Položily kabel pod kamerami

11.06.2019

J. Hradec – V noci na 2. května se dvě dámy rozhodly vyřešit svou střevní nouzi způsobem vpravdě...

[přečtěte si celý článek]


Zatajili nález a zlili se z něj

11.06.2019

Třeboň – V noci na neděli 28. dubna zachytila operátorka kamerového systému mladíka (16) z Třeboně,...

[přečtěte si celý článek]


Co nového v zámeckém pivovaru?

01.06.2019

Co a kdy bude s rozpadající se vyhořelou ruinou bývalého zámeckého pivovaru v Jindřichově Hradci,...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Ožrala v domě dětí!

07.05.2019

Třeboň – Alkoholem notně upravený chlap si zřejmě spletl objekt a námořnickým krokem se vydal rovnou do Domu dětí a mládeže v ulici Na sadech. Uvnitř zařízení se pak jal obtěžovat jak přítomná děcka, tak jejich rodiče, kteří ovšem pro jeho chování neměli pražádného pochopení. Přivolaní strážníci zajistili na místě činu nevábného 42letého muže pocházejícího z Tábora a následně provedenou dechovou zkouškou u něj odhalili solidních 3,41 promile. Před okamžitým transportem na záchytku zachránilo opilce poranění na hlavě, kvůli němuž skončil nakonec ve špitále.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

V domě v Nežárecké vzniklo 28 bytů. Komu je majitel hodlá pronajmout?

03.05.2019

Základem poklidného života, po němž jistě touží každý, je klidné a příjemné bydlení. Jindřichův Hradec podmínky pro takové bydlení splňuje vrchovatě, ovšem nějaká ta vada na kráse se i tady čas od času objeví. A pokud se možnosti nápravy této vady či obrany proti jejím důsledkům jeví jako omezené, tím hůř. Lidi jsou například zhusta dost hákliví na to, kdo je jejich sousedem, a nelibě nesou, když se do jejich blízkosti přistěhují občané tzv. nepřizpůsobiví a velmi pravděpodobně i problematičtí. Nedávno se hradečáci bouřili kvůli obyvatelům soukromé ubytovny Beruška v Miřiovského ulici, nadále přetrvávají obavy z plánované výstavby rovněž soukromého polyfunkčního domu na sídlišti U Nádraží a výhrady občas směřují i k městskému bytovému domu Šindelna. Nyní se cosi děje na Nežáreckém předměstí. Do finále zde jde něco, o čem se s obavami poprvé mluvilo už před čtyřmi roky.

[přečtěte si celý článek]

Jaroslav Chalupský: Obchod s chudobou je problém

03.05.2019

Jak informujeme v předchozím článku, v Nežárecké ulici v Jindřichově Hradci finišuje rekonstrukce bytového domu kladenského podnikatele Miloše Vorlíčka, jehož záměr jitří emoce lidí, kteří v této části města žijí, a okolnosti akce prý zvedají ze židle i řadu městských úředníků. Zastupitel Jaroslav Chalupský (Hradec srdcem a rozumem + Svobodní) říká: „Fakt, že se lidé obrací zrovna na nás, bereme jako potěšující a záležitostí už jsme se také začali zabývat.“

[přečtěte si celý článek]

Starosta Stanislav Mrvka situaci na Nežárce komentuje

03.05.2019

Tento čas (30. 3., pozn. red.) není pro vyjádření k danému tématu právě optimální. V době, kdy reportáž vyjde, bude totiž za námi několik jednání a situace už může být jiná. Dojde k setkání se zastupiteli, bude jednáno s panem Vorlíčkem, sejdu se s ministrem vnitra atd. Žurnálem požadovaného komentáře se přesto nezdržím.

