Jaroslav Chalupský: Stavíme hradbu proti obchodu s chudobou.

15.08.2019

V minulém vydání jsme se v rámci rozhovoru s hradeckým městským radním Bohumilem Komínkem (ČSSD)...

[celý článek zde již 15.08.2019]


Komínek: To, před čím varuje opozice, v Hradci dopustit nehodláme.

15.08.2019

Téma nepřizpůsobivých spoluobčanů a potenciálních potížistů je téma vpravdě ožehavé, a pokud někde...

[celý článek zde již 15.08.2019]


Proplul světem se zpěvem… Jiří Hromádka

15.08.2019

Člověku mnohdy vůbec nedochází, kolik pozoruhodných lidí se v jeho okolí vyskytuje. Lidí schopných,...

[celý článek zde již 15.08.2019]


...další články

Krásné články

Jaroslav Chalupský: Stavíme hradbu proti obchodu s chudobou.

15.08.2019

V minulém vydání jsme se v rámci rozhovoru s hradeckým městským radním Bohumilem Komínkem (ČSSD) zajímali také o rekonstruovaný bytový dům Miloše Vorlíčka v Nežárecké ulici. (viz Žurnál 4/2019) Radní nám sdělil, že město s majitelem oné stavby průběžně jedná a došlo i na konzultaci s radnicí v Kladně, kde už pan Vorlíček dům tohoto typu provozuje. Na místo rekonstrukce pak pravidelně dochází zástupci příslušných městských odborů a postup stavby sledují. Panu Vorlíčkovi prý město navíc nabídlo spolupráci se sociálním odborem a jemu se tento návrh údajně líbí. Majitel objektu by měl byty pronajímat zcela standardním způsobem a městský sociální odbor by mu přitom poskytoval zákonné informace o potenciálních nájemnících. Město si od toho slibuje to, že by mohlo mít určitou kontrolu nad tím, kdo v sociálních bytech pana Vorlíčka bydlí. Uklidňující slova radního Komínka však všechny neuklidnila a mnozí mají i konkrétní výhrady. Například městský zastupitel Jaroslav Chalupský z politického uskupení Hradec srdcem a rozumem + Svobodní.

[celý článek zde již 15.08.2019]

Komínek: To, před čím varuje opozice, v Hradci dopustit nehodláme.

15.08.2019

Téma nepřizpůsobivých spoluobčanů a potenciálních potížistů je téma vpravdě ožehavé, a pokud někde vznikají nové ubytovací kapacity, začnou být starousedlíci mimořádně ostražití. Bytový dům kladeňáka Miloše Vorlíčka v hradecké Nežárecké ulici, jehož rekonstrukce vyvolala živou diskusi hraničící s poplachem, byl předmětem už několika našich článků a tento měsíc se jím zaobíráme zase. Opoziční zastupitelé totiž upozorňují, že pootevírat pomyslné dveře a škvírou podávat prst by se hradečákům taky nemuselo vyplatit a míní, že místní radnice by v dané věci měla konat výrazně víc. Radní Bohumil Komínek (ČSSD) však tento názor důrazně odmítá.

[celý článek zde již 15.08.2019]

Proplul světem se zpěvem… Jiří Hromádka

15.08.2019

Člověku mnohdy vůbec nedochází, kolik pozoruhodných lidí se v jeho okolí vyskytuje. Lidí schopných, nadaných a takových, kteří už mnohé zažili, na ledacos si utvořili jasný názor a ostatním mají tudíž skutečně hodně co říct. Jiří Hromádka (71), bratr dlouholetého dopisovatele Žurnálu Petra Hromádky, je právě ten případ. Většinu svého života strávil za mikrofonem a klávesami, zpíval v pražském divadle Rokoko, solidně se umístil v pěvecké soutěži Zlatý slavík a hlavně – v rámci své profese poznal svět. S pozlátkem i bez něj. Od roku 2004 zpíval na zámořských lodích, jež před několika lety vyměnil za turistické lodě říční a tyto zatím dle vlastních slov jen tak opustit nehodlá. Speciální pozornost si pak zaslouží jeho názory na politiku, tuzemskou i zahraniční. Jsou tzv. nekorektní, což znamená, že se Jiří s ničím moc nepárá a říká přesně to, co si myslí.

[celý článek zde již 15.08.2019]

Venku třicítka, pes v autě, majitel v tahu, voda žádná

09.07.2019

J. Hradec – Jako naprosto nezodpovědný (přinejmenším) se projevil majitel českého fouska, který se v poledne v sobotu 15. června odešel vyráchat do hradeckého plaveckého bazénu a svého pejska nechal čekat v autě na parkovišti. Venku bylo 30 stupňů a jistě není těžké představit si, jak mohlo být tou dobou uvnitř vozu. Jako v peci. A nepatrně stažená boční okna psí situaci rozhodně nijak nevylepšila. Majitel ubohého zvířete byl tlampačem v objektu bazénu vyzván, aby laskavě padal ke svému vozu a koukal psa vysvobodit, ale on výzvu buď neslyšel, nebo na ni prostě jen nereagoval. Do věci se tedy vložili strážníci. Větrací skulinou dveře auta odjistili a chlupáče zachránili. Pes okamžitě zmizel ve stínu a zachránci ke svému úžasu zjistili, že uvnitř neměl ani hlt vody. Co dodat? Asi nic. Pejskaře teď každopádně čeká nepříjemná návštěva odboru životního prostředí, který se tyrany němých tváří zabývá.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Zkropil stánek močí a vyjel na strážníka!

