Mezi Plaveckým klubem JH a bazénem to drhne

01.01.2019

V minulém vydání jsme přinesli de facto bilanční text na téma jindřichohradeckého plaveckého...

[celý článek zde již 01.01.2019]


Starosta Mrvka na téma Plavecký klub versus bazén

01.01.2019

O názor na poměrně vzrušené dění kolem hradeckého plaveckého bazénu a Plaveckého klubu J. Hradec...

[celý článek zde již 01.01.2019]


Spisovatelka Jitka Ludvíková se těší na Vánoce a čtenářům servíruje napínavý dáreček

01.01.2019

Od roku 2015 pravidelně publikující autorka Jitka Ludvíková (37) uvádí na vánoční trh svou devátou...

[celý článek zde již 01.01.2019]


...další články

Krásné články

Mezi Plaveckým klubem JH a bazénem to drhne

01.01.2019

V minulém vydání jsme přinesli de facto bilanční text na téma jindřichohradeckého plaveckého bazénu, jehož vedoucí Marcela Kůrková se během rozhovoru zmínila i o určitých názorových třenicích mezi vedením městského bazénu a vedením Plaveckého klubu Jindřichův Hradec. Vedení klubu její slova neunikla, ale komentovat je nechce. To, že s nimi nesouhlasí jednatelka klubu Dita Podhrázská ani předsedkyně klubu Jana Šimková, je však víc, než patrné. Obě navíc přichází s prvním oficiálním vyjádřením k událostem, k nimž došlo během uplynulých devíti měsíců, a které doposud nikde nezveřejnily.

[celý článek zde již 01.01.2019]

Starosta Mrvka na téma Plavecký klub versus bazén

01.01.2019

O názor na poměrně vzrušené dění kolem hradeckého plaveckého bazénu a Plaveckého klubu J. Hradec jsme požádali i starostu Stanislava Mrvku (ČSSD). Ten k věci říká: „Nic osobního ať v tom nikdo nehledá.“

[celý článek zde již 01.01.2019]

Spisovatelka Jitka Ludvíková se těší na Vánoce a čtenářům servíruje napínavý dáreček

01.01.2019

Od roku 2015 pravidelně publikující autorka Jitka Ludvíková (37) uvádí na vánoční trh svou devátou knížku, kterou ocení zejména vyznavači žánru detektivního. S hlavní hrdinkou byli čtenáři seznámeni už na stránkách detektivky předcházející a teď tedy budou moci sledovat, jak se její nelehký osud vyvíjí dál. V knize Nebezpečná hra je za každým malérem chlap a ve volně navazující novince Dotek minulosti to zřejmě nebude jiné.

[celý článek zde již 01.01.2019]

Sousedka k nezaplacení

07.12.2018

J. Hradec – Dobré sousedské vztahy jsou jak známo k nezaplacení. V paneláku číslo 698 na sídlišti Vajgar je však už několik let nežádoucím způsobem okořeňuje 61letá žena, která z alkoholového rauše vystupuje zřejmě čistě sporadicky. Odpoledne 22. listopadu, tak jako už mnohokrát, vyrazila na spanilou jízdu po společných prostorách domu, kde tentokrát odchytla svoji „oblíbenou“, o čtyřiadvacet let mladší sousedku a nepublikovatelnými výrazy se do ní pustila. Když napadenou nádavkem rozmázla o poštovní schránky, této došla trpělivost a zavolala uniformovanou pomoc. Strážníci vyslechli nepěkné zkušenosti i dalších nájemníků domu a agresivní sousedku teď čeká přestupkové řízení.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Ukřivděný si šel stěžovat strážníkům. Jak dopadl?

