Pěší zóna pod hradeckým Merkurem: Alkohol, tráva a svinčík.

05.02.2018

Když byla v roce 2016 konečně provedena veřejností dlouho požadovaná a vedením města slibovaná...

[celý článek zde již 05.02.2018]


Vrchní strážník Müller: V pěší zóně kolem Merkuru se schází lidé s kriminální minulostí.

05.02.2018

„Rodiče by se měli mnohem více zajímat o to, kde a s kým tráví jejich děti odpoledne a večery,“...

[celý článek zde již 05.02.2018]


Jan Dolanský exkluzivně pro Žurnál

05.02.2018

„Když si zapamatujete, jak určité věci fungují, jaké se na co používají suroviny, jak dlouho a na...

[celý článek zde již 05.02.2018]


...další články

Krásné články

Pěší zóna pod hradeckým Merkurem: Alkohol, tráva a svinčík.

05.02.2018

Když byla v roce 2016 konečně provedena veřejností dlouho požadovaná a vedením města slibovaná rekonstrukce zdevastovaného betonového prostranství mezi budovou Teplospolu a nákupním střediskem Merkur na hradeckém sídlišti Vajgar, mnoho lidí, zejména těch, kteří v této lokalitě žijí, si libovalo. Brzy je to však přešlo. Prostranství bez valného praktického využití totiž padlo do oka hlučné omladině a sortě holdující konzumaci alkoholických nápojů či kuřbě marihuanových jointů a postupně se změnilo v místo konání bujarých dýchánků. A svinčík, jenž po sobě tito lidé zanechávají, bývá prý nezřídka vpravdě ukrutný.

[celý článek zde již 05.02.2018]

Vrchní strážník Müller: V pěší zóně kolem Merkuru se schází lidé s kriminální minulostí.

05.02.2018

„Rodiče by se měli mnohem více zajímat o to, kde a s kým tráví jejich děti odpoledne a večery,“ nabádá vrchní strážník hradecké městské policie Luboš Müller a v rozhovoru dále komentuje zjevně ne zcela optimální situaci v oblasti pěší zóny pod nákupním střediskem Merkur na sídlišti Vajgar.

[celý článek zde již 05.02.2018]

Jan Dolanský exkluzivně pro Žurnál

05.02.2018

„Když si zapamatujete, jak určité věci fungují, jaké se na co používají suroviny, jak dlouho a na jakou teplotu se co připravuje, zjistíte, že na vaření vlastně vůbec nic není,“ konstatuje herec Jan Dolanský, jedna z hlavních tváří televizního kuchařského seriálu Ohnivé kuře, ale hned dodává, že důležité je pochopitelně i to, aby byl člověk u plotny alespoň trochu kreativní. Úspěšný herec (40) zavítal minulý měsíc i do Jindřichova Hradce a před vyprodaným hledištěm Kulturního domu Střelnice tu spolu se svými kolegy odehrál perfektní komedii Perfect Days.

[celý článek zde již 05.02.2018]

Loupež s nožem v ruce!

10.01.2018

J. Hradec – Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s kolegy z obvodního oddělení dopadli během necelých tří hodin cizince (25), který v časných ranních hodinách 6. prosince vstoupil do jednoho z místních herna-barů a s kapucí přes hlavu požádal barmanku o krabičku cigaret. Poté, co mu žena vyhověla a začala prodej cigaret markovat, muž bar hbitě obešel, přistoupil k barmance a požádal znovu, tentokrát ovšem o peníze a v ruce přitom držel nůž. Když se mu ženu nepodařilo strhnout na podlahu, uchopil ji zezadu pod krkem, nůž jí přiložil k tělu a svůj požadavek zopakoval. Barmanka mu však peníze nevydala a místo toho jej seznámila s faktem, že všude jsou kamery, tak aby to vzal v potaz. To také agresor zjevně udělal, neboť svého jednání vzápětí zanechal a rychle z lokálu zmizel. Chrabrá barmanka vyvázla naštěstí bez zranění. Na místo loupežného přepadení se neprodleně dostavila kompletní výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování i policisté obvodního oddělení včetně kynologa se služebním psem a pátrací akce odstartovala. A nutno pochvalně konstatovat, že dlouhého trvání neměla. Chlap byl v klepetech ve tři čtvrtě na šest a teď mu v případě soudem uznané viny hrozí až deset let za katrem.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Šlohnul kondomy a rum

10.01.2018

J. Hradec – Chlap (40) s bůhvíjakými plány na večer loupil 22. prosince v jednom z hradeckých obchodních domů. Z regálů uzmul nejprve půllitrovku rumu a poté přibral ještě balíček kondomů. Zboží si nacpal do kapes a kolem pokladny následně propochodoval, aniž by zpomalil, natož zde s hotovostí v ruce zastavil. Zrak pracovníka ochranky byl však ostříží a loupeživec daleko nedošel. Naopak, skončil v rukou přivolaných policistů.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Nakládačka či pád pod tíhou alkoholu?

