hodinách 29. prosince zaujal strážníky styl jízdy řidiče Peugeotu,...

[přečtěte si celý článek]


Zřejmě slušnej oddíl

08.02.2019

J. Hradec – Krátce po poledni 23. prosince bylo veselo na čerpací stanici v Rezkově ulici. Poté, co...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Nalitý cizinec neprojel!

08.01.2019

Suchdolsko – V sobotu 24. listopadu, krátce po jedné hodině ranní, projížděl řidič Škody Fabia, cizinec, mezi Velkou a Malou pískovnou směrem od vísky Tušť a na této minimálně frekventované komunikaci byl zahaltován hlídkou policistů ze Suchdola nad Lužnicí. Ač musel tušit, že to nemůže dopadnout dobře, dechové zkoušce přístrojem Dräger se podrobil dobrovolně. Poprvé nadýchal přes 3,6 promile, po chvíli pak o 0,2 promile méně, ale pořád o hodně víc než dost. Policisté mu další jízdu překvapivě zakázali a jeho přečin řádně zadokumentovali. Sdělení podezření převzal hříšník 26. listopadu a nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Slovák s obchodním duchem narazil

08.01.2019

Třeboň – V odpoledních hodinách 15. listopadu přijali strážníci telefonické oznámení o chlápkovi, který v Jiráskově ulici otravuje kolemjdoucí nabízením zboží, o jehož původu a kvalitě dalo by se s úspěchem pochybovat. Hlídka muže polapila na parkovišti zdejšího marketu a následnou lustrací zjistila, že se jedná o 37letého Slováka s touhou po obchodování. Odchyceným lidem se totiž pilně snažil prodat hodinky a holicí strojky, přičemž na další kontraband kápli strážníci v kufru jeho auta. Původ svého zboží chlap prokázat nedokázal a strážníci mu tudíž další aktivity v tomto směru zatrhli a věc předali k dořešení příslušnému správnímu orgánu.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Opilcovu agresi zažehlo odepření dalšího chlastu

08.01.2019

Třeboň – Večer 7. listopadu zasahovala hlídka městských policistů v restauraci v centru města. Personál podniku se totiž dostal do křížku s agresivním hostem a nakonec byl nucen přivolat si pomoc. Strážníci na místě zjistili, že problematickým týpkem je 36letý muž z Lišova, kterého rozlítilo, že mu obsluha pro jeho opilost odmítla nalít alkohol. Reakcí na tuto skutečnost byly pak neurvalé výpady jak proti servírce, tak směrem k ostatním hostům. Strážníci přestupek na fleku vyřešili a nežádoucího kunčofta z lokálu bez milosti vypakovali.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Mezi Plaveckým klubem JH a bazénem to drhne

01.01.2019

V minulém vydání jsme přinesli de facto bilanční text na téma jindřichohradeckého plaveckého bazénu, jehož vedoucí Marcela Kůrková se během rozhovoru zmínila i o určitých názorových třenicích mezi vedením městského bazénu a vedením Plaveckého klubu Jindřichův Hradec. Vedení klubu její slova neunikla, ale komentovat je nechce. To, že s nimi nesouhlasí jednatelka klubu Dita Podhrázská ani předsedkyně klubu Jana Šimková, je však víc, než patrné. Obě navíc přichází s prvním oficiálním vyjádřením k událostem, k nimž došlo během uplynulých devíti měsíců, a které doposud nikde nezveřejnily.

[přečtěte si celý článek]

Starosta Mrvka na téma Plavecký klub versus bazén

01.01.2019

O názor na poměrně vzrušené dění kolem hradeckého plaveckého bazénu a Plaveckého klubu J. Hradec jsme požádali i starostu Stanislava Mrvku (ČSSD). Ten k věci říká: „Nic osobního ať v tom nikdo nehledá.“

[přečtěte si celý článek]

Spisovatelka Jitka Ludvíková se těší na Vánoce a čtenářům servíruje napínavý dáreček

01.01.2019

Od roku 2015 pravidelně publikující autorka Jitka Ludvíková (37) uvádí na vánoční trh svou devátou knížku, kterou ocení zejména vyznavači žánru detektivního. S hlavní hrdinkou byli čtenáři seznámeni už na stránkách detektivky předcházející a teď tedy budou moci sledovat, jak se její nelehký osud vyvíjí dál. V knize Nebezpečná hra je za každým malérem chlap a ve volně navazující novince Dotek minulosti to zřejmě nebude jiné.