07.12.2018


J. Hradec – V sobotu 3. listopadu krátce po druhé hodině ranní se na služebnu městské policie dostavil šestatřicetiletý muž s tím, že mu byl personálem podniku odepřen vstup do bowlingového klubu, čímž se on cítí poškozen. Strážníci však místním šetřením zjistili, že rozhořčený oznamovatel není tak docela Mirek Dušín. Personál jmenované osvěžovny jim totiž sdělil, že dotyčný muž byl při vycházení na noční vzduch upozorněn, že vynášení sklenic z objektu je zakázáno, a poté byl vyzván, aby sklenku v provozovně odložil. Chlap však na výzvu nereagoval, a když prokráčel vchodovými dveřmi, vyhodil sklenici do venkovního odpadkového koše, což bylo důvodem zákazu jeho návratu. Vzhledem k tomu, že sklenice nebyla zálohovaná, má muž navíc na krku přestupek proti majetku a bude ho to asi i něco stát.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Nalitý řidič si ze zákazu strážníků pranic nedělal

07.12.2018

Třeboň – Nejistý styl jízdy bývá pro strážníky signálem faktu, že šofér auta nemusí být tak úplně v cajku. Jinak tomu nebylo ani v noci na neděli 4. listopadu, kdy ze sídliště Hliník vyjel osobní automobil značky Ford a podezřelým způsobem zamířil do ulice Svobody. Strážníci vůz zastavili a jeho 66letého řidiče z Holešova podrobili kontrole. Že je pod vlivem alkoholu, bylo mužům zákona jasné hned a dechová zkouška u něj také odhalila 1,7 promile. Řidiči byla další jízda samozřejmě zakázána, jenže jako když hrách na stěnu hází. O necelé tři hodiny později ho totiž strážníci za volantem téhož vozu načapali podruhé, tentokrát v nedalekých Břilicích. Celý proces se tedy zopakoval a nepoučitelného řidiče nyní čeká patřičné potrestání.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Alej u silnice u Bednárečku má zmizet!

05.12.2018

Nevelká obec Bednáreček leží na silnici II. třídy, která se vine malebným krajem od Jarošova nad Nežárkou směrem na Popelín a na řadě otevřených úseků je lemována vzrostlými listnatými stromy. Duby, kanadskými javory, břízami… Jenže, jak se praví, pokrok nezastavíš a jeho dílčí efekt může být i negativní, což platí i v případě, na nějž jsme byli z Bednárečku upozorněni. Silnice, o níž je řeč, byla totiž během času rozšiřována a tím pádem došlo k tomu, že se její okraje dostaly do těsné blízkosti stromů rostoucích desítky let podél ní. A kmeny těchto stromů mohou prý být v případě autonehody nebezpečné, nemluvě o občasných boulích na asfaltovém povrchu, způsobených kořenovými systémy. Takový je alespoň názor dopravních policistů, kteří správci komunikace navrhují, aby potenciálně nebezpečné dřeviny preventivně odstranil. To se ale bednáreckým ani trochu nezamlouvá.

[přečtěte si celý článek]

Starosta Bednárečku: Expertizu dendrologa určitě využijeme

05.12.2018

O názor na výše popsanou záležitost jsme požádali i starostu Bednárečku Jindřicha Hemberu a na dané téma mu položili tři otázky. Jak vyplývá z jeho opovědí, s kompletním vykácením aleje u Bednárečku nesouhlasí a příslovečnou flintu do žita rozhodně nehází.

[přečtěte si celý článek]

Josef Tolkner: Stromy u krajnice jsou pevné překážky

05.12.2018

S prakticky stejnými dotazy, jaké jsme položili starostovi Bednárečku, jsme se pro úplnost obrátili také na ředitele jindřichohradeckého závodu jihočeské Správy a údržby silnic Josefa Tolknera. Jeho komplexní vyjádření je následující.

[přečtěte si celý článek]

Hradecký bazén? Úspěšná sezona i zjitřené emoce!

05.12.2018

Letní sezona 2018 byla z hlediska provozovatelů plaveckých bazénů a aquaparků úspěšná, a to hlavně kvůli mimořádně příznivému počasí. Prázdninový výsledek si pochvaluje i vedoucí jindřichohradeckého zařízení Marcela Kůrková. Říká: „Náš bazén s aquaparkem navštívilo během prázdnin přibližně 60 tisíc lidí, což je číslo, které nás stejně jako celoroční návštěvnost řadí na špičku v rámci celé republiky.“

[přečtěte si celý článek]

První Přechozí 1 2 3 4 ... Poslední