10.01.2018

Třeboň – V pátek 1. prosince, dvě hodiny po půlnoci zavolala 37letá žena z Třeboně na linku 156 a oznámila, že byla doma napadena stejně starým přítelem a utrpěla zranění na hlavě. Strážníci na místě oba partnery zajistili a po zjištění, že žena z rány krvácí, přivolali lékaře. Vyšetřování incidentu komplikovala značná opilost obou jeho aktérů (ona nadýchala 3,27 promile, on 1,87) a rozdílnost jejich výpovědí. Žena trvala na fyzickém napadení, muž tvrdil, že si partnerka způsobila zranění sama při opileckém pádu. Oběma účastníkům dramatu se od strážníků dostalo poučení o právních možnostech řešení partnerského sporu a zraněná byla poté převezena do nemocnice k ošetření.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Kácení v hradeckých Husových sadech ustalo. Nad parkem teď i tak visí smrtelné nebezpečí.

05.01.2018

Městský park přišel nedávno k nelibosti mnohých o jednu svou třetinu. Část Husových sadů mezi Masarykovým náměstím a Kostelní ulicí je de facto pryč a místo vzrostlých dárců stínu zde nyní máme betonové prostranství, jež se některým lidem líbí, ale oku jiných zase příliš nelahodí. Vedení města se nechalo slyšet, že k dalšímu kácení v parku směrem od Kostelní ulice k soše Jana Husa (naplánovaná etapa 2 a 3) v dohledné době nedojde, jenže v polovině minulého měsíce tu k zemi padly další tři kmeny. Proč? Jde snad radnice proti svým slibům? Zřejmě ne. Ani bojovníci za zachování parku to tentokrát netvrdí. Obávají se však, že situace může být velmi zlá a park může teoreticky zmizet i bez přičinění byrokratů.

[přečtěte si celý článek]

Obyvatelé nechvalně proslulé Šindelny dostanou nové koupelny za sedm milionů!

05.01.2018

Hradecký místostarosta Bohumil Komínek vysvětluje proč a vyjadřuje se i k dalším aktuálním tématům. Kdy bude napraven havarijní stav hradecké Mlýnské ulice, poškozené sesuvem půdy? Dočkají se už zrakově postižení předláždění naváděcích pásů u přechodů pro chodce v centru města? Visí nad parkem likvidační biologický průšvih? A co se stane, až v obalovně Kohout začnou spalovat místo plynu uhelný prach? Zhorší se kvalita životního prostředí?

[přečtěte si celý článek]

Alžbeta Stanková exkluzivně pro Žurnál

05.01.2018

Zazářila ve filmovém muzikálu Rebelové, v televizních seriálech Vyprávěj a Přístav, v pohádce Peklo s princeznou i v bláznivé komedii Doktor od jezera hrochů. Půvabná herečka Alžbeta Stanková je nepochybně herečkou všestrannou a svůj um předvádí také na scéně divadelní. Do jindřichohradeckého Kulturního domu Střelnice dorazila minulý měsíc s francouzskou komedií Francise Vebera Chlap na zabití a se svými hereckými partnery Filipem Blažkem, Miroslavem Vladykou, Zdeňkem Rohlíčkem, Michalem Slaným a Milanem Šimáčkem zde před vyprodaným hledištěm názorně předvedla, že slovní situační humor může převálcovat i akci nejtřeskutější.

[přečtěte si celý článek]

Tužil svaly!

08.12.2017

Roseč – Každý začátek je těžký, řekl si zloděj a ukradl kovadlinu… Ničema, který v noci ze 7. na 8. listopadu operoval v Roseči, měl možná toto moudro na paměti a za účelem vlastního prospěchu neváhal zabrat. Z volně přístupného pozemku před domem č.p. 51 šlohnul kamenné koryto o rozměru 150 x 40 centimetrů, a takový krám už něco váží. Svým činem způsobil škodu nejméně 7.000 korun a policisté už po něm jdou.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

První Přechozí 1 2 3 4 ... Poslední