[přečtěte si celý článek]

Sousedka k nezaplacení

07.12.2018

J. Hradec – Dobré sousedské vztahy jsou jak známo k nezaplacení. V paneláku číslo 698 na sídlišti Vajgar je však už několik let nežádoucím způsobem okořeňuje 61letá žena, která z alkoholového rauše vystupuje zřejmě čistě sporadicky. Odpoledne 22. listopadu, tak jako už mnohokrát, vyrazila na spanilou jízdu po společných prostorách domu, kde tentokrát odchytla svoji „oblíbenou“, o čtyřiadvacet let mladší sousedku a nepublikovatelnými výrazy se do ní pustila. Když napadenou nádavkem rozmázla o poštovní schránky, této došla trpělivost a zavolala uniformovanou pomoc. Strážníci vyslechli nepěkné zkušenosti i dalších nájemníků domu a agresivní sousedku teď čeká přestupkové řízení.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Ukřivděný si šel stěžovat strážníkům. Jak dopadl?

07.12.2018


J. Hradec – V sobotu 3. listopadu krátce po druhé hodině ranní se na služebnu městské policie dostavil šestatřicetiletý muž s tím, že mu byl personálem podniku odepřen vstup do bowlingového klubu, čímž se on cítí poškozen. Strážníci však místním šetřením zjistili, že rozhořčený oznamovatel není tak docela Mirek Dušín. Personál jmenované osvěžovny jim totiž sdělil, že dotyčný muž byl při vycházení na noční vzduch upozorněn, že vynášení sklenic z objektu je zakázáno, a poté byl vyzván, aby sklenku v provozovně odložil. Chlap však na výzvu nereagoval, a když prokráčel vchodovými dveřmi, vyhodil sklenici do venkovního odpadkového koše, což bylo důvodem zákazu jeho návratu. Vzhledem k tomu, že sklenice nebyla zálohovaná, má muž navíc na krku přestupek proti majetku a bude ho to asi i něco stát.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Nalitý řidič si ze zákazu strážníků pranic nedělal

07.12.2018

Třeboň – Nejistý styl jízdy bývá pro strážníky signálem faktu, že šofér auta nemusí být tak úplně v cajku. Jinak tomu nebylo ani v noci na neděli 4. listopadu, kdy ze sídliště Hliník vyjel osobní automobil značky Ford a podezřelým způsobem zamířil do ulice Svobody. Strážníci vůz zastavili a jeho 66letého řidiče z Holešova podrobili kontrole. Že je pod vlivem alkoholu, bylo mužům zákona jasné hned a dechová zkouška u něj také odhalila 1,7 promile. Řidiči byla další jízda samozřejmě zakázána, jenže jako když hrách na stěnu hází. O necelé tři hodiny později ho totiž strážníci za volantem téhož vozu načapali podruhé, tentokrát v nedalekých Břilicích. Celý proces se tedy zopakoval a nepoučitelného řidiče nyní čeká patřičné potrestání.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Alej u silnice u Bednárečku má zmizet!

05.12.2018

Nevelká obec Bednáreček leží na silnici II. třídy, která se vine malebným krajem od Jarošova nad Nežárkou směrem na Popelín a na řadě otevřených úseků je lemována vzrostlými listnatými stromy. Duby, kanadskými javory, břízami… Jenže, jak se praví, pokrok nezastavíš a jeho dílčí efekt může být i negativní, což platí i v případě, na nějž jsme byli z Bednárečku upozorněni. Silnice, o níž je řeč, byla totiž během času rozšiřována a tím pádem došlo k tomu, že se její okraje dostaly do těsné blízkosti stromů rostoucích desítky let podél ní. A kmeny těchto stromů mohou prý být v případě autonehody nebezpečné, nemluvě o občasných boulích na asfaltovém povrchu, způsobených kořenovými systémy. Takový je alespoň názor dopravních policistů, kteří správci komunikace navrhují, aby potenciálně nebezpečné dřeviny preventivně odstranil. To se ale bednáreckým ani trochu nezamlouvá.

[přečtěte si celý článek]