Zdeněk Ondřej: Změnu, již hokej potřebuje, podporuju od počátku svého působení v Hradci.

05.12.2019

Hradecký Klub ledního hokeje Vajgar si letos připomíná 90 let své existence a nutno zdůraznit, že...

[celý článek zde již 05.12.2019]


Zastupitel Vytiska: Hradecký hokej? Chtěl bych, aby byl nastolen pořádek.

05.12.2019

O komentář k dění kolem hradeckého hokeje (viz předchozí článek) jsme požádali městského...

[celý článek zde již 05.12.2019]


Stanislav Mrvka a Ivo Ježek k hradeckému lednímu hokeji.

05.12.2019

Vzhledem k dlouhodobě rozjitřeným emocím kolem hradeckého ledního hokeje a zejména v zájmu...

[celý článek zde již 05.12.2019]


...další články

Krásné články

Zdeněk Ondřej: Změnu, již hokej potřebuje, podporuju od počátku svého působení v Hradci.

05.12.2019

Hradecký Klub ledního hokeje Vajgar si letos připomíná 90 let své existence a nutno zdůraznit, že minulou sezónu vyhrál v rámci Jihočeského kraje Krajskou ligu mužů, následně sehrál dva kvalifikační zápasy o 2. ligu a své fanoušky tím vrátil do ochozů hradeckého zimního stadiónu. K Jindřichovu Hradci patří tento klub stejně jako rybník, jehož jméno použil ve svém názvu. Za celé ty roky jím prošly stovky hráčů, z nichž mnozí se později dobře uplatnili v ligách vyšších a někteří zabodovali dokonce i v zámořské NHL. V posledních letech se však nad fungováním hradeckého hokeje objevují mráčky, které na tuto činnost vrhají nežádoucí stín. O nepříjemnostech s tímto spojených jsme informovali v únoru 2015, podruhé pak téhož roku v září, tenkrát už se zdálo, že je krize zažehnána, a nyní tak činíme potřetí. Jak se totiž zdá, v pořádku všechno není. Aktuální informace nám poskytl člen sportovní komise města Zdeněk Ondřej, někdejší ligový hokejový hráč a reprezentant v zámoří, jemuž osud regionálního hokeje lhostejný rozhodně není.

[celý článek zde již 05.12.2019]

Zastupitel Vytiska: Hradecký hokej? Chtěl bych, aby byl nastolen pořádek.

05.12.2019

O komentář k dění kolem hradeckého hokeje (viz předchozí článek) jsme požádali městského zastupitele Tomeše Vytisku (KSČM), který svůj kritický pohled na současný stav věcí nijak netají a v této souvislosti tepe i do města Jindřichův Hradec a jeho společnosti Služby města JH, jež má místní sportoviště pod palcem.

[celý článek zde již 05.12.2019]

Stanislav Mrvka a Ivo Ježek k hradeckému lednímu hokeji.

05.12.2019

Vzhledem k dlouhodobě rozjitřeným emocím kolem hradeckého ledního hokeje a zejména v zájmu zachování objektivity a novinářské etiky jsme koncem minulého měsíce kontaktovali dva fundované funkcionáře z druhé strany barikády, jednatele společnosti Služby města JH, tedy hradeckého starostu Stanislava Mrvku a Ivo Ježka, a požádali je o prezentaci svých názorů, jež na vleklý problém mají.

[celý článek zde již 05.12.2019]

Vendula Fialová exkluzivně pro Žurnál

05.12.2019

„Uchytit se v branži je těžké a každému to rozhodně nevyjde,“ konstatuje Vendula Fialová (32) a pokračuje: „Já jsem měla a mám štěstí, můžu hrát, ale na druhou stranu si uvědomuji, že tomu tak nemusí být napořád.“ Sympatická herečka, jejímž největším profesním snem je dle jejích slov moderování večerních zpráv, dorazila minulý měsíc i do jindřichohradeckého Kulturního domu Střelnice a s ansámblem pražského Divadla pod Palmovkou zde excelovala ve hře Můj romantický příběh. Na okraj ještě nutno dodat, že v odpovědích v rozhovorech tohoto typu se nezřídka doplňuje slovo smích v závorce, jenže tentokrát to nemělo smysl. Veskrze pozitivní Vendula Fialová se totiž směje pořád a těch závorek by bylo v textu kapku moc.