09.07.2019

J. Hradec – Osmatřicetiletý chlap trvale bydlící v Hořicích na Šumavě se bude u správního orgánu zpovídat z přestupku proti veřejnému pořádku a občanskému soužití. Ve tři hodiny ráno 25. května vyprázdnil svůj močový měchýř na dřevěný stánek Food Festivalu v centru města a pak ještě nádavkem napadl zasahujícího strážníka. Skončil v klepetech a v péči státních policistů.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Na městské si zavolal státní!

09.07.2019

Třeboň – První červnovou neděli před půl pátou ranní se borec, opouštějící zdejší diskotéku, rozhodl, že své síly poměří s reklamním poutačem na Masarykově náměstí a mocným kopem jej poškozený poslal k zemi. Jeho čin však neunikl pozornosti patrolujících strážníků, kteří nelenili a hbitě zasáhli. Mládence vyzvali k prokázání totožnosti, jenže jemu se to ani trochu nezamlouvalo. Odmítl, že by něco provedl, městské policisty nařkl z křivého obvinění a prostřednictvím linky 158 si na pomoc přivolal policisty státní. Ti ale žádné pochybení ze strany strážníků neshledali a jak přijeli, tak zase odjeli. Výtržník skončil u správního orgánu a čeká ho flastr až 50.000.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Lukáš Příkazký exkluzivně pro Žurnál

05.07.2019

„Když jde herci pára od pusy, protože je osmnáct stupňů pod nulou, na obrazovce to vypadá dobře, ale natáčení takové scény opravdu moc příjemné není,“ říká Lukáš Příkazký (34), představitel policisty Lupínka v drsné televizní krimi Rapl, a dodává: „Kostýmy měly jiný úkol než nás hřát.“ Sympatický herec z ansámblu Divadla Palace přijel minulý měsíc i do Jindřichova Hradce a na jevišti Kulturního domu Střelnice se svými kolegy exceloval v proslulé komedii Pension pro svobodné pány.

[přečtěte si celý článek]

Radní Komínek se vyjadřuje k hradeckým aktualitám

05.07.2019

V Jindřichově Hradci se pořád něco děje a všechny věci mají nějaký vývoj. Žurnál se proto k řadě dříve zveřejněných problémů průběžně vrací a kompetentních lidí se na vývoj toho či onoho ptá. Městský radní Bohumil Komínek (ČSSD) byl námi i tentokrát dotázán jak na záležitosti čerstvé, tak na ty, jež se už nějakou dobu diskutují a řeší.

[přečtěte si celý článek]

Lvi v chovné stanici u Studnic jsou dle jejich chovatelky ve smrtelném nebezpečí

05.07.2019

O soukromé chovné stanici kočkovitých šelem, nacházející se v blízkosti osady Studnice, místní části Lodhéřova, jsme informovali v letošním únorovém vydání. Přinesli jsme názor chovatelky Ivy Lapkové Zelinové (63), která se chovu velkých koček věnuje přibližně sedm let a přístup veterinární správy k její osobě i k jejím zvířatům hodnotí jako zaujatý až nepřátelský, ale obsáhlejší vyjádření druhé strany se nám bohužel získat nepodařilo. Ředitel Krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj MVDr. František Kouba se omezil jen na konstatování, že v současné době probíhá v dané věci správní řízení a s ohledem na to žádné bližší informace k případu poskytnout nelze. Dnes v chovné stanici u Studnic žije párek rysů, pum (s mláďaty) a lvů, přičemž právě lvi, vzácný bílý Gandalf s modrýma očima a lvice Aisha, jsou prý největším trnem v oku veterinární správy a důvodem hlavních potíží. Dle Ivy Zelinové ovšem zcela zbytečných.

[přečtěte si celý článek]

Položily kabel pod kamerami

11.06.2019

J. Hradec – V noci na 2. května se dvě dámy rozhodly vyřešit svou střevní nouzi způsobem vpravdě nešťastným. Jako místo kýžené úlevy si totiž vybraly průchod u objektu firmy Teplospol na sídlišti Vajgar, netušíc ovšem že vyprazdňování jejich útrob sledují objektivy bezpečnostních kamer. Lze předpokládat, že obličeje obou žen budou i přes vypoulené oči dobře identifikovatelné.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

První Přechozí 1 2 3 4 ... Poslední