[přečtěte si celý článek]

Majitel diskutovaného domu v Nežárecké ulici hájí svůj byznys

03.05.2019

Miloš Vorlíček: Obchodník s chudobou nejsem

Před několika lety to byla pouhá šuškanda, ale teď už se vedení města věcí otevřeně zabývá. Kdo se nastěhuje do bytů v zrekonstruovaném domě v hradecké Nežárecké ulici? Ptají se s obavami občané. Majitel domu je z Kladna a vůbec mu nebude záležet na tom, koho sem natahá, pokračují, jde mu jen o byznys a zinkasování státních doplatků na bydlení, na nás mu nesejde! Jelikož se tématu podrobně věnujeme, obrátili jsme se přímo na Miloše Vorlíčka, kladenského podnikatele, který diskutovanou nemovitost vlastní, a za nepokojené Hradečáky se ho zeptali, jak se věci z jeho pohledu vlastně mají.

[přečtěte si celý článek]

Jan Přeučil: Padouchy hraju opravdu rád

03.05.2019

„Klobouky mám rád a rád je před lidmi smekám,“ konstatuje ikona českého divadla a filmu Jan Přeučil (82) a s úsměvem dodává: „Doma jich mám osmdesát.“ Vytrvale populární herec navštívil koncem března i Jindřichův Hradec a ve světle reflektorů Kulturního domu Střelnice publiku názorně předvedl, že opravdový kumštýř si na divadelním jevišti poradí, i když je na něm úplně sám.

[přečtěte si celý článek]

Nakládačka před nonstopem

10.04.2019

J. Hradec – V neděli 24. března dopoledne bylo rušno před nikdy nezavírající nálevnou na hradeckém nábřeží. Vytuněný čtyřiačtyřicátník s téměř třemi promile v krevním oběhu tu insultoval druhého, o šest let mladšího borce, který měl v sobě promile pouze dvě. Uštědřil mu několik ran pěstí do ciferníku a sám pak málem schytal jednu lahví. Poté, co soupeř minul, poslal ho k zemi tzv. hlavičkou a bylo po boji. Doslova. Věc byla předána orgánům činným v trestním řízení, jejichž verdikt bude jistě spravedlivý.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Osmnáctka si dopřávala

10.04.2019


J. Hradec – Osmnáctiletá dívka z obce nedaleko Hradce uspořádala 15. března na vyhlídce v Husových sadech diskrétní mejdan, na němž si plně vystačila sama se sebou. Tuzemák do sebe klopila s chutí carského důstojníka, a když dospěla k názoru, že by to chtělo ještě něco echtovního, udělala na displeji svého mobilu čáru z bílého prášku a tuto svým nosánkem nasála, až se jí před kukadly zatemnilo. K její smůle se svým neřestem oddávala nadohled operátorky kamerového systému a strážníci, jež operátorka na místo vyslala, napít ani šňupnout nechtěli. Případem se nyní zabývají státní policisté.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Naboural se do Střelnice!

10.04.2019

J. Hradec – Dne 7. března, krátce před 23. hodinou, vyrazili strážníci k nouzovému východu Kulturního domu Střelnice, kam je povolal alarm z pultu centrální ochrany. Při pohledu na vylomený zámek dveří bylo mužům zákona jasné, že poplach planý nebyl. Následovala rychlá akce, v jejímž závěru zaklapla želízka na zápěstí 24letého týpka, toho času s adresou na místním městském úřadu. Vše se obešlo bez jediného výstřelu.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Lstivá úniková taktika nacamranému nevyšla

10.04.2019

Třeboň – Osobní vůz Ford, projíždějící v noci na neděli 17. února Masarykovým náměstím, zaujal patrolující strážníky natolik, že se vydali v jeho stopách. Řidič Fordu, který o setkání s nimi zjevně nestál, se věc pokusil lstivě vyřešit zajetím do nádvoří kláštera v Husově ulici, ovšem tento spontánní únikový manévr mu nevyšel. Strážníci ho v úkrytu vyslídili a po následné dechové kontrole měli hned jasno. Teprve 19letý šofér z Prachatic měl pod kůží pěkných 1,19 promile, což jeho hru na schovávanou vysvětlilo.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]