[celý článek zde již 05.12.2019]

Tomu se říká pech!

08.11.2019

N. Bystřice – Řidička Renaultu Megane, couvající vpodvečer 18. října jednou novobystřickou ulicí, měla fakt smůlu. Nacouvala totiž do služebního vozidla Policie České republiky a vyrobila na něm škodu minimálně 15.000 korun. A když pak policisté ženu podrobili dechové zkoušce, hned pochopili, proč měla trable s couváním. Poprvé nadýchala přes 2.30 promile, napodruhé pak 2.10 promile. Řidička s naměřenými hodnotami souhlasila a na místě se rozloučila se svým řidičákem. Policisté věc po zadokumentování postoupili na dopravní inspektorát v Jindřichově Hradci, kde bude žena trestně stíhána pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Argentinská doga zaútočila a slabší soupeř neměl šanci

08.11.2019

H. Žďár – Další mrtvý pes a pokousaná mladá žena (31) po útoku argentinské dogy v Horním Žďáru! Stalo se v pondělí 7. října odpoledne. Majitelka svého pejska několik metrů od vlastního domu do poslední chvíle zoufale bránila, leč neubránila. Malý ši-tzu jí byl z náruče vyrván a před jejíma očima nemilosrdně připraven o život. Doufejme, že nepoučitelný páreček (dvaatřicetiletá majitelka bílé dogy a její o dva roky starší partner) z Horního Žďáru, vyslechne takový verdikt, že se podobný masakr už opakovat nebude.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Místo prima večera rána pěstí!

08.11.2019

Třeboň – V pátek 27. září před desátou večerní přijali strážníci oznámení o napadení mladé ženy ve Vrchlického ulici. Hlídka, jež na místo ihned vyrazila, našla ženu už v péči dvou mužů, kteří pohotově zareagovali na křik a přispěchali na pomoc. Jak vzápětí vyšlo najevo, 33letou ženu napadl u ní v bytě během návštěvy její 43letý známý. Hezký večer, který prý byl původně v plánu, se bohužel zvrtnul a skončil úderem pěstí. Ženu s krvácejícím nosem a 0,52 promile v dechu odvezl přivolaný lékař, násilníka s 0,7 promile předali strážníci státním policistům.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Starosta Stanislav Mrvka: Dopravní situaci vyřešit musíme, ne však mostem přes Vajgar.

01.11.2019

Co přinese nový územní plán města? Uklidní obyvatele hradeckých sídlišť, nebo dá zelenou developerům? Jak město naloží s nedávno nabytou oborou? A co dlouhodobě neúnosná dopravní situace ve Vídeňské ulici? Nabízí se řešení? Starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka (ČSSD) odpovídá i na několik dalších dotazů.

[přečtěte si celý článek]

Josef Laufer exkluzivně pro Žurnál!

01.11.2019

„Doutníky už asi dvacet let nekouřím,“ konstatuje Josef Laufer (80) s tím, že tvůrci filmů a muzikálů, v nichž účinkuje, tento jeho image-doplněk pořád vyžadují. A dodává: „Faktem však je, že výjimka potvrzuje pravidlo, a když za mnou přijede můj kamarád s dobrým doutníkem, u koňáčku si s ním zapálím.“ Stále populární všestranný umělec dorazil minulý měsíc i do jindřichohradeckého Kulturního domu Střelnice a v rámci komponovaného pořadu Seniorské hrátky tu pobavil publikum vskutku početné.

[přečtěte si celý článek]

Sotva pletla nohama a sápala se za volant

08.10.2019

J. Hradec – Krátká vyjížďka s trojicí kamarádů v SUV značky Mercedes Benz skončila pro 19letou řidičku ze Slavonic neslavně. Službu konající hlídkou byla totiž v průběhu večera 21. září několikrát spatřena, kterak sotva plete nohama a je tedy ve stavu, jenž řízení motorového vozidla zcela vylučuje. Když pak šest minut po půl čtvrté ráno usedla za volant a s úmyslem odjet do Rybniční ulice obkroužila náměstí Míru, byla její jízda rychle ukončena. Řidička, stažená strážníky z oběhu, nadýchala nejdřív 1.11 a chvíli na to 1,14 promile. Chlapci dál pokračovali po svých a pro slečnu přijel taxík v podobě služebního vozu státních policistů.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

První Přechozí 1 2 3 4 ... Poslední