Auta parkující na průtahu starým Otínem jsou terčem devastujících útoků.

04.12.2017

Život na vsi je v představách mnohých lidí jedna velká idyla. Ticho, vůně venkova a hlavně klid....

[celý článek zde již 04.12.2017]


Pepa Nejedlý exkluzivně pro Žurnál

04.12.2017

Tak jako v jiných menších městech, i v Jindřichově Hradci žijí lidé a pozoruhodné figury, jež zná...

[celý článek zde již 04.12.2017]


Nalil se a křápnul lebkou o chodník!

08.11.2017

Třeboň – V pondělí 11. září večer byli strážníci přivoláni do zámeckého parku, kde náhodně...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Auta parkující na průtahu starým Otínem jsou terčem devastujících útoků.

04.12.2017

Život na vsi je v představách mnohých lidí jedna velká idyla. Ticho, vůně venkova a hlavně klid. Jenže ono to tak nezřídka nebývá. Sousedé se taky dokáží vytrvale hádat kvůli tomu či onomu, pomlouvají se a dělají si naschvály. Někdy může být averze opodstatněná a příčina sporu hmatatelná, jindy je ale důvod handrkování malicherný, pokud vůbec nějaký je, a nepříjemné dusno je tudíž naprosto zbytečné a absurdní. Napjatá situace v Otíně u Jindřichova Hradce (konkrétně v tzv. starém Otíně) spadá zřejmě do kategorie druhé. Negativní emoce se tu hromadí, tlak v pomyslném kotli stoupá a k výbuchu, jak se zdá, může dojít každou vteřinou.

[celý článek zde již 04.12.2017]

Pepa Nejedlý exkluzivně pro Žurnál

04.12.2017

Tak jako v jiných menších městech, i v Jindřichově Hradci žijí lidé a pozoruhodné figury, jež zná snad úplně každý. Potkáváme je de facto denně, víme, jak se jmenují, co dělají atp. Ve skutečnosti o nich však nevíme takřka nic. A to může být i velká škoda. Pro nás. Do této početné skupiny nepřehlédnutelných patří zcela nepochybně i „zpívající policajt“ Pepa Nejedlý (65), který se sice narodil v Táboře, ale v Hradci žije od roku 1963 a bez diskuse je jeho nedílnou součástí.

[celý článek zde již 04.12.2017]

Nalil se a křápnul lebkou o chodník!

08.11.2017

Třeboň – V pondělí 11. září večer byli strážníci přivoláni do zámeckého parku, kde náhodně procházející muž našel ležícího zraněného chlapa. Přispěchavší strážníci na místě zjistili 69letého třeboňáka, jevícího jasné známky opilosti, a zahájili příslušné kroky. Chlap sebou zjevně praštil o zem a zranění na hlavě bylo toho pádu jistě důsledkem. Poté co dýchnul „pěkných“ 2,68 promile, byl povolaným lékařem převezen do špitálu.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Opilec napochodoval přímo do jámy lvové

08.11.2017

Třeboň – Dvaašedesátiletý muž z Jindřichova Hradce se 15. září upravil alkoholem natolik, že jeho opilost přerostla v agresi. V časných ranních hodinách se pohyboval po Palackého náměstí a svůj špacír zakončil poněkud paradoxně u dveří služebny městské policie. Opilec, zřejmě vyznavač adrenalinových sportů, začal do dveří intenzivně kopat a své síly následně zaměřil i na zdravotníky, kteří se na místo dostavili za účelem posouzení jeho zdravotního stavu. Strážníci agresora zpacifikovali ještě na nádvoří městského úřadu, kde se jejich služebna nachází, a po zadokumentování případu ho předali správnímu orgánu.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Od takové by chlap někam kopnout nechtěl

08.11.2017

Jarošov n. Než. – Hradečtí policisté objasnili případ hulvátské vloupačky a krádeže, k níž došlo koncem srpna tohoto roku. Ustanovená podezřelá mladá žena (22) nohou (!) vykopala otvor do vstupních dveří bytu v domě v Jarošově nad Nežárkou, vzniklou dírou se do kvartýru nasáčkovala a uvnitř poté uzmula motorovou pilu a LCD televizor v celkové hodnotě nejméně 4.500 korun. Na dalších 1.140 korun byla vyčíslena škoda na dveřích.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Miroslav Táborský exkluzivně pro Žurnál

05.11.2017

„Práci herců v seriálech respektuju, je to taky práce v oboru, ale já mám raději něco jiného,“ konstatuje Miroslav Táborský (58), kterého v nekonečném televizním seriálu neuvidíte. Populární herec přijel minulý měsíc i do Jindřichova Hradce a na prknech Kulturního domu Střelnice exceloval v divadelní hře Blázinec. Na jevišti si úplně vystačil sám…

[přečtěte si celý článek]

Navigovaná honička

10.10.2017

Třeboň – Dobrou práci odvedla operátorka kamerového systému městské policie, která v noci 31. srpna zaregistrovala ničemu v akci. Zloděje jízdního zachytila u autobusového nádraží a pomocí dalších kamer jej pak dokázala sledovat dál a podávat informace do auta mobilní hlídky. Ta 19letého chmatáka z Českých Budějovic zadržela v Novohradské ulici a brzy nato vyšlo najevo, že se jedná o člena budějovického gangu, loupícího bicykly jak v Třeboni, tak ve městech jiných. Mladíka si poté převzali státní policisté.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Vidličkou proti autobusu!

10.10.2017

J. Hradec – Sedmatřicetiletý chlápek, patrně pod vlivem alkoholu (dle názoru redakce velmi pravděpodobně), předvedl v časných ranních hodinách neděle 17. září číslo vskutku nevídané. Na nábřeží se totiž srdnatě postavil právě projíždějícímu autobusu a mrsknul po něm příborovou vidličkou. Autobus trefil do čelního skla, které tím poškodil, ovšem překvapený řidič naštěstí zachoval ledový klid a díky tomu nehavaroval. Majiteli dopravního prostředku vznikla škoda ve výši nejméně 75.000 korun a případ útoku vidličkou na autobus nyní šetří policisté.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Mokrá trička přilákala čumily

10.10.2017

Třeboň – Kombinace diskotéky a teplé noci na sobotu 19. srpna udělala se dvěma 19letými dívkami své. Děvčata, jedno z Prahy, druhé z Olomouce, se rozpálila natolik, že dvě hodiny po půlnoci nutně potřebovala zchlazení. K tomuto účelu použily holky kašnu na Masarykově náměstí, do níž čiperně naskákaly a přilákaly tak několik potěšených čumilů. Jejich koupel však neunikla ani dvojici strážníků, kteří ke značné nelibosti přítomných představení ukončili a dívkám doporučili, aby se šly vycachtat na místo k tomu příhodnější.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Josef Böhm: Byl jsem upnutý v popruzích, tělo venku z letadla a stovky metrů pode mnou!

01.10.2017

„Když jedu v autě a dívám se po okolí, nevidím jen krajinu, vidím fotky,“ říká insitní fotograf Josef Böhm (60) a sebekriticky dodává: „Kochám se. Párkrát už se mi to málem nevyplatilo.“ Dokumentarista a fotoreportér používající profesní přezdívku Peparazzi vlastní průkaz Syndikátu novinářů, je členem fotoskupiny Fokus JH a během života přičichl k celé řadě uměleckých oblastí, od malování a grafiky, přes tvorbu dadaistické poezie až po hraní s uznávanou partou hradeckých ochotníků. „O jindřichohradecký region se zajímám poměrně intenzivně, ovšem krásně je i jinde,“ konstatuje Böhm. „S oblibou říkám, že se cítím být Čechoslovákem. Ne Čechem. Čechoslovákem. A to mi nikdo nevezme.“

[přečtěte si celý článek]

První Přechozí 1 2 3 4 ... Poslední